Liberecký Šimek řádil, vystřihl hattrick Gordieho Howa

Liberec – Liberečtí hokejisté zásluhou aktivního obránce Radima Šimka porazili Plzeň 3:1. Bílí Tygři tak navýšili své vedení v extralize na sedm bodů

20.1.2017

Liberečtí hokejisté slaví vítězství nad Plzní.Foto: Deník/Petr Zbranek

Hokejisté mistrovského Liberce skolili pod Ještědem Plzeň 3:1 a po 40. kole extraligy navýšili svůj náskok na špici tabulky na sedm bodů. Tygři doma čtyřikrát za sebou naplno bodovali a to je čekají ještě dva domácí zápasy v řadě.

Mužem nedělního zápasu byl reprezentační obránce Radim Šimek, kolem kterého začalo kroužit San Jose. Šimek se po uzdravení vrátil na led a byl k nezadržení. Hned se připomněl úvodním gólem. Kromě toho přihrál na vítěznou branku a v závěru ještě stihl bitku se Lvem. Vyšvihl tak hattrick Gordieho Howa, který je v NHL hodně ceněný.

Šimek zařídil Tygrům vedení už ve 3. minutě. Po vyrovnávacím zásahu Indráka 12 sekund před první sirénou rozhodli domácí o své výhře až v poslední třetině. A zase u toho byl Šimek, jehož dělovku tečoval Valský a jeho první gól po návratu z KHL byl vítězný. V poslední minutě pečetil výhru do prázdné branky Radivojevič. V neděli Tygři hrají znovu doma, když od 16.00 přivítají poslední Vary.

LIBEREC – PLZEŇ 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Šimek (Svačina), 48. Valský (Šimek, Radivojevič), 60. Radivojevič (J. Stránským Vitásek) – 20. Indrák (Němeček). Vyloučení: 3:5, navíc Lakatoš (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6046.
Liberec: Lašák – Šimek, Vitásek, Mojžíš, Jánošík, Pyrochta, Derner, Jan Bednář – Svačina, P. Jelínek, Mikyska – Valský, Bulíř, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Ordoš, Vantuch, J. Vlach, od 26. navíc Lakatoš.
Plzeň: Machovský – Němeček, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička – D. Kubalík, Kratěna, T. Svoboda – Stach, Preisinger, Indrák – Lev, Kracík, Hrnka – Schleiss, Koreis, Vondráček.

Autor: Pavel Mikeš

Místo události:
20.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Trenér libereckých volejbalistů Michal Nekola.

Nekola: Štokr je hvězda! Kouč Dukly myslí na titul, repre teď neřeší

Policie. Ilustrační foto.

Zabil se při pádu z okna a další krátké zprávy z Libereckého kraje

Liberecký kraj - Bojovat proti organizované skupině, která operuje po celé České republice, je náročné. Falešným výběrčím na charitu hrozí maximálně bloková pokuta. V minulém týdnu opět dorazili do České Lípy. Letos je to zatím prý jediný známý případ v Libereckém kraji.

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

Mimoň – Neznámou sypkou látku, která přišla s výhrůžkou v obálce do provozovny řeznictví v Mimoni, hasiči zajistili a odeslali laboratoři.

Plavy - Reportáž na vlastní kůži jaké je sledovat práci záchranářů a jejich psů, ale také ležet v sutinách plných prachu a čekat na vysvobození.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto tento týden startuje

Sedmihorky - /GALERIE/ Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna.