Bilance tohoto kola: Čtyři výhry domácích, tři výhry hostů, padlo 31 branek při skóre: 17:14, celkově: 45:27. Střelci kola jsou Petr Labský z béčka Višňové, Václav Černý z Nového Města a Miloš Linke z Vesce (hattricky).

HRÁDEK B CHOTYNĚ 4:2 (2:2)

Velké hrádecké derby přineslo do poločasu vyrovnanou hru a také dvakrát vedení Chotyňských. Zápas byl za vedra hodně vyhecovaný, se šancemi na obou stranách. Právě z vedra zkolaboval chotyňský Josef Kraus, takže musel být ošetřen. Chotyně po hodině hry mírně odpadávala a domácí, kteří často končili v ofsajdové pasti a byli navíc v koncovce zbrklí, dokázali dvěma góly strhnout výhru na svoji stranu.

Branky: 17. Černohorský, 39. Kapras z pen., 66. Bruner, 77. Slezák 11. a 27. Jakub Kolínský. Rozhodčí: Háza, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Hrádek: Manhart Kapras, Štěpek (80. Šalát), Vondráček (74. Slezák), Novák (46. Strya) Černohorský, Mičica, Kovač, Bruner Procházka, Konrád. Chotyně: Lajtar Mrva (56. Krejčík), Engel (72. Bačkovský), Marek, A. Kolínský Jakub Kraus, Josef Kraus, J. Kolínský, Šalát Scheufler, Bína (18. Fedák).

NOVÁ VES ČESKÝ DUB 3:1 (2:0)

V oboustranně dobrém a bojovném fotbale hráli oba soupeři na útok. Vsi vyšel začátek, kdy při rozehrávce trefili Kahla a Lanc dokončil kontr. Pak se dvakrát při koncovce Tomeše blýskl gólman domácích Kos a navíc musel zasahovat při trestných kopech Najmana. Domácí po dlouhém autu do vápna přidali v závěru půle druhý zásah. Modrák si aut zpracoval a po otočce bylo 2:1. Pěknou střelu Bartuňka odvrátil brankář Českého Dubu Bílek na roh. Vstup do druhé půle Ves zaspala a po nedorozumění a závaru snížil Tomeš. Dub se dál snažil, ale školácká chyba na půlce byla rozhodující. Obránce ztratil míč a Lanc tak postupoval sám na bránu. Brankáře sice přehodil, ale ten ještě stihl vyrazit míč. Jenže dobíhající Modrák jej hlavou překonal. Domácí pak taktickou hrou vedení udrželi, hosté měli jen střely z větší vzdálenosti.

Branky: 41. a 68. Modrák, 4. Lanc 52. Tomeš. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Nová Ves: Kos Jansta, Martínek, Novotný, Vávra Pražák (57. Havel), Kouba, Lanc, Modrák (85. Komarov) Bartuněk (71. Didi), Kahl. Český Dub: O. Bílek J. Bílek, Altman, Červa, Seman (57. Linke) L. Havlík, Holubek (76. J. Havlík), Novák, Tomeš Najman, Bulíř.

NOVÉ MĚSTO VRATISLAVICE 4:2 (2:2)

Opatrný začátek byl bez šancí, i když na hostech bylo vidět, že rozhodně přijeli pro výhru. Ve 29. minutě unikl domácí Kolenkár a Václav Černý se trefil poprvé. Hosté hned po třech minutách vyrovnali Dědičem, když domácí ztratili míč. A navíc za další čtyři minuty bylo již 1:2, protože se po kombinaci prosadil ranou od tyče Netolický. Město však ještě těsně před poločasem dorovnalo druhým gólem V. Černého po akci a centru Kadery. Domácím zřejmě pomohla důrazná poločasová domluva trenéra Zimáka a také prostřídání, protože přišlo všeobecné zlepšení. Po faulu na Suka proměnil V. Černý penaltu a byl z toho jeho hattrick. Hosté spoléhali na brejky, které však byly bez vyložených šancí. Vzadu hrály Vratislavice na riziko a hodně otevíraly obranu. Domácí Láznický jim nastřelil břevno a v závěru ukončil snahu hostů gólem Kolenkár, tentokrát netradičně slabší levačkou.

