Tygři vedou extraligu!

OSTRAVA - Vydařený start do sezony zažívají liberečtí hokejisté, kteří dokázali zvítězit na ledě Vítkovic 2:1.

17.9.2007

Dušan Gregor: „Hráli jsme celý zápas jednoduše a disciplinovaně.“Foto: DENÍK/Šimr Petr

Po dvou zápasech jsou Bílí Tygři stoprocentní a v extralize jsou první, o skóre před druhým Zlínem.

Posilami nabitý tým Vítkovic totiž narazil na kompaktně a soudružně hrajícího soupeře, který navíc jedenatřiceti úspěšnými zásahy podržel i gólman Milan Hnilička.

„Byl strůjcem našeho vítězství, v klíčových momentech utkání nás výrazně podržel,“ poznamenal liberecký kouč Dušan Gregor.

Hostům nahrála do karet i úvodní branka, kterou zaznamenal už v 5. minutě pohotovou dorážkou Plodek.

Když hned v úvodu druhého dějství překonal Pince i Čermák, bylo jasné, že to Vítkovice budou mít s otáčením skóre hodně těžké.

„Hráli jsme celý zápas jednoduše a disciplinovaně, což bylo pro průběh utkání nesmírně důležité,“ pokračoval Gregor.

Domácím se vůbec nevedlo v přesilových hrách a kombinace vázla i při hře pěti proti třem. Naději přeci jen vykřesal domácím v 38. minutě Krenželok, který chladnokrevně proměnil nájezd po přihrávce Ujčíka, ale na zvrat už domácí neměli.

V závěrečné třetině se totiž jejich snaha měnila v křeč a Ostravští mohli děkovat Pincovi, že alespoň na bod mohli pomýšlet až do konce.

„Liberec hrál chytrý hokej, přesně takový, jako se má venku hrát. My jsme hráli velice špatně, nedařilo se nám ani v přesilovkách,“ uvedl vítkovický kouč Fryčer, který v úvodu extraligy prostřídal oba gólmany Pruska i Pince.

„Nebudu se fixovat na to, kdo bude jednička. O tom, kdo bude chytat, se rozhodnu vždy před utkáním,“ dodal Fryčer.

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Giorgio de Chirico: Piazza d´Italia, 1971. Sbírka H. Klewana.
3

Výstava v Oblastní galerii v Liberci trhá rekordy

Višňová porazila Rovensko 4:2. Višňová je ve žlutomodrých dresech.
7

Krajský fotbal - Liberecký kraj

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

Doksy – Festival Mácháč přilákal do Doks nejen fanoušky taneční hudby, ale i zloděje.

Stará chata na Smědavě má zmizet, majitel chce postavit novou

Bílý Potok/Smědava – Plány na novou podobu chaty na Smědé zatím příliš nadšení nevzbuzují.

Zloděj ukradl modely letadel. Způsobil škodu přes 50 000 korun

Liberec – Neznámý zloděj se vloupal do řadové garáže ve Slepé ulici na Vápence. Namísto auta či kola zde však odcizil modely letadel za více než 50 tisíc.

Okresní fotbal: Žibřidice nakonec přejely Vratislavice, i když prohrávaly

Liberec - Žibřidice před soutěží ohlásily atak na špici tabulky a výkon ve Vratislavicích jejich ambice potvrzuje.