Liberečtí Tygři porazili karlovarskou Energii

Karlovy Vary, Liberec – Hra, která diváky moc nebavila. Ve 37. kole hokejové Tipsport extraligy se střetly poslední dva celky tabulky. Karlovarská Energie hostila Bílé Tygry z Liberce a nakonec prohrála 1:3.

6.1.2013

Karlovy Vary - HC Bílí Tygři LiberecFoto: Deník / Jan Čech

Karlovy Vary se velice brzo ujaly vedení, když se při vyloučení libereckého Radka Dudy prosadil Lukáš Pech. To běžela druhá minuta utkání a Duda fauloval právě Pecha vysokou holí. Energie dostala možnost dalších tří přesilových her v prvním dějství, ale ani jednu už využít nedokázala.

Ve druhé dvacetiminutovce začali hosté aktivněji a od prvních minut určovali tempo hry. Domácí působili zaskočeným a ustrašeným dojmem.

V čase 26:43 se Liberec dostal do přečíslení a obránce Jiří Drtina byl možná až trochu přísně vyloučen za držení hráče. Ať to byl, nebo nebyl faul, hosté hráli přesilovku a po třiceti vteřinách ji dokázali využít. Přesněji Martin Čakajík, který vypálil od modré, a Závorka viděl kotouč až v síťce nad svojí levou rukou.Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec

Jinak nic kloudného druhá třetina nenabídla. Hráči obou celků se sice snažili, ale nějakou kloudnou kombinaci nepředvedli. „Hrajte už něco," poslouchali hráči domácí Energie a hostujícího Liberce při odchodu do šaten.

Poslední dvacetiminutovku zahájila Energie náporem, jenomže k ničemu kloudnému se nedostala.

Naopak. Byli to Tygři z Liberce, kdo více tlačil na pilu. Připravili si několik příležitostí a Závorka musel zasahovat. Marek Pinc v brance Bílých Tygrů měl také práci, ale žádná vyložená šance se neurodila.

Ve 45. minutě domácí obrana chybovala a pustila Liberec do brejku. Vojtěch Kloz nezachytil kotouč na modré čáře, následně propadl a rychle se vracející hráči už neměli šanci zasáhnout. Bortňák si prohodil dva domácí hráče a pohybem ramen uvolnil Tomáše Urbana. Ten pak jen nastavil hůl a překonal bezmocného Závorku.

V dalších minutách vystavěli hosté na modré čáře neprostupnou tygří hráz a čekali na brejk. Ten přišel v 58. minutě. Kotouč putoval po ose Víšek, Filippi a zakončující Bulíř. Tomáš Závorka neměl šanci zasáhnout a domácí prohrávali už 1:3. Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec

Následně se lidé zvedli a začali hromadně odcházet. Trenér Žemlička si ještě vzal time-out, ale k ničemu to nebylo.

Když už se v poslední minutě dostal ke střele Michal Grman, byl Marek Pinc na místě. Západočeši tak prohráli s libereckými hokejisty 1:3.

Z veledůležitého víkendu, který měl naznačit, v jakých vodách se bude Energie pohybovat, nezískaly Karlovy Vary ani bod. V aktuální tabulce tak Energie spadla na poslední místo a pravděpodobně ji play-out nemine.

Autor: Jan Čech