Bílí Tygři trestali fauly Lvů

LIBEREC - Kdo překoná ústeckého brankáře Petra Přikryla? Tato otázka zajímala fanoušky Bílých Tygrů téměř třicet minut. V polovině zápasu na ni odpověděl Petr Šachl, který ústeckého gólmana překonal v přesilové hře jako první. Liberec pak potrestal ve druhé části ještě další dva fauly a výsledek si ve třetí třetině s přehledem pohlídal.

2.12.2007

ŠANCE. Tuhle gólovku Čermák neproměnil, příliš zoufat ale nemusel. Gól později přece jen dal a Liberec nad Ústím vyhrál.Foto: DENÍK/Bartovský Ota

Bílí Tygři se opět po třech porážkách v řadě radovali z vítězství. Liberec zvítězil 3:0 a Ústí letos porazil potřetí.

„My máme brankáře!“ vzývali v první třetině svého hrdinu fandové Ústí. A stoprocentně tak vystihli dění na ledě. Liberec útočil a bezchybný Petr Přikryl zářil. Především díky němu skončila první třetina bez gólů. Jen Václavu Nedorostovi zneškodnil tři gólem zavánějící šance. Za hlavu se chytal i letošní kanonýr Leoš Čermák, který po Nedorostově přihrávce a samostatném nájezdu nedokončil blafák. Podobně si vedl i Plodek, na kterého zívala odkrytá branka…

Liberečtí hokejisté útočili a Ústí jasně přehrávali i ve druhé části. Občas to vypadalo, jakoby Liberec hrál dlouhou přesilovou hru. Ale góly začali Bílí Tygři střílet až ve skutečných přesilovkách.

Střelecké role se ujal v polovině zápasu Zdeněk Blatný, jehož střelu do brány tečoval Petr Šachl. Blatný se zkušenostmi ze zámoří předvedl kousek alá Jaroslav Jágr. Od pravého mantinelu si vybruslil před Přikryla a nádherným švihem vystřelil. Jeho střelu ještě tečoval Petr Šachl.

O šest minut později hrál Liberec téměř minutu ve dvojnásobném přečíslení. A oba ústecké fauly dokázal potrestat. Nejprve se radoval Klimenta, za 39 vteřin Čermák, který těžil z přesné nahrávky Václava Pletky, který si ostrý zápas zahrál v letošním ročníku extraligy poprvé po komplikovaném zranění. Naopak Bílé Tygry může mrzet podle prvních zpráv obnovené zranění Václava Nedorosta, který utkání nedohrál.

OČIMA AKTÉRŮ:

Vladimír Čermák (útočník Liberce): Chtěli jsme přerušit sérii našich nezdarů a jsem rád, že se nám to povedlo. O vítězství rozhodla druhá třetina.
Pavel Janků (kapitán Ústí): Výborně nám zachytal gólman. Měli jsme strašně hodně vyloučených hráčů, což takové mužstvo jako je Liberec potrestá.
Petr Přikryl (brankář Ústí): Chtěli jsme v Liberci hrát především dobře zezadu a vyvarovat se častých vyloučení. Říkáme si to před každým zápasem, ale je to stále jako přes kopírák. V první třetině Liberec několikrát nebezpečně dorážel a my jsme měli i štěstí. Ve druhé třetině jsme se zase nechali několikrát vyloučit, což Liberec potrestal.
Michal Fikrt (brankář Liberce): Že jsem vychytal nulu? To nijak neřeším. Pro mě jsou důležité především tři body. Čisté konto je výsledek celého týmu. Zapracovali jsme na přesilovkách, takže jsme rádi, že se nám ve druhé třetině dařily. Ve třetí bylo naším cílem již gól nedostat.
Petr Šachl, který vstřelil v den svých 30. narozenin vítězný gól (útočník Liberce): Každý gól potěší, obzvláště když jsem měl narozeniny. Je to taková třešnička na dortu. V první třetině jsme měli hodně střel, ale Přikryl zachytal výborně. Chyběl nám větší důraz, i trochu štěstí, abychom nějaký ušmudlaný gól dali.