Bílým Tygrům start extraligy nevyšel

Liberec - Porážkou 3:5 s Kladnem zahájili liberečtí Bílí Tygři nový ročník extraligy. Ve včerejším utkání 1. kola sice dvakrát vedli, ale rozhodla kladenská šňůra v druhé třetině z 2:1 na 2:4.

10.9.2008

První zápas letošní hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec vs. Geus Okna Kladno.Foto: Deník/Petr Šimr

Po druhé dvacetiminutovce vystřídal v liberecké brance Milana Hniličku Michal Fikrt. Přitom lepší úvod zápasu, než se v Tipsport areně odehrál, si domácí nemohli přát. Václav Pletka totiž po přihrávce Václava Nedorosta překonal kladenského gólmana Kopřivu již po 37 vteřinách!

Tygři měli šance i na zvýšení náskoku, ale místo toho inkasovali z hokejky Marka Čurilly a do šaten se šlo za stavu 1:1. Liberec navíc v 15. minutě nevyužil téměř minutovou přesilovku 5 na 3.

V 25. min. ještě dostal Bílé Tygry do vedení Pavel Kašpařík, ale potom už přišla série gólů Středočechů. Tomajko a Bělohlav skórovali v přesilových hrách, na 2:4 upravil Diviš, když propasíroval puk mezi Hniličkovým betonem a tyčkou.

Bartovič ještě v druhé třetině snížil na 3:4 a v úvodu třetí části hry Liberečtí zamkli soupeře v obranném pásmu. Gól však ani z nejvyloženějších situací nevytěžili a naopak Čurilla upravil v 48. minutě na 3:5, což bylo nakonec závěrečné skóre. Tygry nyní čeká v pátek v 2. kole utkání na Spartě.

Poněkud rozpačitá premiéra Tygrů

Liberec/ Start do hokejové extraligy libereckým Bílým Tygrům nevyšel. V úvodním utkání nečekaně na svém ledě podlehli Kladnu 3:5. Začátek byl přitom pro Liberec famózní. Nejprve za nadšených ovací vhodila slavnostně úvodní buly olympijská vítězka, oštěpařka Barbora Špotáková, a potom se už v 37. vteřině rozvlnila síť za kladenským brankářem Kopřivou. Po přihrávce Nedorosta skóroval Pletka – 1:0. V 3. minutě měl gól na hokejce Kašpařík, branka byla odkrytá, ale v poslední chvíli dokázal vložit hůl do střely kladenský obránce Nádašdi.

V 7. minutě Kladno vyrovnalo. Frolík chytře našel Čurillu, který dopravil puk do branky dříve, než se Hnilička stačil přesunout – 1:1. Ve 14. min. Liberec nevyužil 55vteřinovou přesilovku 5 na 3, střely Zíba i Kašpaříka Kopřiva zlikvidoval.

Podruhé a naposledy v utkání šli Bílí Tygři do vedení v 25. min., když výtečně hrající Nedorost od zadního mantinelu přihrál Kašpaříkovi, který zakončil – 2:1. Poté však přišla nečekaná třígólová smršť Kladna. V 26. Tomajko v přesilovce tečoval ránu Nádašdiho od modré čáry – 2:2. O sedm minut později Středočeši využili další přesilovou hru, po ukázkové kombinaci skóroval Bělohlav – 2:3. A když v 36. min. prošel puk po Divišově střele mezi Hniličkovým betonem a tyčkou do sítě, bylo to 2:4. Tygři ještě v závěru druhé třetiny snížili na 3:4 zásluhou slovenské spolupráce Žabka – Bartovič.

Do třetí dvacetiminutovky vystřídal Hniličku v liberecké brance Fikrt. Domácí začali obrovským náporem, snad pět minut nepustili soupeře z obranného pásma, ale Kopřiva se překonával a měl i potřebné štěstí. Naopak na druhé straně udeřilo, Čurilla v 48. min. po přihrávce Pavlase dostal Kladno znovu do dvoubrankového náskoku – 3:5.

„Vstoupili jsme do sezony špatně. Soupeř nás vyškolil v proměňování šancí, v efektivitě, dá se říci, že z minima vytěžil maximum,“ konstatoval trenér Liberce Dušan Gregor. „Je třeba se z toho poučit, v pátek jedeme na Spartu… Pro střídání Hniličky po druhé třetině jsme se rozhodli i po konzultaci s ním samotným. Velice mě mrzí zranění našeho útočníka Víška. Zatím neznáme přesnou diagnózu, ale na Spartu určitě nebude k dispozici a neníi vyloučeno, že bude chybět delší dobu.“

Švancara na Jizerské padesátce ujel jen dva kilometry. Selhaly mu lyže

Jizerské hory – Na běžky nemá dobré vzpomínky, v neděli však na svou nechuť zapomněl. Brněnský fotbalista a známý bavič Petr Švancara společně se svým kamarádem, bývalým ligovým fotbalistou a nyní televizním komentátorem Luďkem Zelenkou, odstartovali do jubilejní Jizerské padesátky, ujeli však jen dva kilometry a pak ze slavného závodu odstoupili. „Mám rád rozhovory s běžkaři a řeknu to podobně. S Luďkem nám jednoduše selhaly lyže, promazali jsme," směje se Švancara.