VYBERTE SI REGION

Liberec si pojistil čelo, výhru proti Boleslavi mu zajistil Vitásek

Liberec - Hokejisté Liberce si v předehrávce 26. kola extraligy upevnili první místo. Mladou Boleslav porazili 2:1 po prodloužení, když bod navíc trefil v 64. minutě Ondřej Vitásek. Proti svému čtvrtečnímu soupeři tak uspěli už podvanácté za sebou. Bílí Tygři mají v čele tabulky pětibodový náskok před druhým Třincem a třetí Kometou.

1.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 1.12.2016

Josef Mikyska z Liberce (vpravo) proti Mladé Boleslavi.Foto: ČTK/Radek Petrášek

Mistr ztratil lehkost, s kterou zvládal vítězit v předchozích týdnech. Liberec urputně dobýval soupeřovu svatyni, víc než dva body ale vytěžit nedokázal. Extraligový lídr udolal Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení. Favorit na úspěch potřeboval 42 střel!

"Myslím, že jsme si ten druhý bod zasloužili. I když nám to dneska nešlo třeba v přesilovkách úplně podle představ a nedali jsme spoustu šancí, co jsme si vypracovali. Ale to se někdy stává," uvedl Vitásek.

Čtvrteční předehrávka přinesla očekávaný obraz hry – Severočeši se tlačili do útoku, hosté hrozili z brejků. První třetina nabídla gólové pozdvižení na obou stranách v rychlém sledu po sobě. Ve 12. minutě vnikl do útočného pásma mladoboleslavský útočník Hyka a vyslal z kruhu přesnou střelu k tyči – 0:1.

Klíčový moment: blesková odpověď Liberce

Hosté se radovali z vedení ani ne minutu. S rychlou odpovědí přispěchal Bartovič. Slovenský expres zapnul turbo a svůj únik zakončil bekhendovou kličkou.

"Hráli jsme jedenácté utkání ve 23 dnech, což se trošku podepsalo na našich silách, které nám už pomalinku docházely. Navíc proti soupeři, který je velmi bruslivý a přímočarý. Důležité bylo, že jsme velmi brzy odpověděli na inkasovanou branku," připomněl klíčový moment trenér vítězů Filip Pešán.

Ve třetí třetině vrcholilo trápení Tygrů v koncovce. Domácí hráli tři přesilové hry krátce po sobě, jenže ani v početní výhodě nedokázali nerozhodný stav zlomit. To se jim povedlo až v prodloužení, kdy bylo na ledě víc prostoru. V čase 63:40 vyzrál na skvělého Lukáše šikovný Vitásek, který se blýskl krásnou individuální akcí.

"Jeli jsme sem s velkým respektem k soupeři. Máme bod, chtěli jsme i ten druhý. Takže je to radost s pachutí malé trpkosti, ale týmu musím poděkovat za bojovnost a nasazení," řekl hostující trenér Marian Jelínek.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bartovič (Pyrochta, Derner), 64. Vitásek (Radivojevič) - 12. Hyka (Štich). Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Gerát, Rozlílek. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5027.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Vantuch, Bartovič - D. Špaček, Mikyska, J. Vlach - Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Mladá Boleslav: Lukáš - Holub, Stříteský, Jan Hanzlík, Kurka, Pastor, Štich, Voráček - Jonák, Žejdl, Orsava - Lenc, Musil, Hyka - Klepiš, Vampola, M. Látal - Pabiška, Urban. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.