Bílí Tygři sice v pátek začali nadějně, v první třetině dvakrát vedli, domácí však pokaždé vyrovnali a v dalším průběhu jednoznačně dospěli k tříbodovému vítězství. Nakonec porazili Liberec stejným výsledkem, jakým Tygři v úterý zdolali Spartu – 5:2.

Pardubice tak doma zvládly už sedmý zápas v řadě. Za to jim aplaudovala téměř vyprodaná hala. 10 035 diváků, tolik fanoušků v letošní sezoně zápas Moelleru ještě nenavštívilo.

„Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, dvakrát jsme vedli. Bohužel jsme si pokaždé nechali náš náskok srovnat. Ve druhé třetině jsme po sérii vyloučení inkasovali a když jsme chtěli srovnat, tak nás zabrzdila nedisciplinovanost. Opět jsme měli šest vyloučených hráčů. Tímto způsobem se nedá utkání dohrát,“ řekl asistent Čermák.

Snad druhá střela Bílých Tygrů na Lašáka skončila brankou. Klimenta napřáhl z levé strany a s pomocí teče jednoho z pardubických beků skóroval. Domácí srovnali v 17. minutě. Divíšek našel Nakládala, jenž přesným švihem do horní poloviny branky překonal Hniličku.

Za minutu už Liberec znovu vedl. Skvělou souhru Nedvědovy řady dokončil Podkonický. Jenže Moeller měl připravenu bleskurychlou odpověď. Pucher si před Hniličkou sklepl střelu Čáslavy a bekhendem vyrovnal.

V druhé třetině nevyužili Východočeši výhody téměř minutové přesilovky 5 na 3, ale v té době už byli pány na ledě a zaslouženě se dostali do vedení. Nádhernou kombinaci Koukalovy letky zakončil perfektním volejem Starý. Třetí pardubická řada zápas rozhodla. V přesilovce Koukal nadvakrát procpal puk za klečícího Hniličku.