Nejočekávanějším zápasem v posledním kole okresního fotbalového přeboru Liberecka byl duel Dětřichova s Jindřichovicemi. Jelikož Bílá si svůj zápas s Novou Vsí B předehrála (a prohrála 3:4), hrál Dětřichov o konečné první místo v soutěži. Toho se podařilo po výhře 4:2 dosáhnout a získává tedy přebornický titul, ale postupu do I. B třídy se vzhledem k finanční a kádrové situaci vzdal, takže do krajské soutěže postupuje Bílá.

Krásná Studánka B - Nové Město 0:2 (0:0)

Za ideálního fotbalového počasí viděli diváci spoustu pěkných momentů a gólových šancí. Ty největší neproměnili v první půli domácí Grepl a novoměstský Kadera. Herní projev obou týmů se po přestávce nezměnil. Hosté trefili tyč a břevno, Studánku navíc několikrát podržel brankář Tošner. Z domácích měl velkou šanci po rohu Palán a za chvíli neproměnil slibnou možnost Jakub Hájek. Stav zůstával dlouho bezbrankový, až v 83. se skóre změnilo. Po rychlém brejku Nového Města Tošner ztlumil míč, ale téměř z brankové čáry dorazil L. Suk na 0:1. Domácí potom otevřeli hru, nicméně hosté zvýšili, když jinak výborného Tošnera prostřelil z 20 metrů Kadera - 0:2.

Branky. 83. L. Suk, 88. Kadera. Rozhodčí: Čermák, ŽK: 2:2, 50 diváků. Krásná Studánka: Tošner - Dvořák, Kocour, Bufka, Slabý - Balický, Palán, Bitman, Jakub Hájek - Devátý, Grepl. Nové Město: Bruský - Čuda (70. Jiruš), Jiruše, V. Černý, L. Suk - Kadera, Jalovičár, Kolenkár, Hofman - Bartoš (46. David), O. Černý.

Dětřichov - Jindřichovice 4:2 (1:1)

Skóre otevřel brzy jindřichovický Sochor, dvě minuty před přestávkou si hráč hostů srazil do sítě střelu Vágnera - 1:1. Domácí měli v druhé půli převahu, vytvářeli si více šancí a v 62. min. šli zásluhou Karešovy proměněné penalty do vedení. V 70. zvýšil Vágner na 3:1, ale Jindřichovice ještě zdramatizovaly závěr, když Hlava proměnil pokutový kop - 3:2. Definitivní rozhodnutí přinesl druhý gól Kareše - 4:2. A Dětřichov mohl slavit přebornický titul.

Branky: 62. z pen. a 82. Kareš, 43. vlastní, 70. Vágner - 7. Sochor, 80. Hlava z pen. Rozhodčí: Špecián, ŽK: 1:1, 40 diváků. Dětřichov: Zeman - Netolický ml., Vrána, Kareš, Vízner - Mičunovič, Netolický st., Chmátal, Štěpánek - Vágner, Koťátko. Jindřichovice: Rezler - Přibyl, Kopecký, Forman, Krause - Tichý, Hradec, Hlava, Sochor - Knapp (60. Petrovič), Hroch (43. Vak).

Gasservis - Bulovka 0:0

Domácím týmem byl Gasservis, ale z technických důvodů se po dohodě hrálo v Bulovce. Na hřišti Gasservisu se totiž muselo v sobotu odehrát utkání I.A třídy s nařízeným úředním začátkem mezi Novou Vsí, jež měla celou sezonu v Mníšku po povodních azyl, s Lomnicí. V utkání v Bulovce nastoupily oba týmy bez několika hráčů základní sestavy a předvedly pohodový zápas. Ten skončil zaslouženou remízou, v II. poločase nastřelily oba celky jednou břevno.

Rozhodčí: Dobrovolný, ŽK: 0:0, 30 diváků. Hráno v Bulovce. Gasservis: Jakub Louda - Lednický, Fišera, Macháček, Šolc (46. Flekna) - Koblížek, Chlum (70. Kačírek), Hřeben, Celler (75. Šrám) - Sonntag, Švanda. Bulovka: Zajíček - Bak (60. Merva), Franc, T. Lengál, Capulič - Paulů, Bílek, Eimann, Tretenik (75. Vaněk) - Milan Hýbl, Galbierz (30. J. Lengál).

