HC Slavoj Liberec přivezl body z Turnova. Frýdlant se popasoval s Varnsdorfem

Liberecký kraj - V krajské hokejové lize se 9. kolo obešlo bez překvapení. Vedoucí celek Lomnice nad Popelkou zatím neztratil ani bod a ani v duelu s Českou Lípou neměl problémy, zato problémy měli Českolipští a vzhledem k jejich malému počtu zůstalo utkání nedohrané…

16.12.2015

Hokej. Slavoj LiberecFoto: Deník/ Miloslav Cihlář

Druhý tým tabulky Slavoj Liberec zvítězil v zajímavém zápase na novém zimním stadionu v Turnově před solidní diváckou návštěvou. Frýdlant si doma poradil s posledním Varnsdorfem.

HC Frýdlant - TS Varnsdorf 8:4 (2:0, 2:2, 4:2)

Vstup do zápasu se povedl Frýdlantu a po necelých šesti minutách se díky Erlebachově brance v přesilové hře dostal do vedení. Ve 14. minutě domácí přidali druhý gól, když zastupující kapitán Vološín krásně usměrnil do branky střílenou přihrávku Potockého. Také hosté měli v první třetině šance ke skórování, se všemi střeleckými pokusy si ale poradil brankář Blažek.

Druhou třetinu však začali lépe hosté, kteří využívali okének v obraně a stále častěji Frýdlantské přečíslovali rychlými protiútoky. Domácí poněkud vypadli z tempa a hosté byli v této fázi zápasu lepším týmem. Krátce po polovině utkání se podél mantinelu protáhl hostující Kravets a střelou mezi Blažkovy betony snížil. Zaslouženého vyrovnání se Varnsdorf dočkal o tři minuty později, s notnou dávkou štěstí dopravil kotouč do branky Bali. Frýdlantští ale přispěchali s rychlou odpovědí, na brankovišti se prosadil Jiří Peřina. Ještě do přestávky si Frýdlant vzal dvoubrankové vedení zpět, Beníšek posunul kotouč před branku na Kotrče a ten pěkným blafákem nedal hostujícímu brankáři šanci, 4:2.

Začátek třetího dějství byl opět v režii domácích. Nejprve se přesnou střelou v početní výhodě prosadil Hodač. Za další dvě minuty, dokonce ve vlastním oslabení přidal již šestý gól svou druhou brankou večera Kotrč. V této chvíli se zdálo, že o osudu utkání je rozhodnuto. Hosté se ale nevzdali a díky nekoncentrovanosti domácích se dvěma slepenými góly dostali znovu do hry.

V závěru to tak Varnsdorf zkusil bez brankáře a se šesti hráči v poli, kýženého kontaktního gólu se ale nedočkal. Naopak sám inkasoval technický gól, když jeden z bránících hráčů hozenou hokejkou zastavil útok na prázdnou branku. Deset vteřin před závěrečnou sirénou ještě pečetil skóre na konečných 8:4 rovněž svým druhým gólem v utkání Hodač.

Povinné tři body tak zůstaly doma ve Frýdlantu. Do příštího utkání je však potřeba vyvarovat se herních výpadků a hrát koncentrovaně po celých šedesát minut. Díky výhře se Frýdlant opět vrátil na třetí místo průběžné tabulky, na čtvrtý Turnov má k dispozici náskok tří bodů.

Poslední domácí utkání v tomto roce sehrají Frýdlantští na svém ledě v sobotu 19. prosince od 17.00 hodin. Soupeřem tentokrát bude favorizovaný tým HC Slavoj Liberec.

