Tygři vedou extraligu!

OSTRAVA - Vydařený start do sezony zažívají liberečtí hokejisté, kteří dokázali zvítězit na ledě Vítkovic 2:1.

17.9.2007

Dušan Gregor: „Hráli jsme celý zápas jednoduše a disciplinovaně.“Foto: DENÍK/Šimr Petr

Po dvou zápasech jsou Bílí Tygři stoprocentní a v extralize jsou první, o skóre před druhým Zlínem.

Posilami nabitý tým Vítkovic totiž narazil na kompaktně a soudružně hrajícího soupeře, který navíc jedenatřiceti úspěšnými zásahy podržel i gólman Milan Hnilička.

„Byl strůjcem našeho vítězství, v klíčových momentech utkání nás výrazně podržel,“ poznamenal liberecký kouč Dušan Gregor.

Hostům nahrála do karet i úvodní branka, kterou zaznamenal už v 5. minutě pohotovou dorážkou Plodek.

Když hned v úvodu druhého dějství překonal Pince i Čermák, bylo jasné, že to Vítkovice budou mít s otáčením skóre hodně těžké.

„Hráli jsme celý zápas jednoduše a disciplinovaně, což bylo pro průběh utkání nesmírně důležité,“ pokračoval Gregor.

Domácím se vůbec nevedlo v přesilových hrách a kombinace vázla i při hře pěti proti třem. Naději přeci jen vykřesal domácím v 38. minutě Krenželok, který chladnokrevně proměnil nájezd po přihrávce Ujčíka, ale na zvrat už domácí neměli.

V závěrečné třetině se totiž jejich snaha měnila v křeč a Ostravští mohli děkovat Pincovi, že alespoň na bod mohli pomýšlet až do konce.

„Liberec hrál chytrý hokej, přesně takový, jako se má venku hrát. My jsme hráli velice špatně, nedařilo se nám ani v přesilovkách,“ uvedl vítkovický kouč Fryčer, který v úvodu extraligy prostřídal oba gólmany Pruska i Pince.

„Nebudu se fixovat na to, kdo bude jednička. O tom, kdo bude chytat, se rozhodnu vždy před utkáním,“ dodal Fryčer.

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

„Pořád se cítím jako ten kluk ze mlejna" říká herec Václav Helšus

Hnojte popelem

K Aréně se opět sletí čarodějnice

Liberec – U Arény v libereckém Sport parku opět zaplane oheň. Už tradičně se zde posledního dubna sletí čarodějnice z širokého okolí. Oblíbené Čáry u arény letos nabídnou celodenní program.

Z Lakatoše se stává žhavé zboží. Jak dlouho vydrží pod Ještědem?

Liberec – Co Dominik Lakatoš stihl za pouhé dvě sezony v seniorském hokeji, to někdo nedokázal ani za celou svou kariéru. Teprve dvacetiletý útočník hokejového Liberec už má ve své sbírce dva Prezidentské poháry, jeden titul a také stříbrnou medaili.

Náklaďáky převážely topný olej. Celníkům se podařilo zajistit nezdaněný náklad

Liberecký kraj – Tisíce litrů nezdaněného topného oleje skrývaly korby nákladních vozů mířících do Libereckého kraje z Německa. Celníkům se kontraband podařil odhalit při běžných kontrolách během uplynulých dvou týdnů.