Tabulka je ve třech bodech

Liberec – V dalším kole krajského hokejového přeboru doplatil Frýdlant na velkou marodku a vysoko prohrál na hřišti poslední České Lípy. Soutěž je vyrovnaná a všechny oddíly jsou poskládané ve třech bodech. Proto také výhra VTJ Liberec nad Lomnicí znamená její dotažení se do čela. Ale za týden bude jistě situace jiná. Volno měl PSK Liberec.

14.1.2015

FRÝDLANT POD PALBOU. Frýdlantští podlehli České Lípě a spadli na dno tabulky.Foto: Deník/ Jaroslav Marek

Česká Lípa – Frýdlant 9:3 (0:2, 6:1, 3:0)

Vzhledem ke značné marodce hrál Frýdlant v okleštěné sestavě jedenácti hráčů do pole, když musel sáhnout do legend a povolat z turnaje starých gard bývalou oporu Romana Šíra staršího. Ten tak napodobil Gordie Howa, když nastoupil v jednom útoku se svými syny Romanem a Jakubem.

V první třetině se tak zdálo, že toto rodinné semknutí nakopne k dobrému výkonu celý tým, neboť tento útok byl k nezadržení a postaral se o slibný dvoubrankový náskok. Ovšem v další části zápasu hosté opustili to, co je zdobilo celou první třetinu, tedy disciplína a odpovědné bránění Blažkovy svatyně, plus jednoduchý přechod do útoku.
V obranném pásmu byli hosté bez pohybu a jen trpně čekali na střely soupeřových zadáků. Navíc byli sužováni častým vyloučením, přesto propad ve druhé třetině tím nelze ospravedlňovat. Šest obdržených branek za II. třetinu je moc a utkání tak bylo po čtyřiceti minutách rozhodnuto. Ve třetí třetině se Frýdlant nepatrně zlepšil, ale gól se vstřelit nepovedlo.

Branky (asistence): 22. Holčák (Rašín), 24. Bauer (Rašín), 31. Bauer (Češka), 35. Zet (Holčák), 39. Češka (Šimončič), 39. Preussler, 44. Preussler (Šimončič, Hau), 59. Preussler (Šimončič), 60. Holčák (Bauer) – 4. Šír Roman (Šlejtr), 5. Šír Jakub (Šír Roman), 37. Hodač (Vološín). Vyloučení 7:7. Diváků: 170. Rozhodčí: Mizera Ladislav – Pevný Marian, Mizera.

HC VTJ Ještěd Liberec – Lomnice n. P. 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

Vedoucí celek se v Liberci držel 25 minut, ale jako černá ruka řádil domácí Václav Tomíček, který vstřelil hattrick a měl ještě dvě asistence.

Branky (asistence): 10. Tomíček (Duda), 17. Tomíček (Herda), 27. Tomíček, 31. Dvořák (Tomíček, Herda), 38. Šnajdr (Psota, Burkoň), 41. Herda

(Tomíček, Burkoň), 49. Bretl – 5. Vašek (Rudiš, Kedršt), 24. Vašek (Rudiš, Kedršt). Vyloučení 10:5, využití: 0:0. Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil .