Parádní bitvu viděli i fanoušci v Chomutově, kde tamní Piráti porazili brněnskou Kometu 6:3. Ústřední postavou se tam stal v sestavě vítězů agilní Vladimír Růžička, jenž nastartoval svůj tým v úvodních devíti minutách dvěma góly a ve 47. dovršil hattrick!

Liberec využil zaváhání Třince, ten prohrál 0:3 doma s Mladou Boleslaví, čímž se Bílí Tygři propracovali do čela tabulky. Fanoušci jásali, sešlo se jich 5 555, a do extáze je dostal skvělý Branko Radivojevič. Zkušený 36letý slovenský matador totiž v čase 55:22 rozhodl o libereckém triimfu. Jen pro úplnost – na první branku domácího Bulíře nahrál. Hosty dostal ve 22. minutě do vedení Martin Hanzl, avšak jedna trefa na bodový zisk tentokrát stačit nemohla…

„Dnes jsme měli šanci bodovat, ale Jánko Lašák byl proti, naše příležitosti vychytal. My jsme špatně pokrývali prostor před brankou, což nakonec rozhodlo," litoval litvínovský brankář Jaroslav Janus, jenž doufá, že se litvínovští marodi brzy vrátí do sestavy.

„Zápas byl o přesilovkách, oba týmy mají šikovné hráče, nakonec byli domácí šťastnější," řekl litvínovský forvard František Gerhát. „Litvínov jako soupeře mám rád. Je to dobré mužstvo, má šikovné, nebezpečné útočníky a člověk si musí dávat pozor. Inkasovaný gól od Hanzla mě štve, ale naštěstí jsem se oklepal a bylo to dobré," dodal liberecký brankář Ján Lašák.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Bulíř (Radivojevič), 56. Radivojevič (Bulíř, Vitásek) - 22. M. Hanzl (M. Hořava, Z. Sklenička). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5555.

Sestavy:

Liberec: Lašák - Vitásek, Ševc, Pyrochta, Derner, Mojžíš, Plutnar - J. Stránský, Bližňák, L. Krenželok - Valský, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Mikyska, Ordoš - M. Procházka, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, K. Pilař, Z. Sklenička, F. Pavlík, Frolo, K. Černý - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - Jurčík, M. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Havlíček, Trávníček - Dufek, K. Reichel, Válek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.