Dramatické derby pro domácí hokejisty Liberce

Liberec - Bílí Tygři získali třináct bodů z pěti duelů v řadě. Litvínov naopak už popáté za sebou padl. Pod Ještědem 1:3.

23.9.2009

Petr Nedvěd se raduje z gólu Liberce nad bezmocnou litvínovskou dvojicí – gólman Jaroslav Hubl a Radim Skuhrovec. Bílí Tygři vyhráli první derby sezony 3:1.Foto: Deník/Petr Šimr

Severočeské derby v úterním kole hokejové extraligy se obešlo bez překvapení. Domácí Bílí Tygři Liberec zdolali Litvínov 3:1, ale byl to zcela vyrovnaný zápas, v němž byli nejlepšími muži obou týmů brankáři Tero Leinonen a Jaroslav Hübl mladší.

„Nebyl to zrovna nejpovedenější zápas, stálo u nás i štěstí,“ přiznal Leinonen. „Je to obrovské zklamání,“ jen si povzdechl litvínovský útočník Jakub Černý.

Již před utkáním se Liberečtí museli obejít bez obránce Holuba, který se zranil při rozbruslení. Na střídačku se rychle oblékl do dresu Kolmann. Kromě toho Tygrům chyběli dlouhodobý marod Harant a také „čerstvě“ zraněný Podkonický.

První část vyrovnaného duelu dlouho nepřinesla větší příležitosti. Osmnáctá minuta znamenala konečně gól. Postaral se o něj hvězdný liberecký útok. Hlaváč vypálil do vyrážečky Hübla, kotouč se odrazil těsně před brankoviště a Klimenta z druhé strany bekhendem z úhlu zaznamenal svou premiérovou branku v ročníku – 0:1. „Sráží nás, že inkasujeme první gól a pak dotahujeme,“ zlobil se Černý.

Do druhé třetiny vstoupili hosté zhurta a zejména příležitost Černého v 24. volala po gólu. Brankář Leinonen se však dokázal fantasticky přesunout a šanci zneškodnil. V polovině druhé třetiny se Bílým Tygrům naskytla možnost hrát téměř minutu a půl přesilovku 5 na 3, naložili s ní však hanebně. Naopak v 33. min. v litvínovské přesilovce musel opět prokázat své umění Leinonen po střele Lukeše.

Už po půlminutě v třetí dvacetiminutovce propálil Hübla Klimenta a puk se zastavil na brankové čáře! Gólman hostů se potom ještě vyznamenal například při nájezdu Bartoviče v 47. a šanci Víška v 48. minutě. V 49. ve hře 4 na 4 nařídili rozhodčí trestné střílení za zákrok litvínovského Kubáta na Bartovič, který elegantně nájezd mezi betony Hübla proměnil na 2:0. Hosté však v přesilovce snížili zásluhou V. Hübla a postarali se o drama až do konce. Liberec již ale těsné vedení udržel, naopak Blatný v závěru, kdy hosté odvolali gólmana, pečetil do prázdné branky.

„Musím objektivně uznat, že Litvínov byl dnes lepším týmem. My jsme se trápili, ale o to cennější jsou tři body, které jsme vydřeli, ubojovali. Musím své mužstvo pochválit alespoň za to, že i v té mizérii doslova vyválčili vítězství. Dnes to byl zápas Tero Leinonena,“ řekl Jiří Kalous, trenér Liberce.

„Byl to náš dosud nejlepší výkon v sezoně. Škoda, že přišel až v sedmém kole. Měli jsme dost smůly zejména ve druhé třetině, v níž bylo dost šancí na vyrovnání. Ale Liberec je zkušené mužstvo, my musíme jít dál a když budeme s touto hrou pokračovat, věřím, že tu sérii porážek brzy ukončíme,“ uvedl na tiskové konferenci Jiří Kučera, asistent trenéra Litvínova.

Liberec – Litvínov 3:1

Třetiny 1:0, 0:0, 2:1

Muž zápasu: Leinonen

Liberec: Leinonen – Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, Moravec – Klimenta, Nedvěd, Hlaváč – Bartovič, Kašpařík, Víšek – Špaček, Nedorost, Blatný – Ondřej, Plodek, Dušek – Vantuch. Trenér: Kalous.

Litvínov: J. Hübl ml. – Kroupa, Kubát, Švarný, Gureň, Punčochář, Skuhrovec (46. O. Poživil) – Lukeš, Reichel, Černý – Kubinčák, V. Hübl, Vopat – Jánský, Gerhát, Trávníček (30.-44. Bojer). Trenér: J. Hübl st.

Branky a nahrávky: 18. Klimenta (Hlaváč), 49. Bartovič z trestného střílení, 60. Blatný – 51. V. Hübl (Gureň, Švarný). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6, navíc Trávníček a Reichel 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4354.

Autor: Jaroslav Sedlák

23.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Liberec prohrál s Brnem 1:2.
14

V Libereckém kraji letos proběhly už čtyři větší kontroly zaměřené na zaměstnávání cizinců. Ti tvoří v řadě firem značnou část pracovníků. Foto: PČR

Cizinecká policie zkontrolovala další firmu. Odhalila patnáct přestupků

Těší mne, když vidím, jak dort mizí z vitríny

Jablonec n. N. –  /REPORTÁŽ, RECEPT, GALERIE/ Tajemstvím lahodných a při tom velmi lehkých dezertů jsou kvalitní suroviny, poctivost v přípravě a trpělivost.

Liberec opět nedal gól, zase prohrál, jeho situace začíná být kritická

Brno, Liberec – Brněnští fotbalisté v jarní premiéře obrali o body Teplice (1:1) a v sobotu si rozjezd do odvetné části první ligy vyšperkovali domácí výhrou nad dalším klubem ze severu Čech nad libereckým Slovanem.