Pinc byl při premiéře neprůstřelný

Zlín /FOTOGALERIE/ - Zpět na zem! Studenou sprchu utrpěli hokejisté Zlína ve včerejším utkání 16. kola extraligy proti Bílým Tygrům z Liberce. Tři trefy hosté zaznamenali v přesilovce a jednu v oslabení. Hosté si až příliš snadno došli ke třem bodům po vítězství 4:0.

17.10.2009
Fotogalerie
19 fotografií

Hokej Zlín (ve žlutém) - Liberec. Obránce Linhart s gólmanem Sedláčkem odolávají náporu soupeřeFoto: DENÍK/Martin Břenek

PSG ZLÍN – LIBEREC 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Hrdinou utkání byl Marek Pinc, který chytal po sedmi měsících a svůj návrat oslavil čistým kontem. Severočeši vyhráli ve Zlíně podruhé v sezoně a opustili předposlední místo v tabulce.

Hosté své vedení zvýšili ve 27. minutě zásluhou Američana DeSantise, jenž střelou pod břevno využil 55. vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. O pět minut později přidal třetí trefu po samostatném úniku v oslabení Bartovič. Domácí hokejisté působili mdlým a ospalým dojmem.

„Liberec byl lepší ve všech směrech. Když už jsme si vytvořili šance, nepodařilo se nám skórovat. Dnes jsme neměli svůj den a Liberec vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal trenér Beranů Zdeněk Venera.

V posledním dějství si Berani museli vypít kalich hořkosti až do dna. Hned v úvodu zasadili čtvrtý hřebíček do rakve Nedorost. Poté se utkali ve férovém pěstním souboji liberecký Derner s Rachůnkem. Oba kohouti okamžitě putovali do kabin. V posledních minutách se již zápas pouze dohrával.

„Jsme rádi, že se nám dnes povedlo získat všechny body. Věděli jsme, že Zlín hraje v pohodě a mají kvalitní tým. Sehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme dokázali proměňovat šance. Podržel nás brankář Pinc,“ liboval si hlavní kouč Liberce Jiří Kalous.

Branky a nahrávky: 18. Podkonický (Hunkes, Nedvěd), 27. DeSantis (Hlaváč), 33. Bartovič, 42. Nedorost (Kašpařík, Bartovič). Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Vemgřín. Vyloučení: 6:9 navíc Rachůnek a Derner 5 minut a do konce utkání. Využití 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4448. Muž zápasu: Marek Pinc.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Švrček, Míka, Kučný navíc od 46. minuty Bořuta, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Rachůnek, Kollár, Důras – Sivák, Vlach, Kubiš – F. Čech, Balán, Záhorovský. Trenéři: Zdeněk Venera, Rostislav Vlach, Richard Hrazdíra.

Liberec: Pinc – Hunkes, DeSantis, Derner, Moravec, Čakajík, Pavlů, Jareš, Rýgl – Hlaváč, P. Nedvěd, Podkonický – V. Nedorost, Kašpařík, Bartovič – Víšek, Plodek, Klimenta – Blatný, Vantuch, Packard. Trenéři: Jiří Kalous, Filip Pešán, Miroslav Kapoun.

Autor: Daniel Ostrčilík

17.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Soud se třemi muži, kteří jsou obžalovaní z vraždy Martina Říhy začal 29. března 2017. Zakladatel První pražské družstevní záložny zmizel před 13 lety a dlouhou dobu patřil k nejhledanějším Čechům v databázi Interpolu.

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Nemocnice se chystá na Ukrajinu. Chce přivézt sestry

Liberec –  Už tento týden se vypraví zástupci Krajské nemocnice Liberec (KNL) na Ukrajinu kvůli náboru zdravotních sester.

Po srážce s dodávkou museli koně utratit

Semilsko - Kůň se po srážce s dodávkou už na nohy nepostavil, proto byl utracen.

Přehrada bez aut. Lidé chtějí zavřít Zvolenskou

Liberec – Rozbahněná, místy propadlá, neudržovaná. Promenádní cesta kolem přehrady není v příliš dobrém stavu. Vedení města ji chce opravit, hodně ale záleží na tom, kdy Povodí Labe začne s generální opravou hráze a bočních zdí.