Fotbalová I. B třída: Závěr přinesl gólovou smršť

Liberec – Nejnižší krajská soutěž má jasno. Do I. A třídy jde Krásná Studánka, naopak do okresů míří liberecké Habartice a Dubá z Českolipska. Gólovou parádu předvedli hoši z Rynoltic a Chrastavy, z Ruprechtic a Habartic.

21.6.2011

I. B TŘÍDA SE NEHRAJE V RUKAVIČKÁCH. To ví i hrající předseda Ruprechtic Michal Viktora (vlevo), který se elegantně vyhnul šlapáku ze strany hráče z Dubice.Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

Rynoltice - Chrastava 6:4 (0:3)

Domácí byli sice kombinačně lepší, ale hosté dokázali trestat jejich chyby v rozehrávce. A za necelou půlhodinu vedla Chrastava o tři góly. Nejprve se prosadil Vojta Holec, který zachytil špatné rozehrání, stejnou chybu využil po pěti minutách Holinský. Ve 27. minutě zahráli domácí špatně ofsajd systém a Žemlička byl přesný. Přesto měly Rynoltice řadu šancí, aby vyrovnaly.

Úvod do druhé půle zřejmě gólově uspokojení hosté podcenili a po kombinaci zakončil na 1:3 Zeidler. Pak podržel domácí gólman při šanci hostů, aby na trestný kop o chvíli později naskočil Tomáš Vacek - 2:3.

Pak vyrobil chybu gólman Rynoltic, kterému vypadl míč z náručí a Holinský doklepl na 2:4. Rynoltické ani tento fakt nerozhodil a stále hráli svoji kombinační hru. V 75. snížil čerstvý Stejkoza hlavičkou a hned minutu nato byl faulován Zeidler. Penaltu využil Pudil a bylo 4:4. Domácí se chtěli rozloučit výhrou, takže stále útočili, navíc byl hostům vyloučen Vávra. Proti oslabenému soupeři se nejprve prosadil po individuální akci Jaroslav Vacek a vše ukončil po rohovém kopu Stebelský.

Branky: 56. Zeidler, 63. T. Vacek, 75. Stejkoza, 76. Pudil z pen., 82. Jar. Vacek, 86. Stebelský - 18. a 64. Holinský, 13. V. Holec, 27. Žemlička. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:4, ČK: 76. Vávra (Ch). Diváků: 60. Rynoltice: Jan Vacek - Zeidler, Pudil, Stebelský, Brauner (88. Švarc) - Kubínek, Šimon (81. Borsuk), Resl (65. Stejkoza), T. Vacek - Jar. Vacek, Šálek. Chrastava: Beran - Rozmajzl, Aubrecht, Žemlička, Trakal - Jahoda, V. Holec, Vávra, J. Holec - Mareček, Holinský.

Ruprechtice - Dubice 5:1 (3:1)

Domácí zahájili kiksem a hosté toho ve 4. minutě využili. Za čtyři minuty však Kocián uvolnil Dědiče a bylo dorovnáno. Ruprechtičtí měli v dalším průběhu více ze hry a po několika ostřelování byl další gól na spadnutí. Ten přišel ve 28. minutě, kdy při odkopu hostů od brány neuhnul Viktora a od jeho prsou skončil míč v síti.

Lepší Ruprechtice docílily po pěkné kombinaci a následném uvolnění Kociána třetí branku. Ještě před poločasem hlavičkoval gólově Dědič, jenže bek mu radost vykopl z brankové čáry. Druhou půli zahájili domácí famózně a hned po dlouhém autu Viktory a následné teči se z voleje přesně trefil Vrtal. Pak se trochu více faulovalo, což hosté neunesli a byla z toho všeho bramboračka. Za stavu 4:1 se dokázali hosté dohadovat s rozhodčími prakticky o vše, což vyústilo ve vyloučení jejich hráče. V přesilovce pak důrazný Urban přidal pátý gól.

Branky: 8. Dědič, 28. Viktora, 38. Kocián, 46. Vrtal, 80. Urban - 4. Kulha. Rozhodčí: Drobník, ŽK: 2:3, ČK: 78. Štach (D). Diváků: 20. Ruprechtice: Jirák (46. Holub) - Viktora (61. Prokop), Šrůtek, Kusebauch, Urban - Kocián, Macaj, Vrtal, Suchý - Dědič, Kuželka.

Habartice - Dubá 4:4 (2:2)

Domácí se opět nevyvarovali chyb v obraně, a tak hosté první hlavičkový souboj zakončili gólem ve 4. minutě. Habartice měly mírnější převahu, jenže klasicky neproměňovali své šance, až na Huňku, který srovnal stav. Jenže za pár minut využili hosté výhodu pokutového kopu. Domácí Zimák nastřelil břevno, a před poločasem stihl srovnat skóre Kyncl. Iniciativnější domácí hráli ve druhém poločase dobře a dokonce se dostali do dvoubrankového vedení. Ještě tři minuty před koncem měli tento náskok, ale o něj během tří minut po velkých chybách přišli. Oba soupeři sice získali po bodu, ale oba svorně sestupují do okresních přeborů.

