Úterní porážka s Kladnem 3:5 přinesla rozčarování z výkonu v defenzivní fázi. Ačkoli se všeobecně soudilo, že posílená obrana bude oporou Tygrů, v utkání se to nepotvrdilo.

Kapitán mužstva Jaroslav Modrý přiznal: „Dělali jsme chyby v obranné třetině a to nás stálo utkání. Za rozhodující pro vývoj zápasu považuji zbytečnou chybu před gólem na 1:1. Byli jsme do té doby v tlaku, ale v té situaci jsme nechali soupeře na puku. Jako malí klucí…“

Chyby v defenzivě se samozřejmě nemusejí týkat jen obránců. I kladenský střelec dvou gólů, útočník Marek Čurilla, řekl: „Dal jsem sice dva góly, ale stoprocentně se svým výkonem spokojen nejsem. Jeden gól jsem totiž zavinil…“

Tygry nepodrželi ani gólmani. Hnilička měl úspěšnost zásahů 81 %. Méně měl ze všech brankářů, kteří zasáhli do 1. kola, pouze zlínský Murín (70 %), který vyklidil v Plzni pole po třetím inkasovaném gólu už ve 14. minutě.

Za Hniličku přišel do třetí třetiny Fikrt. Pustil jeden gól. Při kontrole výstroje nebyly v pořádku dva rozměry jeho lapačky. „Délka 21 cm, šířka 11 a 11,32 cm,“ uvedl v zápise hlavní rozhodčí Jan Hribík. Liberecký klub za to zaplatí pokutu 100 tisíc korun.

Zdravotní stav útočníka Víška, jenž se zranil po neodpískaném zákroku v 13. minutě, není nijak povzbudivý: utržený postranní vaz v koleně a minimálně měsíc pauza.