Bílí Tygři vstoupili do nového ročníku výhrou nad Zlínem

Liberec - S velkou vervou se pustili do nového ročníku extraligy hokejoví Bílí Tygři Liberec. Úvodní zápas jim vyšel tak, jak si představovali a porazili v domácí aréně nevyzpytatelný Zlín 6:3.

18.9.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šimr

Od prvních vteřin zápasu bylo zjevné, jak se Tygři těšili na premiérový duel a jak jsou zdravě „nadržení“. Zlín se pár minut držel ve hře a při vyloučení Trončinského si vytvořil zdravý tlak, ale bez vyústění. V dalším průběhu již domácí neustálým napadáním již při rozehrávce komplikovali „ševcům“ život a góly byly zaslouženým výsledkem jejich snahy.

Ten první vsítil Tomáš Vak za asistence obou kolegů z nově sestaveného elitního útoku - Kudrny a Hořavy. Vak nahodil puk bekhendem před brankou a polovysokou ránu někdo z klubka hráčů srazil za záda brankáře Sedláčka. Gól ještě ověřoval hlavni sudí s videorozhodčím.

Na 2:0 zvýšil Liberec v 17. minutě v přesilovce při vyloučení Lučky. Hunkesovu ránu od modré Sedláček vyrazil před sebe a Kudrna pohotově doklepl do sítě. V závěru třetiny se hostům podařilo snížit. T. Sýkora objel branku, našel mezi kruhy I. Rachůnka a bylo to 2:1.

Gól do šatny byl pro Zlín zdánlivě slibný, ale zřejmě způsobil bouřku v kabině Tygrů, kteří nastoupili do druhé třetiny opět jako utržení ze řetězu. V 23. zvýšil ranou pod horní tyčku Špaček na 3:1, v 26. Bárta nadvakrát na 4:1. Zlín opět snížil, v 36. při signalizované výhodě napálil puk pod břevno - 4:2.

Nenápadná akce Vaka skončila v 43. min. jeho druhým a libereckým pátým gólem. V 46. byl Čakajík faulován v úniku Galvasem a rozhodčí nařídili trestné střílení. Bek Čakajík ale Sedláčka nepřekonal. Když však v téže minutě Hořava zvýšil na 6:2, odjel Sedláček z branky a nahradil ho Štůrala. Poslední korekce výsledku přišla 59. minutě, kdy Kubiš snížil na konečných 6:3.

Trenér Liberce Jiří Kalous mohl být spokojen: „Od určité části zápasu jsme byli aktivnější a jsem rád, že se v premiéře dobře uvedly nové posily. Bodovaly a předvedly velmi slušný výkon, samozřejmě včetně celého týmu. Chceme tomto duchu pokračovat.“

Liberec – Zlín 6:3

Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1.
Muž zápasu: Kudrna.
Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 46. Hořava (Bárta, Rýgl) – 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík). V 46. minutě neproměnil Čakajík (Liberec) trestné střílení. Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4994.

Liberec: Pinc – Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský – Podkonický, Nedvěd, Klimenta – Hořava, Vak, Kudrna – Víšek, Plodek, Dušek – Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Autor: Jaroslav Sedlák

18.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

V urnovém háji hořely túje

Liberec – Klid v urnovém háji u libereckého krematoria narušil v úterý odpoledne požár. Zdejší zaměstnanec si kolem půl druhé všiml, že z háje stoupá dým.

Hlasujte a vybírejte nejkrásnější fotografii Jizerských hor

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát posedmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor.