Fotbalisté VTJ Rapid Liberec B udělali poslední krok k zisku titulu přeborníka okresu. V pohledném duelu dvou mužstev z předních příček tabulky vyhráli v Osečné 6:4 a před závěrečným kolem vedou o šest bodů před Bílým Kostelem. Ten si bezpečným vítězstvím 5:0 nad Gassem Mníšek pojistil druhou příčku, když Dětřichov nečekaně podlehl v Jindřichovicích. V souboji dvou sestupujících mančaftů si Václavice bez problémů poradily s Habarticemi.

Jindřichovice - Dětřichov 3:2 (1:1)

Zápas byl učebnicovou ukázkou toho, jak někdy může výsledek skončit úplně jinak, než by odpovídalo dění na hřišti. Vítězství Jindřichovic bylo takřka zázračné. Dětřichov byl totiž lepším týmem, měl ze 70 procent více ze hry i více gólových šancí. Neproměnil asi šest stoprocentních buď jeho hráči netrefili branku, nebo zasáhl brankář Rezler. Šťastná jindřichovická závěrečná desetiminutovka pak rozhodla o nečekaném zisku tří bodů. Favorizovaný celek Dětřichova od začátku domácí mužstvo tlačil. Už v 5. minutě měl po samostatné akci tutovku Kareš, Rezler se však v poslední chvíli stačil neuvěřitelně vymrštit a odvrátit míč padající do prázdné branky, na roh. Na druhé straně se domácím podařilo z mála vytěžit maximum. Roh Lexy prodloužil Krause na Petroviče, který nekompromisně zavěsil v 12. minutě pod břevno.

V dalším průběhu Jindřichovičtí s obtížemi vzdorovali akcím zejména Kareše a Chmátala a důrazu i rychlosti útočníků Koťátka a Netolického. Po centru, který prodloužil Netolický, Kareš po půlhodině hry vyrovnal. Domácí gólman ještě čelil sérii Chmátalových trestných kopů, naopak ojedinělou šanci domácích nevyužil Marek Knapp. V 68. šli hosté zaslouženě do vedení druhým gólem Kareše. Měli další možnosti, jenže nedali a pravidlo „nedáš dostaneš" opět došlo svého naplnění. V 81. po trestném kopu Resla brankář Dětřichova míč vyrazil a Krause ho nadvakrát dopravil do sítě 2:2. V 86. pak po nedovoleném zákroku na nejlepšího hráče domácích Vladislava Petroviče nařídil sudí Frýda navzdory vehementním protestům hostů penaltu, kterou sám Petrovič proměnil ve vítěznou branku.

Branky: 12. a 86. z pen. Petrovič, 81. Krause 30. a 68. Kareš. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 3:1, 59 diváků. Jindřichovice: Rezler - Klimeš, Přibyl, Krause, Kopecký (46. Masár) - Resl, Milan Knapp, Petrovič, Lexa - Marek - Knapp, Hroch (59. Ležovič). Dětřichov: Zeman -Kareš, Nejedlo (22. Válek), Vízner, Chmátal - Mičunovič, Lachman, Kocián, Štěpánek - Koťátko, Netolický st.

Bílý Kostel - Gass Mníšek 5:0 (0:0)

Už v prvním poločase mohli jasně lepší domácí fotbalisté minimálně pětkrát skórovat, ale branka plynařů zůstávala zatím zakletá. Hosté působili odevzdaným dojmem a za celý zápas snad jen třikrát ohrozili gólmana Kostela P. Ulricha. Zato domácí mužstvo se po přestávce konečně rozstřílelo. Nejprve v rozmezí šesti minut dvakrát rozvlnil síť F. Ulrich, za tři minuty ho doplnil třetím gólem Novotný. V 72. ukázal rozhodčí Karlík žlutou kartu hostujícímu M. Šolcovi, který si neodpustil nevhodnou reakci v podobě urážky arbitra a byl vyloučen. V bělokostelské přesilovce se dvakrát prosadil střídající Kosina a upravil konečný výsledek na 5:0.

Branky: 52. a 58. F. Ulrich, 73.a 84. Kosina, 61. J. Novotný. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 0:1, ČK: 72. M. Šolc (Gass), 20 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich - Chomout, Janeček, Sedlmajer, Černý (67. Kosina) - Strnad, Michálek, Ďuriš, F. Ulrich (62. Rychetský) - Vitik, J. Novotný (71. R. Galbavý). Gass Mníšek: Tošner - Hřeben, J. Šolc, Macháček, Svinka - Chlum, M. Šolc, Šrám, Šubrt - Švanda, Lednický.

