V krajské hokejové lize vyhrál Slavoj Liberec nad Varnsdorfem zejména díky vydařené poslední třetině a také díky pěti gólům Václava Tomíčka. Zato Frýdlant po prohře na ledě České Lípy klesl na 4. místo, které ale ještě stále zaručuje postup do play-off.

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Začátek byl vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách. Do vedení šli domácí hokejisté v 9. minutě po střele Krupičky. Frýdlant si po obdržené brance vytvořil mírný tlak a výsledkem bylo vyrovnání z hole Hodače po nezištné přihrávce Kotrče. Ve druhé třetině se rozhodlo o výsledku utkání. Domácí hráči začali lépe kombinovat, naopak Frýdlantští přestali bruslit, začali si více všímat výkonu rozhodčího a vlastními chybami se připravili o body. Soupeř v této části hry postupně zvýšil na 4:1. Do třetí části utkání hosté udělali několik změn v sestavě a výsledkem bylo ve 45. minutě snížení na 2:4 po střele Erlebacha a úspěšné dorážce Kotrče do sítě domácích. Když se zdálo, že se Frýdlant nadechuje k závěrečnému náporu, tak ve 48. minutě domácí kapitán Holčák krásnou střelou pod břevno Sýkorovy branky rozhodl
o osudu utkání. Poslední dvě branky Českolipských padly až v samém závěru zápasu.

Branky (asistence): 8. Krupička (Holčák), 26. Rašín (Minařík), 29. Češka (Holčák, Minařík), 37. Krupička (Holčák, Bulva), 48. Holčák (Krupička), 58. Češka (Bauer), 60. Krupička – 16. Hodač (Kotrč), 47. Kotrč (Erlebach). Rozhodčí: L. Mizera – D. Mizera, Pevný. Vyloučení: 7:9, využití: 3:0. Frýdlant: Sýkora, Blažek – Němeček, P. Peřina, Pešek, M. Čejka, Erlebach, Slavík, Novotný – Vološín, R. Vrkoslav, Sommer, Kotrč, Šostý, Hodač, Potocký, Beníšek, Mikan.

Slavoj Liberec – Varnsdorf 14:6 (3:3, 5:2, 6:1)

Do prvního letošního utkání vstoupili hráči Slavoje velmi vlažně a v takovém poklidném vánočním tempu. Toho dokonale využíval soupeř
z Varnsdorfu a svým aktivním pohybem dostával domácí pod tlak, proto první třetina skončila tak trochu nespravedlivě remízou 3:3. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, ale hosté tentokrát nedokázali využít většinu svých šancí, naopak domácí vytěžili z minima šancí maximum a díky tomu se dostali do vedení o tři branky. Ještě v polovině třetí třetiny drželi domácí
s vypětím všech sil těsné dvougólové vedení, ale pak přišel neuvěřitelný výpadek hostujícího týmu, který během deseti minut obdržel půltucet branek, a tak téměř po celou dobu velmi vyrovnané utkání nakonec skončilo nečekaně výrazným vysokým rozdílem ve prospěch domácích.

Hráče Slavoje Liberec čeká příští víkend náročné dvojutkání, kdy nejprve zajíždí v sobotu 16. ledna od 17 hodin na dohrávku do nedalekého Frýdlantu a v neděli 17. ledna od 18 hodin hostí na svém ledu ve Svijanské aréně Českou Lípu.

Branky (asistence): 7. Šebesta (Šnajdr), 10. Šesták (V. Tomíček, Herda), 19. V. Tomíček (Herda, Duda), 21. V. Tomíček (Herda), 26. Šebesta (Šnajdr), 31. V. Tomíček (Herda), 38. Šebesta (Vorel), 40. Herda (V. Tomíček), 50. V. Tomíček (Herda, Šesták), 52. Šnajdr, 52. Šesták, 55. Psota (Šnajdr, Duda), 56. V. Tomíček (Duda, Herda), 57. Šnajdr (Šebesta, Psota) – 12. Damnitz (Kravets), 15. Prokop (Damnitz), 15. Prokop (Kravets), 22. Sláma (Bali, Šoltés), 24. Kravets (Prokop), 47. Kravets. Rozhodčí: Kajínek – Lorenčík, Svobodová. Vyloučení: 5:5, využití: 3:2, v oslabení: 1:0, navíc v 56. TS neproměnil Šnajdr (Slavoj).