VYBERTE SI REGION

PSK vyhrál ve Frýdlantě 7:2

Frýdlant/Liberec - Třinácté kolo hokejového krajského přeboru potvrdilo současnou krizi Frýdlantu, který zaznamenal čtvrtou prohru v řadě. Tentokrát podlehl Policejnímu sportovnímu klubu Liberec 2:7, tedy stejným poměrem, jakým nad týmž soupeřem slavil v listopadu svou zatím poslední výhru.

8.1.2015

AUTOR HATTRICKU Jakub Šebesta z PSK Liberec.Foto: PSKLi

HC Frýdlant - PSK Liberec 2:7 (0:1, 0:4, 2:2)

Do prvního letošního utkání nastoupili hosté, posíleni v obraně o zkušeného staronového hráče Číže, proti velmi mladému týmu domácích s odhodláním konečně je napotřetí porazit. Hrálo se ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách, ale jedinou branku v první třetině vstřelil Šebesta po pěkné kombinaci s Maděrou. Oba dva si to ještě zopakovali na začátku druhé třetiny a díky nim vedli PSK již o dvě branky.

Domácí se dostávali i nadále do vyložených šancí, včetně dvou samostatných nájezdů, ale ty spolehlivě likvidoval hostující brankář Nedvídek a tak mohli střelci PSK, i díky třem využitým přesilovkám, pohodlně navyšovat svůj náskok až na 0:5.

Poslední třetina sice přinesla první gól domácích, ale na něj po pár vteřinách hry odpověděl svým třetím gólem zápasu Kuba Šebesta, ke kterému v tomto zápase přidal navíc ještě dvě přihrávky.

Poté se již zápas dohrával v poklidném tempu, nakonec padlo ještě po jedné brance na obou stranách, ale to už si svůj náskok hosté pohlídali a v pohodě dokráčeli ke svému prvnímu vítězství v novém roce 2015.

Branky a asistence: 46. Kolmann (-), 52. Sommer (Čejka) 16. min. Šebesta (Maděra), 26. Šebesta (Maděra), 29. Kotrč (Šebesta), 31. Šostý (Ubry, Kotrč), 36. Šostý (Jan Zákoutský, Ubry), 47. Šebesta (Jiří Zákoutský), 56. Jiří Zákoutský (Jan Zákoutský, Šebesta). Rozhodčí: Hrubý Grundler, Touš. Vyloučení: 10:11 (navíc 2 x 10 min. Vrkoslav HC Frýdlant), využití: 0:3. Diváků: 121.

Další výsledek: Lomnice nad Popelkou -Česká Lípa 11:1 (4:1, 3:0, 4:1). Volno měl HC VTJ Ještěd Liberec.

8.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

"Tady lidé vydrží nejdéle. Je tu pořád co objevovat a pozorovat,“ říká přírodovědec Martin Pudil

Tajemství horské přírody odhaluje Severočeské muzeum

Frýdlant šek

Sto tisíc pro Domov U Spasitele

Spolujezdecká osobnost z Podještědí – Pepa Král

Liberec - /ROZHOVOR/ Jako je Raimund Baumschlager nebo Hermann Gassner nazývaný multišampionem, Josef Král z Liberce může být nazývaný multispolujezdcem. Za svou dlouholetou kariéru odstartoval do více jak 230 soutěží a usedl na sedadlo spolujezdce (i když třeba jen na jednu soutěž) k téměř třiceti rallyovým jezdcům. První soutěže si připsal na své konto již ve druhé polovině osmdesátých let. Jen v letošní sezóně odnavigoval třináct soutěží a ještě ho nějaká čeká.