Ján Lašák: Mysleli jsme si, že to půjde všechno samo

Liberec /ROZHOVOR/ - V pátém utkání čtvrtfinálové série měli Tygři více než dobře nakročeno. Po první třetině vedli 3:1 a nic nenaznačovalo tomu, že by měli být diváci svědci obratu. Opak byl ale pravdou. Plzeň během utkání vystřelila šestnáctkrát, hned pětkrát skórovala. Tygři v následujících čtyřiceti minutách nevyužili ani jednu ze svých třiceti ran.

23.3.2017

Pátý zápas čtvrtfinále play-off Tipsport extraligy ledního hokeje se odehrál 22. března 2017 v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky Bílí Tygři Liberec a HC Škoda Plzeň. Na snímku zleva Jan Schleiss a Ján Lašák.Foto: Deník / Zbranek Petr

Zápas jste začal na střídačce. Jak jste viděl obrat Plzně?

Byl to náš tradiční kolaps. Přesně to samé se stalo před nějakými sedmi, osmi týdny s Pardubicemi. Vedli jsme 3:1 po první třetině, ztratili jsme pokoru a nabídli soupeřovi možnost vrátit se do zápasu. Tentokrát se odehrálo úplně to samé. Byla to jen a jen naše chyba.

Takže to bylo způsobeno uspokojením z výsledku?
Asi ano. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Začali jsme dobře, hráli jsme vážně skvělý hokej. Nepouštěli jsme soupeře k ničemu, jenže pak vstřelili gól díky odrazu od naší brusle, druhý byl tečovaný.

Za stavu 3:3 se trenéři rozhodli ke změně brankářů. Jak bylo těžké se dostat do tempa?
Byl to zvláštní zápas. Myslím, že plzeňští hráči vystřelili celkově šestnáctkrát, pro brankáře to je hodně nešťastná situace. Těžce se chytá, těžce. Měl jsem asi dva zákroky a poté mi tam zaplavala jedna střela zpoza hráče, kterou jsem samozřejmě měl chytit. Nereagoval jsem včas. Není čas na žádné větší rozcvičování, musí se tam skočit a kór v mé pozici. Jsem tu od toho, abych byl lídrem.

Tlak ve třetí třetině přišel tlak, branku jste ale nevstřelili.
Ve třetí třetině jsme vystřelili osmnáctkrát, oni měli v podstatě jednu šanci z nájezdu. Snažili jsme se, tlačili jsme se do branky. Plzeň už pouze bránila, ale i tak jsme se dostávali do šancí. Osmnáct střel v třetině hovoří za všechno.

Jak moc komplikuje prohra na domácím ledě situaci?
Absolutně nijak. Je to play-off. Nikdo si nemyslel, že to bude jednoduché, na druhou stranu jsem zažil i těžší série. Zažil jsem série, kdy jsme s Pardubicemi vedli 3:0 a nakonec se hrál sedmý zápas a to hned dvakrát. Je to play-off a platí to stejné jako v životě: všechno si musíte zasloužit. Postup do semifinále si jednoduše musíte zasloužit a nikdo vám nic zadarmo nedaruje.

Filmovým návratům se letos moc nedaří

Studia Universal a Warner Bros. se pokusila oživit známé filmové hrdiny. Výsledkem jsou stamilionové ztráty.

Naboural mercedes a ujel

Liberec – Poškozený blatník a zadní nárazník. V takovém stavu našel svůj Mercedes Benz jeho majitel toto úterý.

Liberec nabral dech. "Hráli jsme výborně," chválil po výhře 3:0 kouč Trpišovský

Liberec – Liberec po parádním týmovém výkonu zvítězil ve 4. kole fotbalové ligy v Mladé Boleslavi jasně 3:0 a po domácí remíze s pražskou Spartou prokázal, že se s ním na prvoligové scéně musí vážně počítat!