Litvínovští zkrotili Tygry a poprvé slaví, Piráti se vezou na vítězné vlně

Severní Čechy – Hlad po hokeji je ukojen. Hned druhé utkání extraligy nabídlo první severočeské derby nové sezony mezi hokejisty Litvínova a Liberce. Třaskavá bitva Vervy s úřadujícími vicemistry nalákala do ochozů přes pět tisíc fanoušků, kteří se radovali z vítězství 2:0. Extralize vládne stoprocetní Chomutov, který v neděli vyhrál 2:1 v Mladé Boleslavi.

10.9.2017

Litvínov v dramatickém duelu hostil Liberec.Foto: Deník/Edvard D. Beneš

Derby bylo večerem premiér. Krušnohorci se při domácí premiéře před téměř vyprodaným stadionem dočkali prvních bodů díky dvěma přesilovkovým zásahům Jánského a Trávníčka. Oba se letos trefili poprvé. Gólman Petrásek podpořil tým 29 úspěšnými zásahy a dosáhl na premiérovou nulu v extralize.

„Kluci na mě už houkli, že za první nulu v kariéře budu platit, ani nevím, kolik to bude stát,“ smál se hrdina Michael Petrásek. „Jsem rád, že po rychtě v Plzni 1:5 jsem si zvedl sebevědomí,“ ulevilo se Petráskovi.

Naopak jeho protějšek Will prvně v sezoně inkasoval a Bílí Tygři vyšli poprvé bodově naprázdno.

„Dneska jsme to Litvínovu ulehčili tím, že jsme měli hodně vyloučených. Snad půl zápasu jsme hráli v oslabení a tým jako Litvínov to dokáže trestat,“ krčil rameny brankář Tygrů Roman Will. „Hned po utkání jsme si k tomu něco řekli a teď se musíme soustředit na další zápas doma se Zlínem.“

Těsný zápas se zlomil v polovině. Hübl při zakládání přesilovky našel najetého Jánského a ten Willa dokonale vymíchal – 1:0. I druhý gól stál za to. Ve 44. minutě pojistil tři body kapitán Trávníček, který byl na konci ukázkové přesilovkové kombinace. Tygři šli do risku už tři minuty před koncem, ale ani při power play se nedokázali prosadit.

Stoprocentní bilancí se pyšní Chomutov, který včera vyhrál v Mladé Boleslavi 2:1. Piráti drželi vedení od 9. minuty, kdy se v přesilovce prosadil Poletín. Hosté odolávali až do 44. minuty. O vyrovnání se postaral Musil, který zužitkoval přesilovku. Šest minut před koncem rozhodl důrazný Tomica. V závěru hosté ještě přežili téměř minutové dvojnásobné oslabení i power play domácích a pak už mohli slavit druhou výhru v řadě.

Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Jánský (V. Hübl), 44. Trávníček (Nicholls, M. Hanzl). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:14. Využití: 2:0. Diváci: 5465.
Litvínov: Petrásek - Sörvik, Dietz, Gula, Kubát, K. Pilař, Baránek, L. Doudera - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Nicholls, M. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Plutnar, Šmíd, Jánošík, Derner, Mojžíš - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Ordoš - J. Stránský, Jašek, Bartovič - Hrabík, Vantuch, D. Špaček. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. P. Musil (Kotvan, Klepiš) - 9. Poletín (Flemming, Vondrka), 54. Tomica (Vondrka). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - M. Kajínek, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 3571.
Mladá Boleslav: Maxwell - Němeček, Stříteský, Hrdinka, J. Říha, Hanzlík, Kotvan, Knot - Lenc, Klepiš, P. Musil - Valský, T. Knotek, Urban - Orsava, Žejdl, Látal - Pacovský, Pabiška, Martin Procházka. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.
Chomutov: Laco - Rašner, Flemming, J. Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, od 41. navíc Grman - Tomica, Huml, Vondrka - Sklenář, V. Růžička ml., Skokan - Koblasa, Lauko, V. Tomeček - Poletín, Chlouba, Hlava. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Autor: Pavel Mikeš, Václav Veverka

10.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Veteráni v Rakousku. Vlevo Kohout, vedle Vágner.

Liberecký veterán Vágner je mistrem Rakouska

Psací stroj. Ilustrační foto.

Knižní recenze: Jsem romantik, ale léčím se

Hlasujte pro nejhezčí miminko 38. týdne roku 2017

Liberecko - /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka vyfocená ve 38. týdnu roku 2017. Hlasujte pro to nejhezčí!

Již pošesté letos proběhnou Svatohubertské slavnosti na hradu Valdštejn

Turnov – Město Turnov pořádá v sobotu 30. září od 13 hodin pořádá šestý ročník Svatohubertské slavnosti na hradu Valdštejn.

Chrastava hraje na hřišti jabloneckého nováčka ve Mšeně

Liberec – Magnetem divizního fotbalu bude o víkendu jistě utkání nováčka ze Mšena, který dnes dopoledne, tj. v sobotu 22. září, od 10.15 hodin hostí Chrastavu, již opustil trenér Josef Petřík (druholigový Frýdek-Místek).

Frýdlant – Čtyřčlenná porota rozhodla, že z patnácti vzorků má nejlepší nakládané okurky letos Marie Cermanová.