Branky: 29., 45. a 54. z pen. V. Černý, 86. Kolenkár 32. Dědič, 36. Netolický. Rozhodčí: Stýbal, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Nové Město: Kocourek Hübst, O. Černý, Kadera, Kolenkár V. Černý (63. Likavec), Šindler (46. Láznický), Jalovičár, Hradec Lakomý, Bruský (46. Suk). Vratislavice: Stolín Krejčík, Bergr, Masár (71. Salaba), Zejbrlík Netolický, Dunayevskyy, V. Stolín (61. Slavík), Žabka Dědič, Štěpánek (67. Gazdík).

RYNOLTICE B ŽIBŘIDICE 0:1 (0:0)

Místní derby se hrálo opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu, takže se hrálo většinou rozvážně a na jistotu. Na obou stranách sice byla řada střel, ale v drtivé většině ze střední vzdálenosti, takže vyložená šance ani nebyla. Poločas byli o něco lepší domácí, po přestávce patřila více hra hostům. Pozorné obrany dominovaly, jen v 75. minutě domácí Švarc z trestného kopu napálil ze 25 metrů spojnici. Remízové utkání nakonec pět minut před koncem rozhodl výstavní střelou hostující Štefan a bomba ze 30 metrů ze hry to byla skutečně nevídaná.

Branka: 85. Štefan. Rozhodčí: Kverka, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Rynoltice: Škopek Peřina, Čapek, M. Šálek, Malík Soldát (56. T. Kotek), Karásek (56. Joska), Širanec (73. T. Vacek), Rudolf (46. Spurný) Bobek, Dobrovolný (62. Švarc). Žibřidice: Němec Toločko (79. Koza), Kodet, Valentin, Vávra Kučera, Štefan Menšík, Jaček J. Peřina (90. Kopecký), D. Peřina.

RASPENAVA VESEC 1:5 (1:1)

U domácích přetrvává velký problém se sestavením týmu, aby bylo jedenáct borců. To se sice podařilo, ale již po dvou minutách musel odstoupit zraněný Michal Zeman a Raspenavští na domácím hřišti hráli o deseti, protože nikdo další prostě nebyl. Hosté v přesilovce šli do vedení, které za pár minut smazal Kseňák. Oslabení domácí dokázali odolávat atakům hostů celý poločas, ale po přestávce vyrobila raspenavská obrana chybu a Vesec šel do vedení. S přibývajícím časem se hrálo jen na jednu bránu, kde se musel pořádně otáčet dobře chytající Urban. Oslabení domácí zahrozili jen sporadicky a soupeř postupně přidal další tři góly.

Branky: 12. Kseňák 9., 61. a 89. Linke, 48. Smejkal, 80. Šišlák. Rozhodčí: Svinka, ŽK: 2:0. Diváků: 40. Raspenava: Urban Koudelka, Balog, J. Koprnický, Zatroch Meneghel, Kseňák, Mleziva, L. Koprnický Pikous, Michal Zeman. Vesec: Berka Fronc, Linke, Brauner, Hejl Háza, Ogurčák (58. Zajíc), Suska (70. Hauser), Šišlák Smejkal, Zgurov.

VIŠŇOVÁ B BULOVKA 4:0 (1:0)

