Tahákem pro diváky byl start navrátilce z Ruska, slovenského útočníka Milana Bartoviče v dresu Tygrů. Domácí začali náporem. Za velkého jásotu publika si nabruslil před sparťanskou branku ve 3. minutě při svém prvním střídání právě Bartovič, Pöpperle však jeho střelu vyrazil. Na druhé straně ve 4. min. gólman Tygrů Pinc zaváhal při rozehrávce, Luňák ale nestačil zpracovat kotouč.

Při vyloučení libereckého Kudrny v 8. min. tvrdě pálil od modré čáry Bartánus, Pinc však puk pravým betonem vytěsnil. Další přesilovku (vyloučen Čakajík) však již Pražané využili. V 12. min. Husákovu střelu tečoval Hromas - 0:1. Okamžitě po inkasovaném gólu přišpendlili domácí soupeře před branku a za necelou minutu vyrovnali. Pöpperle sice několik šancí zlikvidoval, ale na střelu Duška do odkryté klece byl už krátký - 1:1.

Liberec při tomto gólu vyšachoval celou sparťanskou obranu včetně brankáře, klíčovou přihrávku vyslal kapitán mužstva Nedvěd. Ve 14. sparťan Smoleňák trefil boční tyč. O tři minuty později využili početní převahu i Bílí Tygři, když na trestné lavici seděl Vykoukal. Postarala se o to spolupráce slovenských útočníků v kooperaci s Nedvědem. Bartovič obkroužil útočnou třetinu, pak přihrál Nedvědovi, který poslal žabičku k Podkonickému a ten usměrnil puk přesně mezi Pöpperleho betony - 2:1.

V poslední minutě první části mohl ještě zvýšit Derner, jeho dělovku však Pöpperle vyrazil betonem. Velkou šanci měl hned zkraje druhé třetiny Kratěna, jenže Pince bekhendovým pokusem nepřekonal. Poté Liberečtí přežili oslabení při vyloučení Výtiska, který však navíc dostal desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Sparta nakrátko Tygry zmáčkla, po chybě domácí obrany se v 26. dostal k puku Treille.

Jeho rána jen těsně minula levou tyčku. V dalším průběhu třetiny promarnil dvě přesilovky liberecký celek a tak se šlo před druhou přestávkou do kabin stále za stavu 2:1. V 48. po přihrávce Podkonického chladnokrevně zakončil Víšek a Bílí Tygři vedli 3:1. Jenže v 51. byli krátce po sobě vyloučeni Bartovič a Hunkes, sparťanskou přesilovku 5 na 3 využil Smoleňák šikovnou tečí střely Vykoukala - 3:2.

Domácí v dramatickém závěru těsné vedení udrželi, Spartě nepomohla ani 45vteřinová hra bez brankáře se šesti hráči v poli. V pátek hrají Bílí Tygři opět doma, od 18.30 budou hostit Litvínov.