Hejnice B - Frýdlant B 2:4 (1:2)

Francova rybička hlavou ve vápně přivedla Frýdlant po čtvrthodině do vedení. Ve 23. narazil Sýkora ve stísněném prostoru Pecháčkovi a ten se nemýlil - 1:1. Avšak ještě do poločasu dostal hosty znovu do vedení M. Stýbal. V 60. nevyšel domácím ofsajd-systém a gól Šindlera znamenal už dvoubrankový náskok pro Frýdlant, který za pět minut ještě zvýšil zásluhou střely M. Stýbala ze skrumáže. Hejnice už stačily jen zkorigovat stav na 2:4, když střídající M. Ráž vše propálil z hranice pokutového území.

Branky: 23. Pecháček, 80. M. Ráž - 44. a 65. M. Stýbal, 16. Franc, 60. Šindler. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 0:1, 60 diváků. Hejnice: Farský - Sýkora, Čermák, Přibyl, Novotný - Pecháček, Zrubec, Malinský (50. M. Ráž) - L. Kobr, Rejf. Frýdlant: Zimák - Štefka, Pavlíček (70. Bárta), Marek, Dlouhý (58. Kaplan) - Mikan, Polda, M. Stýbal, Šindler - Rybarík, Franc.

Višňová B - Český Dub B 6:0 (1:0)

První půlhodina utkání byla ještě vyrovnaná, oba týmy měly po třech gólových šancích, ale nevyužily je. Trefil se až ve 33. min. Mrázek z nepřehledné situace v pokutovém území. Po přestávce přišla úžasná višňovská čtyřminutovka, od 48. do 52. minuty dali domácí tři góly! Nejprve po centru Labského zvýšil střídající Štrbák na 2:0, hned po rozehrání Višňováci sebrali hostům balón a další náhradník Jakl přesprintoval českodubského obránce - 3:0. A v 52. min. opět Štrbák po ťukesu dovedl stav na 4:0, po čemž hosté prakticky rezignovali. Na hřišti od té doby bylo jen jedno mužstvo, které odevzdanému Českému Dubu přidalo na cestu ještě další dva góly - 6:0!

Branky: 48.a 52. Štrbák, 49. a 86. Jakl, 33. Mrázek, 75. Pařík. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 2:2, 90 diváků. Višňová: Pešek - Nejedlo, Pařík, Branda (20. Jakl), Kaniok (55. Jos. Kepr ml.) - Kopecký, Labský, Zach, Bufák - M. Mazánek, Mrízek (46. Štrbák). Český Dub: Kotlár - Dvořák (46. Kraus), Hon, Altman, Hauer - Najman, Jandus (63. Havlík), Linke, Tichý - Fila, Holubek (46. Štraus).

VTJ Rapid B - Bílý Kostel 5:0 (3:0)

Již po 20 minutách bylo u vojáků rozhodnuto. Nejprve se po rohu Krejčího hlavou trefil Matěcha, pak týž hráč přidal druhý gól, když zužitkoval míč odražený od zdi po trestňáku Kohla. Po průniku Bolečka po pravé straně se ocitnul sám před hostujícím gólmanem Krejčí - 3:0. Domácí, kteří využili služeb několika dorostenců, měli trvalou převahu, několik šancí ještě zůstalo nevyužito a jedna branka nebyla uznána pro ofsajd.

Druhá půle již byla o poznání vyrovnanější. Hosté chtěli výsledek zkorigovat, ale své šance postupně nedokázali proměnit Lajbl, Sedlmajer ani Michálek. Závěr tak patřil znovu domácím. Po velkém závaru před Ulrichem se krásně o břevno trefil Boleček a v poslední minutě skóre na konečných 5:0 upravil po rohu Lukáč.

Branky: 6. a 9. Matěcha, 19. Krejčí, 79. Boleček, 90. Lukáč. Rozhodčí: Svinka, ŽK: 0:1, 50 diváků. VTJ Rapid Liberec: Hess - Filinger, Jaroš, Lukáč, Matěcha - Stuchlík (46. Neumann), Grujoski, Dinh, Krejčí - Boleček (80. Ťoupal), Kohl (62. Toman). Bílý Kostel: P. Ulrich - Černý, Ďuriš, Strnad, Motejlek - F. Ulrich, Vitík, Michálek, Chomout - Sedlmajer, Lajbl.