První se dostal do pozice domácí Štrbák, ale míč pořádně netrefil. Poté Koťátkovu střelu k tyči chytil bulovský Kremina. V 16. minutě měl první vážnější šanci hostující Hofman, který po chybě domácích na půlce běžel sám na Závůrku, který ho však vychytal a k tomu po rohu Potoč hlavou zblízka přestřelil. Pak si domácí Havlíček vylámal zuby na Kreminovi a v dorážce trestného kopu chyběl na druhé straně Hofmanovi krok. Bulovka byla lepší, přesto po brejku a lobu Labského prohrávala. Hned po změně stran zachyboval Kremina a při výkopu poslal míč na domácího Lachmana, který ještě gólmana nepřekonal, ale vyražený míč Štrbák pohodlně dopravil do sítě. Bulovský Eimann přešel ve vápně přes dva beky, jenže centr Němec netrefil. Pak si při střele Koudelky a hlavičce Štrbáka zachytal Kremina. Ve veliké šanci byl bulovský Němec, který osamocen proti brankáři hlavičkoval mimo. Domácí měli lepší efektivitu oproti Bulovce, a tak Labského střela našla u tyče svůj cíl. V 67. hostující Hýbl v další výtečné šanci sám proti Závůrkovi poslal míč opět vedle. Domácí střelecky jalovým hostům předvedli výstavní gól z kopačky Labského. Jeho rána, která znamenala jeho střelecký hattrick, ze 30 metrů šla přesně k tyči. V závěru nevyužil trestňák Hofman, který po centru za obranu sám proti gólmanovi trefil sice dobře, ale Závůrka nadvakrát reflexivně zachránil. Navýšit náskok mohl ještě po chybě obrany Bulovky domácí Labský, střelu však poslal nad.

Branky: 43., 64. a 75. Labský, 47. Štrbák. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Višňová: Závůrka Kepr, Netolický, Pařík, Lachman (58. Kutílek) Koudelka (70. Kocián), Havlíček (46. Bufák), Labský Jakl, Štrbák (63. Žežulka), Koťátko. Bulovka: Kremina Čuřík (58. Michal Hýbl), Potoč, Pavlů, Raiman (46. Židuliak) Němec, Eimann, Smolný, Bartizal (70. Franc) Zajíček, Hofman.

STRÁŽ B CHRASTAVA B 1:5 (0:3)

Domácí se na začátku sezony nesetkali s formou. Tomuto stavu také nahrává fakt, že celá obrana je na dovolené. Naopak hosté mají letos jasný cíl, podpořit postupem svůj A tým. Utkání začali hosté ve velkém tempu. Roztočili kolotoč, který vyústil v 10. minutě vedením 2:0, kdy se nejprve po rohovém kopu ve vápně zorientoval důrazný Novák a nadvakrát dopravil míč za záda bezmocného Šimka. Pár minut nato se poprvé trefil Vávra, když zakončil rychlý brejk po nedotažené šanci domácích. Ve 20. minutě již na tabuli svítilo nepříjemných 0:3 pro domácí. To Jahoda opět zakončil rychlý brejk. Domácí se snažili, ale rychlá kombinační hra hostů jim dělala velké problémy. Nicméně promarnili velké příležitosti z malého vápna, kdy zakončoval Soukup s Budským. Po jednom z rohů také padl gól, ale mladí rozhodčí ho neviděli, a tak míč poskakující za brankovou čárou obrana odkopla. Po přestávce se trefil Ďuriš a hosté malinko ubrali plyn, avšak dále diktovali hru a domácí se snažili s utkáním něco udělat pomocí rychlých brejků. V 60. dostal domácí kanonýr Soukup pěknou přihrávku do vápna a byl faulován gólmanem. Penaltu proměnil Hruboň. Na konci zápasu ještě přidal pátou branku Ďuriš. Opět po rychlém brejku do rozhozené obrany. Jediný, kdo snesl přísnější měřítko z domácí sestavy, byl nestárnoucí Šimek v bráně, předvedl pár skvělých zákroků a uchránil tak domácí od většího přídělu.

Branky: 60. Hruboň z pen. 48. a 73. Dominik Ďuriš, 4. Novák, 10. Vávra, 20. Jahoda. Rozhodčí: R. Ďuriš, ŽK: 4:3. Diváků: 50. Stráž: Šimek Klokočník, Štaubert, Vondráček, Vedral Škoda (66. Procházka), Budský, Hruboň, Komarov L. Oberreiter, Soukup. Chrastava: Marek Stránský, Wolf, Šipula (17. Mareček), P. Rozmajzl Škarýd (56. Szpyt), Novák (46. Sochor), Vávra, Cusnir (74. Čeřovský) Jahoda (86. Ježek), Ďuriš.