Branky: 31. a 75. Huňka, 42. Kyncl, 68. P. Čumpl - 38. z pen., 87. a 89. Vokolek, 4. Lodinský. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 5:4. Diváků: 80. Habartice: Švandrlík - Bláha, Jacik, Richtr, Tůma - Lakomý, Milan Zimák, Sedláček (66. Jan Kniga), P. Čumpl - Kyncl, Huňka.

Stráž p. R. - Hrádek B 4:1 (0:0)

Poločas byl herně vyrovnaný a v něm měli šance hrádečtí Šulc a Stránský. Jenže oba mířili těsně vedle. Také zachraňující se Stráž dvakrát zle protáhla Manharta v hrádecké bráně. Krátce po změně stran domácí prvně udeřili. Ale pak se sice dvakrát prosadil gólově Hrádek, ale bylo to vždy do vlastní brány. Nejprve ve skrumáži bek namířil hezky pod břevno a ve druhém případě zaskočil brankáře obránce malou domů, kterou nechytl. Domácí se pochopitelně uklidnili a přidali čtvrtý zásah. Až poté se trefil za hosty střídající Vinš.

Branky: 58. a 69. vlastní, 48. Synek, 67. Mitaš - 76. Vinš. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:0. Diváků: 60. Hrádek: Manhart - Dočekal, Marek, Scheufler, Farský - Kovač (64. Vinš), Stránský, Maryška (46. Chovanec), Řípa - Šulc, Šašek.

Rozstání - Krásná Studánka 3:0 (2:0)

Na deštěm zmáčeném pažitu to klouzalo, i přihrávky byly nepřesné. Domácí byli proti jistému vítězi soutěže lepší a v 18. minutě vystřelil z hranice vápna Jíra a Vrábel byl bez šance. Pak ještě únik po křídle korunoval rychlý Hrubeš střelou do břevna. Studánečtí pomalu ani nezaměstnali brankáře, zato pálil z úhlu Hrubeš a bylo 2:0. Pak ještě domácí nastřelili tyč. Druhý poločas byl již vyrovnanější a hosté dokázali být nebezpečnější. Domácí měli šanci po centru Hrubeše a koncovce Passiana, který ale přestřelil. V 56. však nasměroval rohový kop Passian na hlavu Hrubeše a bylo 3:0. Poslední čtvrthodina patřila Studáneckým, kteří se dostávali do šancí, jenže jejich muška nebyla přesná. A tak novopečený účastník I. A třídy vyšel ve svém posledním utkání střelecky naprázdno.

Branky: 36. a 56. Hrubeš, 18. Jíra. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Rozstání: Sluka - Mikeš, Štajer, Botka, Kochan - Pavlů (80. Jeslínek), Passian, Jíra, Tvrzník (61. Zerák) - Pomeisl (73. Čihula), Hrubeš. Kr. Studánka: Vrábel - L. Faksa, Chmátal, Brada, Knajbl - Vajtr (77. Kocour), Dvořák, Toman, T. Faksa - Grepl, Hájek.

Loko Česká Lípa - Raspenava 2:4 (1:2)

Úvod utkání patřil hostům a již ve 2. minutě byl sražen Zeman, ale penalta se ještě nepískala. Ve 14. byl opět ve vápně faulován Zeman, a to už se pokutový kop pískal. Sám Zeman si postavil míč a nadvakrát dopravil míč do branky. Ve 20. měli dvě velké šance domácí, ale ani jednou se nedokázali brankově prosadit. Ve 22. bylo utkání na čtvrt hodiny přerušeno kvůli krupobití a bouřce. To ještě více pomohlo Raspenavským, ale unikajícímu Horáčkovi zastavila na vápně balón kaluž. O chvilku později střílel těsně mimo Martinů. Ve 37. utekl přes půl hřiště Zeman a překonal brankáře na 0:2. Hosté se však radovali jen dvě minuty, protože Koutný fauloval ve vápně a domácí snížili z penalty. Domácím patřil závěr poločasu, několik dobrých šancí však zlikvidoval Nový v brance Raspenavy.

Hned v 50. vybojoval M. Koudelka míč, jeho centr brankář neudržel a Horáček pohotově hlavou dorazil na 1:3. Poté měli dvě dobré šance Zeman s Koudelkou, ale v zakončení byli nepřesní. A tak přišel závar před hostující brankou a střelu domácích tečoval ještě Kuchař, který si tak dal vlastní branku. Ani domácí se však neradovali příliš dlouho. Martinů krásnou přihrávkou vybídl Zemana, a ten se křížnou střelou nemýlil. Utkání mělo i nadále dobré tempo a šance se střídaly na obou stranách, ale žádná již branku nepřinesla.

Branky: 39. Diart z pen., 71. vlastní - 14. z pen., 37. a 74. Zeman, 50. Horáček. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:3. Diváků: 70. Raspenava: Nový - Mleziva, Koprnický, Vancl, Faifr - Kuchař (87. Plůta), Martinů, M. Koudelka, Koutný - Zeman (85. Janků), Horáček (84. Balog).