Václavice - Habartice 4:0 (1:0)

Domácí se od prvních minut pustili do tlaku, ale zpočátku duněly na hřišti jen tyče. V 10. nastřelil břevno václavický hráč, na druhé straně vytlačil brankář Šedivý na tyč střelu habartického protihráče. Minutu před poločasem se konečně otevřel gólový účet zápasu, když domácí Chmátal zavěsil po samostatné akci z křídla. Tři minuty po změně stran trefil václavický Stránský tyč přímo z rohového kopu! V 60. zvýšil Tynek po další úspěšné křídelní akci a týž hráč v 65. po přihrávce Hanice upravil na 3:0. Hanic byl i u posledního, čtvrtého gólu Václavic. Z vlastní poloviny poslal dlouhý pas dopředu a fotbalový básník Jiří Svoboda napsal další verš ještě za hranicí velkého vápna hlavou lahůdkově přesně přehodil brankáře hostů Vocáska na 4:0.

Branky: 60. a 65. Tynek, 44. Chmelík, 80. J. Svoboda. Rozhodčí: Popelář, ŽK: 1:1, 40 diváků. Václavice: Šedivý - Klenovič, Nývlt, Hanic, Hlaváček Chmelík, Konrád, Stránský, Tynek (65. Braha) - J. Svoboda, Chovanec (46. Hiža). Habartice: Kremina (46. Vocásek) - Tichý (78. M. Svoboda), Kupec, Richtr, Bradáč - Slavík, Švandrlík, Zimák, Sedláček - Čumpl, Vnouček (20. Hrubý).

Osečná - VTJ Rapid B 4:6 (1:2)

Hosté hodlali v utkání na hřišti protivníka, který je po celou sezonu naháněl z příček těsně pod vrcholem, rozhodnout o svém přebornickém titulu. V oboustranně kvalitním pohledném utkání se jim to podařilo, i když lépe začali domácí. Už v 5. minutě šel Jarý sám na branku, byť neúspěšně, a v 12. se Osečná ujala vedení zásluhou Tomáše. V 20. mohli domácí zvýšit, ale neproměnili a vojáci do poločasu otočili skóre brankami Mečíře a Šikýře. V úvodu druhé půle byla hra vyrovnaná a Osečná, zdálo se, měla na vyrovnání. Jenže po chybě domácí obrany se znovu trefil Šikýř a bylo to 1:3. Hosté nadále hrozili nebezpečnými centry a i když jich zejména výborný A. Kysela proti výškově lépe vybaveným protihráčům spoustu odvrátil, podařilo se Prochemu zvýšit na třígólový rozdíl. Všechny góly padaly po velmi pohledných akcích a nakonec jich osm desítek diváků vidělo deset. Novotný snížil na 2:4, vzápětí Proche umožnil Rapidu odskočit znovu na tři, totéž se dělo po brankách domácího Bulíře a hostujícího Mečíře a poslední slovo měl osečenský střídající hráč Kozák 4:6. Domácí mohli uhrát s novým okresním přeborníkem možná aspoň remízu, ale doplatili na nesoustředěnost v obraně.

Branky: 12. Tomáš, 72. V. Novotný, 86. Bulíř, 89. Kozák 28. a 88. Mečíř, 37. a 57. Šikýř, 63. a 74. Proche. Rozhodčí: Špecián, ŽK: 1:0, 80 diváků. Osečná: Pelc - Bulíř, Jarý, Rybář, A. Kysela Tomáš, Janíček (50. Kozák), Krásný (70. Bílý), V. Novotný P. Kysela (75. Třešňák), Trapp. VTJ Rapid - Liberec B: Jílek Šikýř, Myslivec, Stuchlík, Jaroš - Svoboda, Houdek, Proche (75. Bárta), Lukáč - Novák, Mečíř.

Višňová B - Jablonné 4:1 (1:0)

V prvních minutách se hrálo spíše od vápna k vápnu a mírné nebezpečí hrozilo před oběma brankami jen z rohových kopů, ale v 19. minutě T. Mazánek odcentroval podél čáry na Labského, jeho střelu brankář Jablonného vyrazil a Dobrovodský dorazil do sítě na 1:0. V 29. na druhé straně hlavička Veleckého po centru Černého v síti neskončila a naopak v 32. se opět radovali domácí. Roh Labského prodloužil hlavou Dobrovodský a Kepr starší zakončil 2:0. Tentýž hráč mířil o tři minuty později po trestném kopu Dobrovodského z dobré pozice ve vápně těsně nad břevno. V 43. měl práci domácí gólman Závůrka, který vyrazil přímý kop Hemmera na roh. V poslední minutě poločasu šli tři višňovští hráči na dva jablonské, ale na přihrávku Labského Bufák nedosáhl. Hned pět minut po přestávce mohl Mrázek zvýšit, tváří v tvář brankáři však zamířil ze sedmi metrů vedle. Za dvě minuty vyrobila domácí obrana faul ve vápně a Šimon z penalty snížil na 2:1. V 56. po rohu Bufáka lízala hlavička Dobrovodského břevno branky hostů, v 62. zabránil vyrovnání Závůrka, jehož vystrašila rána Hemmera z dálky. V 70. naopak dvakrát vynikl brankář Jablonného Rýdl, který si poradil se střelami Mrázka a T. Mazánka z bezprostřední blízkosti. Za pět minut však T. Mazánek po rohu prostřelil vše, co mu stálo v cestě 3:1. Hosté se ještě pokusili korigovat a v 82. dobrý pokus Netíka z 25 metrů pod břevno vyrazil Závůrka na roh. Konečné skóre 4:1 stanovil v 88. Labský, který po nahrávce střídajícího Štrbáka obhodil brankáře.

