Liberečtí Tygři porazili karlovarskou Energii

Karlovy Vary, Liberec – Hra, která diváky moc nebavila. Ve 37. kole hokejové Tipsport extraligy se střetly poslední dva celky tabulky. Karlovarská Energie hostila Bílé Tygry z Liberce a nakonec prohrála 1:3.

6.1.2013

Karlovy Vary - HC Bílí Tygři LiberecFoto: Deník / Jan Čech

Karlovy Vary se velice brzo ujaly vedení, když se při vyloučení libereckého Radka Dudy prosadil Lukáš Pech. To běžela druhá minuta utkání a Duda fauloval právě Pecha vysokou holí. Energie dostala možnost dalších tří přesilových her v prvním dějství, ale ani jednu už využít nedokázala.

Ve druhé dvacetiminutovce začali hosté aktivněji a od prvních minut určovali tempo hry. Domácí působili zaskočeným a ustrašeným dojmem.

V čase 26:43 se Liberec dostal do přečíslení a obránce Jiří Drtina byl možná až trochu přísně vyloučen za držení hráče. Ať to byl, nebo nebyl faul, hosté hráli přesilovku a po třiceti vteřinách ji dokázali využít. Přesněji Martin Čakajík, který vypálil od modré, a Závorka viděl kotouč až v síťce nad svojí levou rukou.Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec

Jinak nic kloudného druhá třetina nenabídla. Hráči obou celků se sice snažili, ale nějakou kloudnou kombinaci nepředvedli. „Hrajte už něco," poslouchali hráči domácí Energie a hostujícího Liberce při odchodu do šaten.

Poslední dvacetiminutovku zahájila Energie náporem, jenomže k ničemu kloudnému se nedostala.

Naopak. Byli to Tygři z Liberce, kdo více tlačil na pilu. Připravili si několik příležitostí a Závorka musel zasahovat. Marek Pinc v brance Bílých Tygrů měl také práci, ale žádná vyložená šance se neurodila.

Ve 45. minutě domácí obrana chybovala a pustila Liberec do brejku. Vojtěch Kloz nezachytil kotouč na modré čáře, následně propadl a rychle se vracející hráči už neměli šanci zasáhnout. Bortňák si prohodil dva domácí hráče a pohybem ramen uvolnil Tomáše Urbana. Ten pak jen nastavil hůl a překonal bezmocného Závorku.

V dalších minutách vystavěli hosté na modré čáře neprostupnou tygří hráz a čekali na brejk. Ten přišel v 58. minutě. Kotouč putoval po ose Víšek, Filippi a zakončující Bulíř. Tomáš Závorka neměl šanci zasáhnout a domácí prohrávali už 1:3. Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec

Následně se lidé zvedli a začali hromadně odcházet. Trenér Žemlička si ještě vzal time-out, ale k ničemu to nebylo.

Když už se v poslední minutě dostal ke střele Michal Grman, byl Marek Pinc na místě. Západočeši tak prohráli s libereckými hokejisty 1:3.

Z veledůležitého víkendu, který měl naznačit, v jakých vodách se bude Energie pohybovat, nezískaly Karlovy Vary ani bod. V aktuální tabulce tak Energie spadla na poslední místo a pravděpodobně ji play-out nemine.

Autor: Jan Čech

6.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

FC SLovan Liberec – FC Fastav Zlín. V souboji domácí Radim Breite (vlevo) a Vukadin Vukadinovič

Liberec má z premiéry bod. Zlínu gól nedal - 0:0

Fotbaloví ostrostřelci z VTJ Rapid a Doubí

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

V kurzu jsou technologové skla, ale třeba i výtahář

Liberecký kraj - Některé profese se dají vystudovat pouze v Libereckém kraji.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.