Liberečtí Bílí Tygři se probudili příliš pozdě

Liberec - Hokejová extraliga, 8. kolo: Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 4:6 (0:2, 3:3, 1:1). Domácí prohrávali o pět gólů, jejich nástup už byl marný

3.10.2012

Další prohře nezabránil ani Ondřej PavelecFoto: Jaroslav Appeltauer

Z téměř beznadějného zápasu se včera dokázal vyhrabat liberecký tým v 8. kole hokejové extraligy, ale v třetí třetině svůj nástup ze závěru druhého dějství nepotvrdil.S pražskou Slavií prohrávali Bílí Tygři doma už 0:5, přesto dokázali z utkání udělat drama. Snížili na 3:5, nicméně v závěrečné dvacetiminutovce dostali další gól a dohráli bez bodu.

První vyloučení přišlo v 5. minutě a postihlo Liberec, který měl příliš mnoho hráčů na ledě. V oslabení se ale Bílí Tygři dostali do šance a slávistický brankář Kopřiva se vyznamenal při Vantuchově dvojnásobném pokusu. V 8. Cebákova střela od modré cinkla o tyč Kopřivovy branky, možná ještě tečoval Urban.

Slavia vedla už 5:0!

V 11. domácí obrana nechala Kolaříka zcela osamoceného mezi kruhy a ten prudkou ranou propálil Pavelce. Slávisté proměnili hned svou první příležitost 0:1. Ve 14. hosté potvrdili svou efektivitu. Sklenář vyjel z prostoru za brankou, přihrál mezi kruhy Jelínkovi a ten pohotově zavěsil 0:2.

V 26. Slavia vstřelila další branku kvůli další nedůslednosti liberecké obrany. Červenka poslal puk na Pospíšila, který neměl problém poslat kotouč do branky 0:3. A za 26 vteřin hosté udeřili počtvrté rychlý protiútok zakončil přesnou ranou k tyči Sklenář 0:4.

Čtyři kotouče v brance Ondřeje Pavelce rozhodly, žei liberecká střídačka poslala do hry Marka Pince. Nutno říci, že s inkasovanými góly Pavelec v podstatě nemohl nic dělat.

Tragický výkon Liberce navzdory výměně gólmanů pokračoval. Domácí umožnili v 30. min. ve vlastní přesilovce ujet Sobotkovi, jenž zvýšil na 0:5!

Tygři se vzchopili

Přesilovku však Bílí Tygři přece jen využili a ještě před polovinou zápasu využil závaru v brankovišti Kudrna 1:5.

Liberec zvýšil aktivitu a znovu se prosadil. V 35. se krátce po buly ke střele dostal Čutta a jeho střelu tečoval jeden z bránících hráčů za Kopřivu 2:5. A v 38. chybu v rozehrávce Slavie vystihl a potrestal Víšek, jenž svůj samostatný únik zakončil střelou nad lapačku 3:5. Bílí Tygři dokázali zápas zdramatizovat, navíc v poslední minutě druhé třetiny nedokázal mladík Filippi usměrnit puk do prázdné branky po ideální přihrávce Netíka.

Jenže slávisté nehodlali v třetí třetině jen přihlížet libereckému pokusu o zvrat. V 52. při hře čtyři na čtyři Hertl vybídl k samostatnému úniku Sobotku, jehož střela zamířila přesně mezi ruku a tělo Pince 3:6. Na začátku poslední minuty zkorigoval stav na konečných 4:6 Víšek, který se trefil zblízka pod horní tyčku.

Nyní čeká Bílé Tygry čtyřzápasová série na stadionech soupeřů v Litvínově, Pardubicích, Karlových Varech a Vítkovicích. Doma se Liberec představí až v neděli 21. října proti Kladnu, tedy momentálně nejatraktivnějšímu týmu extraligy.

I v zimě se dá jezdit na kole

Jablonecko - Poslední dvě zimní sezóny se u nás rozšiřuje nový trend Fat bike. Kola s tlustými plášti slouží k jízdě na sněhu. Nedávno se příznivci fat biků sešli také v Držkově na druhém ročníku akce Fat bike challenge.

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

Bedřichov - Kateřina Smutná si v seriálu dálkových běhů Ski Classics připsala páté vítězství za sebou.