Branky a nahrávky: 6. Erlebach (Sommer), 14. Vološín (Potocký, Beníšek), 36. J. Peřina (Potocký), 39. Kotrč (Beníšek), 42. Hodač, 44. Kotrč, 60. Technický gól (vhození hole při hře bez brankáře), 60. Hodač (Vološín) 32. Kravets (Falta), 35. Bali Šoltés (Oplt), 48. Laakso (Prokop, Kravets), 50. Zábranský (Oplt). Rozhodčí: Hrubý Grundler, Svobodová. Vyloučení: 6:6, navíc Sommer (Frýdlant) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváků: 65. Sestava HC Frýdlant: Blažek - Čejka, Erlebach, Kolmann, Balabán - Vološín, J. Peřina, Potocký - Hodač, Beníšek, Kotrč - Hájek, Sommer, Velechovský. Trenér: Stříteský.

BHK Turnov - HC Slavoj Liberec 5:7 (2:0, 2:3, 1:4)

K dalšímu utkání zajížděl HC Slavoj Liberec do nedalekého Turnova, kde se opět sešla hojná divácká návštěva a čekal se boj o každý metr kluziště. Lépe začali domácí a svým pohybem a v brance spolehlivým Fikrtem jasně hosty přehrávali a vyhráli první třetinu 2:0.

Druhá třetina se velmi podobala té první, ale domácí měli velice špatnou produktivitu, naopak hosté vytěžili z minima maximum a tak trochu nezaslouženě vyhráli tuto část zápasu 2:3. Třetí dvacetiminutovka byla již mnohem vyrovnanější, hosté nejprve srovnali, ale devět minut před koncem dostal domácí do vedení svou druhou brankou zápasu Isach. Pak však přišla chvíle do té doby nevýrazného kapitána Slavoje Herdy, který dvěma přesilovkovými góly otočil skóre utkání.

To zacloumalo s psychikou domácích hráčů, kteří evidentně přicházeli o dobře rozehraný zápas. A když ještě minutu před koncem přidal další branku Šesták, bylo již definitivně rozhodnuto o tom, že si tři body odvezou hosté z Liberce.

Příští utkání odehraje HC Slavoj Liberec na svém kluzišti ve Svijanské aréně v neděli 20. prosince 2015 od 18.00 hodin proti HC Frýdlant.

Branky a nahrávky: 6. Jágr (Řezníček), 12. Baran (Zbroj, Maděra), 31. Řezníček (Jiří Zákoutský), 35. Isach (Baran), 52. Isach (Maděra, Baran) 28. Kožnar (Herda), 29. Burkoň (Špak, Šebesta), 40. Kapoun (Špak, V. Tomíček), 45. Špak (Šebesta, V. Tomíček), 54. Herda, 55. Herda, 60. Šesták. Rozhodčí: L. Mizera - D. Mizera, Pevný. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Diváků: 245. Sestava HC - Slavoj Liberec: Hýbner Kožnar, Valenta, Špak, Kapoun - Šesták, V. Tomíček, Herda - Burkoň, Šebesta, Ubry - Bretl, Jarolím, Psota.

Lomnice nad Popelkou - Česká Lípa 7:1 (1:1, 6:0)

nedohráno pro nedostatečný počet hráčů hostů

Tým České Lípy nastoupil v počtu 10 + 2 a bohužel pro zranění hráčů nebyl schopen dohrát utkání (poranění hlavy, dvakrát poranění kolena).

Branky a nahrávky: 18. L. Syrovátka (Drahoňovský), 21. L. Syrovátka, 23. Rudiš, 26. L. Syrovátka (Junek), 26. Rudiš (Kedršt), 38. Červený (Kedršt), 39. Rudiš (Bláha, Karásek) 11. Bašek (Krupička, Holčák). Rozhodčí: Neťuka - Štrébl, Doležal. Vyloučení: 3:7, navíc Martinec (Lomnice) 5 min.+do konce utkání Bohatý (Č. Lípa) 10 min, Flekl (Č. Lípa) trest ve hře (do konce utkání s dalším postihem). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 110.

Pořadí po 9. kole: 1. HC Lomnice nad Popelkou 27 bodů, 2. HC Slavoj Liberec 21, 3. HC Frýdlant 13, 4. BHK Turnov 10, 5. HC Česká Lípa 8, 6. TS Varnsdorf 2.

Autor: Redakce