Branky: 19. Dobrovodský, 32. Kepr st., 75. T. Mazánek, 88. Labský 52. Šimon z pen. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 1:3, 80 diváků.Višňová: Závůrka - Vojáček, Martinů, Pařík, Bufák - Mrázek, Kepr st. (46. Machek), Kepr ml., T. Mazánek (75. Štrbák) Labský, Dobrovodský. Jablonné: Rýdl Netík, D. Čermák, F. Čermák, Velecký - Pavlas, Šimon, Štáfek, Dvořák Černý, Hemmer.

Nová Ves B - Horní Řasnice 3:2 (1:0)

Z převahy v prvním poločase vytěžila Nová Ves jen jeden gól Čermáka v 26. minutě, ačkoli podle průběhu mohla vést rozdílem nejméně tříbrankovým. V druhé půli bojovného utkání pokračovali domácí v převaze a korunovali ji dalšími dvěma přesnými trefami do řasnické sítě. Postarali se o ně Abrahám v 50. a znovu Čermák v 60. minutě. Z pohodově rozehraného zápasu však byly nakonec nervy a bránění jednobrankového vedení. Za Horní Řasnici totiž nastoupili hráči z lavičky a postarali se o snížení na 3:2. Nejprve byla nařízena v 75. minutě penalta po zbytečném faulu domácích v pokutovém území a Lenhart se nemýlil 3:1. Deset minut před koncem se prosadil hlavou Halík a ve zbývajícím čase Horní sahala po remíze. Ves však již tři body uhájila.

Branky: 26. a 60. Čermák, 50. Abrahám 75. Lenhart z pen., 80. Halík. Rozhodčí: Mečíř, ŽK: 1:1, 30 diváků. Nová Ves: Gregor Didi, Lub. Adam, Černý, Luk. Adam Sochůrek, Mrijaj, Vondráček, Žák - Čermák, Abrahám. Horní Řasnice: Chlebek Vl. Podrazil, Peml, Chadt, Haloun - Rapčan, Franc (70. Lenhart), Benda (75. Halík), K. Podrazil - Lode (46. Dešt), Skabrouth.

Frýdlant B - Nové Město 3:2 (2:1)

Frýdlantským vyšla úvodní půlhodina utkání, v níž se dvakrát trefil Jelínek a domácí vedli 2:0. Novému Městu se podařilo do poločasu snížit zásluhou samostatné akce Šindlera. Tentýž hráč byl největší individualitou Nového Města, ale spolupráce v týmu hostů nefungovala tak, jak by měla, domácí předvedli kolektivnější výkon. V 60. minutě se prosadil Netolický a bylo to opět o dvě branky 3:1. Hosté za nepříznivého stavu vyvinuli tlak ve snaze po vyrovnání, ale podařilo se jim jen snížit. Střela novoměstského hráče byla osm minut před koncem tečována jedním z frýdlantských borců, takže zapadla gólmanovi do vlastní brány 3:2. Tři body již potom Frýdlant udržel.

Branky: 18. a 30. Jelínek, 60. Netolický ml. 42. Šindler, 82. vlastní. Rozhodčí: P. Blaschke, ŽK: 1:1, 30 diváků. Frýdlant: Höfler - Matoušek, Šlejtr, Krišal, M. Stejskal (40. Kubát) - Kaplan, Holub, Dědek, Netolický ml. - Jelínek, Záruba. Nové Město: Kocourek - Bartoš, Bruský, Jalovičár (70. L. Suk), Lakomý - Černý (55. K. Suk), Kolenkár, Kadera, Hnilička -Šindler, David.

1. VTJ Rapid B 25 19 3 3 119:39 60

2. Bílý Kostel 25 16 6 3 80:33 54

3. Dětřichov 25 16 3 6 78:44 51

4. Osečná 25 15 5 5 98:41 50

5. Gass Mníšek 25 12 2 11 52:74 38

6. Jindřichovice 25 11 3 11 63:72 36

7. Višňová B 24 10 5 9 63:48 35

8. Nová Ves B 24 10 1 13 61:62 31