Hokej: rýdlant a PSK překvapily

Liberec - V krajském přeboru se odehrálo 2. kolo nadstavby. Frýdlant překvapil doma hrající vojáky a vyhrál v prodloužení zápas o 5. - 7. místo. O další překvapení se postaral PSK Liberec, který zabodoval v České Lípě.

26.1.2011

STŘÍTESKÝ MÁ PROTIHRÁČE NA ZÁDECH. Frýdlantský hokejista doslova veze vojáka.Foto: Deník/Petr Šimr

Predators Česká Lípa - PSK Liberec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Utkání začalo ve vysokém tempu a ze zajištěných obran. Šancí proto nebylo tolik, a když se již hráči dostávali na dostřel, vše spolehlivě pochytali oba brankáři, kteří si svoje výborné výkony udrželi po celý zápas. V první třetině se prosadil pouze jediný střelec, a to hráč PSK Vozák. Na začátku druhé třetiny hráli hosté přesilovku, ale smolnou tečí dostali po 27 vteřinách vyrovnávací branku. Tato povzbudila domácí Predátory, kteří dostali PSK pod obrovský tlak. S velkým sebezapřením hosté odolali a postupně srovnali s domácími krok.

Ve III. třetině stále oba dva týmy předváděly pěkný a svižný hokej, který trochu brzdili svými oboustranně nepřesnými výroky hlavní rozhodčí. To nezvládli domácí hráči a oslabili tak výrazně svůj tým. Častá vyloučení jim vzala hodně sil, což trestal necelé dvě minuty před koncem opět Vozák. Domácí ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale obrana i brankář byli proti, a tak si PSK připsal 3 cenné body z ledu velmi dobře hrajících Predátorů.

Branky: 21. Novák - 17. Vozák (Černý), 59. Vozák (Měrtl, Černý). Rozhodčí: Lorenčík - Touš, Hladík. Vyloučení: 8:9, navíc Nikl (ČL) TH, Preussler (ČL) 10 OT, Holčák (ČL) 10 OT+TH. Zásahy brankářů: 33:35. PSK: Pyrochta - Měrtl, Ubry, Kapoun, Vorel, Číž, Francl, Šostý, Maděra, Malinský, Vozák, Černý, Šebesta K., Šebesta H., Šorejs, Baran.

VTJ Liberec - Frýdlant 7:8 pp (2:1, 1:2, 4:4 - 0:1)

Už výsledky v základní části ukázaly, že obranná hra VTJ Liberec je tuto sezónu zoufalá a pořádně děravá. Proč hraje liberecký klub jen skupinu o nasazení do play-off, ukázalo právě toto utkání. Přestože v polovině zápasu bylo 3:2 pro domácí, začaly narůstat zmatky v obranném pásmu a tým několikrát podržel brankář. Před odchodem do kabin nakonec Frýdlantští přece jen dokázali srovnat na 3:3 a přiblížit se překvapení.

Ve třetí části hry se nejprve dostalo do vedení opět VTJ, ale chaos v obraně a přesná muška hostujících hráčů dostala Frýdlant do vedení 6:4. Až při tomto nepříznivém stavu pomohla redukce sestavy uzavřít několikrát soupeře pod zámek a skóre otočit. Zasloužené remízy se ale hosté dočkali, když využili jeden z protiútoků a dali zápasu konečnou podobu po 60 minutách na 7:7.

V prodloužení mohl pro domácí rozhodnout Herdův první útok, jenže známé nedáš – dostaneš potvrdil soupeř a zásluhou Čejky poslal do branky domácích osmý pozdrav. Po výsledku 7:8 v prodloužení se tak ze zisku dvou bodů raduje Frýdlant, zatímco vojáci nyní musejí popřemýšlet, jak z této bídy ven..

Branky: Burkoň 4, Horáček, Psota, Svoboda R. - Hodač 4, Čejka 3, Peřina. Rozhodčí: Hladík - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:5, využití: 1:1. VTJ: Brázdil (41. Dulák) - Bretl, Dvořák, Urban, Kyselák T. - Svoboda, Herda, Burkoň, Holata, Šnajdr, Psota, Růzha, Horáček, Jágr. Frýdlant: Sýkora - P. Peřina, Mikan, Coufal, J. Peřina, Vološín - Pěnkava, Šlejtr, Čejka, Hodač, Sommer - Stříteský, M. Vrkoslav, R. Vrkoslav.
Příští program: Neděle 30. ledna 16,45: Lomnice – Predators Česká Lípa, 17: Jičín – VTJ Liberec, 19: PSK Liberec – Bohemians Praha. Volno má Frýdlant.

Liberec nabral dech. "Hráli jsme výborně," chválil po výhře 3:0 kouč Trpišovský

Liberec – Liberec po parádním týmovém výkonu zvítězil ve 4. kole fotbalové ligy v Mladé Boleslavi jasně 3:0 a po domácí remíze s pražskou Spartou prokázal, že se s ním na prvoligové scéně musí vážně počítat!