Bílí Tygři vstoupili do nového ročníku výhrou nad Zlínem

Liberec - S velkou vervou se pustili do nového ročníku extraligy hokejoví Bílí Tygři Liberec. Úvodní zápas jim vyšel tak, jak si představovali a porazili v domácí aréně nevyzpytatelný Zlín 6:3.

18.9.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šimr

Od prvních vteřin zápasu bylo zjevné, jak se Tygři těšili na premiérový duel a jak jsou zdravě „nadržení“. Zlín se pár minut držel ve hře a při vyloučení Trončinského si vytvořil zdravý tlak, ale bez vyústění. V dalším průběhu již domácí neustálým napadáním již při rozehrávce komplikovali „ševcům“ život a góly byly zaslouženým výsledkem jejich snahy.

Ten první vsítil Tomáš Vak za asistence obou kolegů z nově sestaveného elitního útoku - Kudrny a Hořavy. Vak nahodil puk bekhendem před brankou a polovysokou ránu někdo z klubka hráčů srazil za záda brankáře Sedláčka. Gól ještě ověřoval hlavni sudí s videorozhodčím.

Na 2:0 zvýšil Liberec v 17. minutě v přesilovce při vyloučení Lučky. Hunkesovu ránu od modré Sedláček vyrazil před sebe a Kudrna pohotově doklepl do sítě. V závěru třetiny se hostům podařilo snížit. T. Sýkora objel branku, našel mezi kruhy I. Rachůnka a bylo to 2:1.

Gól do šatny byl pro Zlín zdánlivě slibný, ale zřejmě způsobil bouřku v kabině Tygrů, kteří nastoupili do druhé třetiny opět jako utržení ze řetězu. V 23. zvýšil ranou pod horní tyčku Špaček na 3:1, v 26. Bárta nadvakrát na 4:1. Zlín opět snížil, v 36. při signalizované výhodě napálil puk pod břevno - 4:2.

Nenápadná akce Vaka skončila v 43. min. jeho druhým a libereckým pátým gólem. V 46. byl Čakajík faulován v úniku Galvasem a rozhodčí nařídili trestné střílení. Bek Čakajík ale Sedláčka nepřekonal. Když však v téže minutě Hořava zvýšil na 6:2, odjel Sedláček z branky a nahradil ho Štůrala. Poslední korekce výsledku přišla 59. minutě, kdy Kubiš snížil na konečných 6:3.

Trenér Liberce Jiří Kalous mohl být spokojen: „Od určité části zápasu jsme byli aktivnější a jsem rád, že se v premiéře dobře uvedly nové posily. Bodovaly a předvedly velmi slušný výkon, samozřejmě včetně celého týmu. Chceme tomto duchu pokračovat.“

Liberec – Zlín 6:3

Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1.
Muž zápasu: Kudrna.
Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 46. Hořava (Bárta, Rýgl) – 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík). V 46. minutě neproměnil Čakajík (Liberec) trestné střílení. Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4994.

Liberec: Pinc – Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský – Podkonický, Nedvěd, Klimenta – Hořava, Vak, Kudrna – Víšek, Plodek, Dušek – Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Autor: Jaroslav Sedlák

18.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Oprava silnice. Ilustrační snímek.

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Pořadatelé doufají, že rekonstrukce bitvy na Valdštejnských slavnostech neztratí nic ze svého kouzla.

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Pohřešovaný senior byl nalezen bez známek života

Frýdlantsko – Rozsáhlé dvoudenní pátrání po 96letém Břetislavu Pokorném z Liberce nemělo šťastný konec. Bezvládné tělo starého muže nalezli policisté několik kilometrů od Nového domu v Lázních Libverda, kde byl ubytovaný.

Porucha polykání je stále podceňovaná diagnóza

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Mluvit, číst, psát, polykat. Dovednosti, kterým většina nevěnuje ani myšlenku, nebývají pro lidi po cévní mozkové příhodě samozřejmostí. Právě jim i řadě dalších pacientů pomáhá v českolipské nemocnici klinická logopedka Jana Vacková.

Tramvaje do Liďáků nepojedou

Liberec – Ne za pět minut dvanáct, ale v hodině dvanácté přichází modernizace tramvajových kolejí v Rumunské ulici, tedy z Fügnerovy ulice na Šaldovo náměstí.