Domácí vstoupili do utkání bez respektu k vedoucímu týmu tabulky a hned v první minutě vyzkoušeli pozornost Libereckého gólmana Schwarze. Hrálo se v tempu a bez faulů a hra se přelévala ze strany na stranu, až přišla polovina utkání a z pravé strany překvapil z blízka gólmana Liberce v brance David Květoň. Piráti se ujali vedení 1:0. Další šanci ke skórování měli domácí v 16. minutě, kdy šel zahřívat trestnou lavici za podražení Michal Řepík. I když si domácí několik šancí vypracovali, branku nedali a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Hosté zápas otáčí

Druhá třetina vyšla lépe hostům. Chomutov měl sice v úvodu výhodu přesilové hry, ale trest Ševce nevyužil. To Liberec s přesilovkou ve 29. minutě naložil lépe. Trest Štěpána Hřebejka využil Petr Jelínek a srovnal na 1:1. Liberec převzal iniciativu a co chvíli byl před Kopřivou. Ve 34 minutě šel ven za vysokou hůl domácí Tomáš Pospíšil a Liberec opět zásluhou Petra Jelínka přesilovku využil a zápas otočil. V závěru měli Piráti možnost vyrovnat, když dostal dvě minuty Michal Birner, ale domácí si nevytvořili žádnou vyloženou šanci a tak už se stav do konce třetiny nezměnil.

Bleskový nástup a KO

Zato úvod do třetí třetiny Pirátům vyšel parádně, když po necelé půl minutě na 2:2 srovnal Brett Skinner. Chomutov zvýšil obrátky a za podražení si šel sednout Krenželok jenže Chomutov výhodu nevyužil. Po několika minutách dostal Chomutov další výhodu, když vyfasoval dvě minuty za podražení Šimek, ale ani tentokrát branka nepadla. Blížil se konec třetí třetiny a domácí se snažili zápas pro sebe rozhodnout ještě v základní hrací době. Jenže Piráti si v závěru nepohlídali střídání a rozhodčí je potrestal za šest hráčů na ledě. Závěrečný tlak tak patřil Liberci. Chomutov se však ubránil a tak se šlo do prodloužení.
Z prodloužení uběhla sotva minuta a opakovanou střelou zařídil druhý bod Pirátům Roman Červenka.

Piráti Chomutov - Bílí tygři Liberec 3:2 po třetinách 1:0, 0:2, 1:0 a 1:0.

Branky a nahrávky: 10. D. Květoň (Růžička, Rutta), 41. Skinner (Červenka), 62. Červenka (Pospíšil) – 29. Jelínek (Bulíř, Ševc), 35. Jelínek

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka "C", Růžička, D. Květoň – Hřebejk "A", Kämpf, Hovorka – Sklenář, Chlouba, Veselý. Trenér: Vladimír Růžička starší.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Hosnedl) – Ševc, Šimek, Derner, Havlín, Výtisk "C", Plutnar, Říha – Birner, Vampola "A", Řepík – Radivojevič "C", Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Špaček. Trenér: Filip Pešán.
Rozhodčí: Šindler, Souček – Jelínek, Pešek

Diváci: 5 041

Rozhovory po utkání:

Roman Červenka útočník Piráti Chomutov:Máme dva body a to je dobré.
Jak by jsi popsal svůj rozhodující gól?Nevím jestli jsme šli dva, ale spíš jsem šel ze strany sám, zkusil jsem ze strany vystřelit. Gólman to vyrazil a tak jsem to dorazil.
Teď jsi hodně zlepšil produktivitu, sleduješ to?Abych se přiznal tak ani moc ne. Nijak na to nemyslím, spíš na to, že teď máme sérii kdy se nám docela daří. Jsem za to rád a doufám, že nám to vydrží co možná nejdéle.
Jak je pro vás cenné získat body proti vedoucímu týmu tabulky?Liga je hodně vyrovnaná Liberec je teď nahoře a patři k favoritům, ale to je jedno. Pro nás je důležité dělat body proti komukoliv.
První třetinu jste Liberec překvapili, ale oni se pak zvedli a otočili to co se dělo?To jsme celí my, první třetinu je přehrajeme, přijde druhá a myslíme si, že to půjde samo. Chyběl nám pohyb. Všude jsme byli o chvilku později a Liberec začal hrát. Využili přesilovky. Jinak ale pět na pět to byl vyrovnaný zápas.
Co vaše přesilovky, měli jste jich dost, ale nic moc?Poslední zápasy jsme z nich alespoň po jednom gólu dali. Alespoň něco na to, jak to bylo hrozné. Těžko říct, nějaké šance tam jsou, ale chybí to zakončení. Asi bychom měli být důraznější. Ne každá přesilovka se povede. Určitě je musíme hrát lépe. O tom není pochyb.
Určitě tě ale potěší, že jsi tady lídr?Od toho tady jsem abych bodoval a pomohl týmu. Momentálně jsem spokojený i když jsem nebyl úplně fit. Tým po pauze jede na vítězné vlně a chtělo by to do té další na ní vydržet a udělat co nejvíc bodů.
Teď už jsi fit?Já to nechci řešit. Byl jsem nemocný, bohužel se to teď na mě lepí takže nejsem v té nejlepší formě. Netvrdím že až budu tak to bude ještě lepší. Takhle jak mi to jde jsem teď spokojený.
Jaká je nálada v týmu když se daří, protože v Chomutově tomu tak vždy nebylo?Já to takhle neberu, ani to, že jsme nováček. Je třeba pořád makat, připravovat se na každý zápas s největším úsilím.Takhle vyrovnanou ligu jsem ještě neviděl. Bude se hrát a rozhodovat bude o čem až do posledního kola.

Mrak Schwarz brankář Bílí tygři Liberec:Teď bezprostředně po zápase se mi to hodnotí špatně. Myslel jsem, že to v prodloužení vyhrajeme. Bohužel to nevyšlo, je to už druhý zápas, který jsme takhle ztratili v prodloužení a je to škoda. Mohli jsme mít bod navíc.
Jak se vám chytalo proti Červenkovi?Všichni ho známe. Je to kvalitní útočník. Já jsem se před zápasem díval jak zakončuje. Bohužel ta rozhodující střela se mu odrazila zpátky na hokejku a já měl smůlu.
Mrzí vás ta prohra v Chomutově hodně?Tak určitě nejsme spokojení, ale máme silný tým. Do dalšího zápasu se zvedneme a určitě vyhrajeme.