Chomutov je po jednodenním kralování Třince opět lídrem a vedoucím celkem hokejové extraligy. Piráti dokázali, že jsou nejlepším týmem na venkovních kluzištích i při ostře sledovaném derby a v Liberci vyhráli 4:1.

Hosté rozhodli díky dvěma trefám v rozmezích 19 vteřin na přelomu 53 a 54. minuty, kdy se pohotově prosadili Huml a krátce po něm i Chlouba.

Bílí Tygři, úřadující vicemistři, přišli v nové sezoně o domácí neporazitelnost.

Třebaže se fanoušci dočkali branek v podstatě až v druhé polovině zápasu, mělo derby severu říz! K vidění bylo plno soubojů, šarvátek i pohledných akcí. Za zmínku stojí i nevídané gesto fair play, které ve 46. minutě udělal liberecký Dlouhý – odvolal faul, který na něj arbitři odpískali.

První gólová akce nastala až v 28. minutě, kdy chomutovský lídr Vondrka vybídl Růžičku a ten dostal Piráty do vedení.

Liberec se do soka zakousl až v úvodu závěrečné periody. Parádní akci rozehrál Jašek, Bulíř po levé straně puk zatáhl až na brankovou čáru a zpětnou přihrávkou prvně jmenovaného vybídl k vyrovnání. 20letá letní posila z Třince nezaváhala, Jašek z blízka upravil na 1:1.

Když už se zdálo, že otěže zápasu přebírají domácí tygří smečka, přišla 19 vteřin dlouhá zmiňovaná "epizoda" na přelomu 53. a 54. minuty. Nejprve Valachovu střelu od modré pohotově poslal do liberecké svatyně Huml, o chvilku později se protlačil po pravém křídle Chlouba a z velkého úhlu překvapil zaskočeného domácího brankáře Willa – 1:3.

Liberec zápas nezabalil a jeho trenér Filip Pešán rozhodl už v čase 56:30 o power play, domácí hráli bez brankáře. Přes enormní snahu, kterou sledovalo více než šest tisíc diváků, se Tygři zdramatizování souboje regionálních rivalů nedočkali. Naopak. Tečku za zajímavým zápasem udělal v čase 59:31 po asistenci Humla do prázdné branky kapitán Vondrka.

Extraliga, 7. kolo:

Liberec - Chomutov 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 42. Jašek (Bulíř) – 28. V. Růžička (Vondrka), 53. Huml (Valach), 54. Chlouba, 60. Vondrka (Huml, Tomica). Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:7 + Jánošík a Plutna 10 min. - Flemming – 10 min. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0 Diváků: 6215.

Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Jánošík, Plutnar, Derner, Havlín, Kolmann, Maier – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, D. Špaček – Hrabík, Vantuch, A. Dlouhý.

Piráti Chomutov: J. Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Skokan, Koblasa – Chrpa, Chlouba, Hlava.