VYBERTE SI REGION

Vojáci doma inkasovali 8 gólů

Liberec - Hokejisté VTJ Ještěd Liberec neměli v dalším kvalifikačním utkání na svém ledě žádnou výhodu, když dostali od kutnohorských Sršňů osm žihadel. Navíc sami nedokázali pokořit jejich brankáře ani jednou.

27.3.2009

Sršni z Kutné Hory zvítězili nad VTJ Ještěd na libereckém ledě 8:0. Florian Milota zaměstnává Richarda Svobodu (VTJ ve žlutém) a Tomáše Malého. Foto: Deník/ Jan Škvára

Od začátku utkání drželi taktovku hry v ruce Sršni. V 5. minutě vstřelil úvodní branku Pomichálek poté, co nejprve nedal dvě vyložené šance. Po úvodní desetiminutovce v 15. a 17. minutě zvonily tyče liberecké branky. Nakonec Kutnohorští ještě do přestávky udeřili, když rána Pomichálka v přesilové hře se odrazila od domácího obránce do brány.

Po přestávce se opět naplno rozběhl gólostroj. Ve 22. zakončil kombinaci Adamec a chvíli poté využil další přesilovku Kadlec. Ve 27. Hemský ukázkově propálil Hýbnera. To už kutnohorští příznivci začali skandovat „deset, deset“!

Třetí třetina začala stejně jako druhá. Při signalizovaném faulu se trefil Prachař. V 50. obránce Jelínek dal sedmý gól a následně ujel v oslabení Muras, ale místo branky trefil brankáře Liberce jen do „plastrónu“. Na ledě se doslova odehrával hokej kočka s myší. Poslední branku obstaral v přesilové hře Mizera, který položil Hýbnera na lopatky. Jinak Lukáš Hýbner mužstvo držel celý zápas a určitě zaslouží pochvalu.

Branky: 5. a 18. Pomichálek, 22. Adamec, 24. Kadlec, 27. Hemský, 43. Prachař, 50. A. Jelínek, 57. Mizera. Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 10:6, + Patrman 10+OT, Kauschitz 5+OK (oba L). Využití: 0:3. VTJ: Hýbner - Jágr, Burkoň, Svoboda, Kyselák, Hanzl, Horáček, Holata, Psota, Halenčák, Urban, Dvořák, Šnajdr, Kauschitz, Patrman.

27.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

V Bedřichově chtějí vyzrát na mírné zimy

MINULÉ ZIMY LYŽAŘŮM ani běžkařům příliš nepřály. V Bedřichově proto připravují rekonstrukci zasněžovacího systému v prostoru stadionu a okolí. Rekonstrukce bude stát téměř dvanáct milionů a podílet by se na ní mělo kromě Bedřichova i ministerstvo školství a Liberecký kraj.