Liberec porazil Vítkovice a odpoutal se ze dna tabulky

Liberec - Hokejisté Liberec zvítězili ve 26. kole extraligy nad Vítkovicemi 5:3 a posunuli se z posledního na dvanácté místo.

1.12.2012
Fotogalerie
16 fotografií

Liberec porazil Vítkovice. Foto: Deník / Vít Černý

Bílí Tygři tak potvrdili narůstající formu, když vyhráli třetí zápas před vlastními fanoušky v řadě. Gólem a přihrávkou se na výhře podíleli Radek Duda a Michal Bárta. Hostům nepomohly ani tři kanadské body Rudolfa Huny.
Liberečtí, kterým chyběl potrestaný kapitán Nedvěd, začali utkáni lépe a Málek ve vítkovické brance musel být ve střehu. V páté minutě byl vyloučen hostující Polák ve chvíli, kdy se hrálo se čtyřmi hráči na obou stranách a domácí dokázali nabídnutou přesilovku čtyři na tři využít. Po střele Pospíšila se prosadil důrazný Bárta.
Liberec byl i nadále aktivnější, jeho tlak však zbrzdila menší nevynucená pauza. Po souboji Čutty s Voráčkem se vysypalo plexisklo za libereckou brankou. V 17. minutě vítkovičtí srovnali krok. Špaček nedokázal vyhodit kotouč a Huna nenápadnou střelou vyrovnal. Brankář Pinc měl zakrytý výhled. Z vyrovnání se však hosté neradovali dlouho. Minutu před koncem třetiny vyslal Filippi do úniku Dudu a ten zakončil mezi Málkovy betony.
Bílí Tygři měli vynikající vstup do druhé části a po 47 vteřinách zvýšili na 3:1. Filippi najížděl sám na Málka, ten jeho střelu neudržel a kotouč do sítě dorazil dojíždějící Víšek. O dvě minuty později dopravili domácí puk za Málka počtvrté, gól však nemohl platit, protože Špaček zahrál rukou. Regulérního gólu se však domácí dočkali zanedlouho. Výtisk vypálil od modré čáry a jeho střelu jemně tečoval mimo Málkův dosah Dušek.
Severočeši po čtvrtém gólu polevili a Pinc v liberecké brance se měl co ohánět. V dobré příležitosti se ocitli Burger a Bartánus, liberecký brankář si však s jejich pokusy poradil. Na rozdíl dvou branek Slezané snížili ve 36. minutě, kdy dokázali zužitkovat početní výhodu. Podruhé v zápase se prosadil Huna.
Do třetí třetiny vstoupili domácí opatrně s cílem neudělat chybu. Vítkovice se naopak musely tlačit dopředu za vyrovnáním. Velkou příležitost dostat hosty na dostřel měl Szturc, Pinc ho však v dobré šanci vychytal. Na druhé straně mohl navýšit vedení Bulíř, také Málek si však s jeho pokusem poradil.
Poté se ve stoprocentní šanci ocitl Roman, netrefil však úplně odkrytou branku. Stejný hráč se ale gólu dočkal o chvíli později. Huna nahodil kotouč do brankoviště a Roman vstřelil kontaktní branku. Vítkovických byl rázem plný led a na Pince létala jedna střela za druhou. V závěru utkání to hosté zkusili bez brankáře, do opuštěné branky se však trefil Bortňák a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Hlasy trenérů po utkání:

Filip Pešán (Liberec): "Vstup do utkání se nám povedl a myslím, že do půlky zápasu jsme byli lepším týmem, dobře jsme bruslili a tlačili se do brány. Poté soupeř trochu pozměnil svou hru, začal být aktivnější, dostával kotouče k nám do pásma a to nám činilo problémy. Trochu se projevilo také to, že máme mladý tým, začali jsme mít strach o výsledek. Bojovností a obětavostí jsme však závěr utkání zvládli a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli."

Peter Oremus (Vítkovice): "Začátek utkání byl z naší strany velmi špatný, chyběl nám pohyb. Naopak soupeř byl aktivnější, důraznější. Od půlky zápasu šel náš výkon nahoru, ale to je málo, s tím se nedá pomýšlet na úspěch. První polovina utkání nás dnes stála body, takový start do utkání se již nesmí opakovat."