Višňová předvedla svoji sílu

Liberec - Krásnou výhrou o čtyři branky se prezentovala Višňová na hřišti rezervy Pěnčín-Turnova. Naopak Hrádek neuspěl v Sedmihorkách.

30.3.2015

CHRASTAVA JEDE. Nyní vyhrála v Železném Brodě, odkud se body vozí jen hodně málo. Ve žlutém dresu vpravo je chrastavský střelec Jakub Beneš.Foto: Hana Rozmajzlová

Sedmihorky - Hrádek 3:0 (3:0)

Zřejmě by průběh zápasu vypadal jinak, kdyby se po dvou minutách trefil Patrik Rob. Hrádecký útočník však po závaru sám před brankářem selhal. To však byla pohříchu jediná výraznější příležitost Hrádku. Dvacet minut hosté hráli dost slušně, jenže pouze po hranici velkého vápna. Dál to nějak drhlo. Za to domácí do poločasu skórovali třikrát. Třetí gól dosáhli po rohovém kopu hostů, kteří nestihli zachytit brejkovou situaci a byli přečísleni. Po přestávce se sice Hrádek zlepšil, ale opět to bylo po vápno domácích. Jediná vážnější střela neměla šanci něco změnit na bodech pro domácí, kteří šli za body podstatně důrazněji.

Branky: 13. Pařízek, 33. Kroupa, 42. Marcel Špína. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Hrádek: M. Rob Janďura (65. Štěpek), Vinš, V. Mizera, D. Holeček Janů Breburda, Haunold, Horváth Bartoš, P. Rob.

Železný Brod - Chrastava 0:2 (0:1)

Na špatném terénu se hrálo čtvrt hodiny oboustranně dost opatrně. Poté však Abrahám našel centrem Beneše a jeho hlavička znamenala vedení Chrastavy. Domácí mohli vyrovnat po brejku, ale hráči se vlivem terénu v rozhodujícím momentu zamotal míč mezi nohy. Další momenty patřily Chrastavským, kdy byl dobře zahrán trestný kop Uzlem a za pár minut Beneš pálil do břevna. Domácí zazlobili trestným kopem z 18 metrů, který naštěstí skončil na zdi. Do poločasu zkoušel chrastavský Kouba utěšenou bombou ze 20 metrů reflex gólmana. Krátce po přestávce nasměroval Kouba rohový kop na Benešovu hlavu a bylo 2:0 pro hosty. Chrastava hrála podstatně lépe než v prvním kole a dokonce Beneš vstřelil třetí gól, který však byl zrušen kvůli ofsajdu. Hned na to Cusnir ze šestnáctky nastřelil spojnici domácí svatyně. A opět Cusnir přesným centrem našel Beneše, jehož hlavička mířila jen těsně nad. Brod ohrozil Zíku v 72. minutě, kdy ho pozlobil trestným kopem. Hostující Abrahám měl jednu z posledních možností navýšit, ale neuspěl. Závěr přinesl již jen ostré zákroky na obou stranách.

Branky: 17. a 47. Beneš. Rozhodčí: Novotný, ŽK: 4:3. Diváků: 200. Chrastava: Zíka P. Rozmajzl (86. Jahoda), Uzel, Melichar, Bartoš Cusnir, M. Rozmajzl, Kouba, Abrahám Beneš, Procházka (46. Řezka).

Pěnčín-Turnov B - Višňová 0:4 (0:2)

Hrstka diváků, která si do Pěnčína v deštivém počasí našla cestu, viděla v poli vyrovnaný zápas, který se ovšem rozhodoval v zakončení. Turnov sice nebyl nijak horším týmem, prožil ale katastrofální vstup, když po individuálních chybách už v 17. minutě prohrával o dva góly. Nejprve se po střele do břevna prosadil křížnou střelou Melka a pak Dobrovodský po skrumáži propálil Hyku. Vývoj byl jasně určen i proto, že divizní rezerva své vypracované šance neproměnila.

Po změně stran byl Turnov B mírně aktivnější, opět ale doplatil na slabou koncovku. Naopak Višňová třetím gólem rozhodla. To bylo po úniku a koncovce rychlého Studničky. Další únik Studničky hasil vyběhnuvší gólman Hyka před vápnem faulem a byl za tento zákrok vyloučen. Domácí po vyloučení Hyky a zranění Primáska nakonec dohrávali pouze v devíti lidech. Nečekaně vysokou výhru pečetil Koudelka „z první" ranou z osmi metrů.

Branky: 11. Melka, 17. Dobrovodský, 71. Studnička, 81. Koudelka. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 3:1, ČK: 75. Hyka (PT). Diváků: 50. Pěnčín-Turnov: Hyka Tvrdý, Šteffan, Petřík, Veber Macháček (46. Primásek), Korček, Randák, Hurt Poláček (46. Bárta), Dlouhý. Višňová: Vykoukal Zimák, Melka, M. Mazánek, Kepr st. (46. Kepr ml.) T. Mazánek, Soukup (70. Mrázek), Holub, Koudelka Studnička, Dobrovodský.

30.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Povodeň. Višňová - Poustka.

Jak zabránit povodním? Pomoci by mohla nová studie

Opilá řidička se chtěla pravděpodobně zabít

Tahali vodáky z Kamenice, také vrtulníkem

Liberecký kraj /GALERIE/ - Kritické místo na řece. Když je voda, jsou tu peřeje. Ty někteří vodáci nezvládnou. V místě jsou i křížky se svíčkami. Na památku.

Henychová odstoupila z drsného závodu

Česká musherka Jana Henychová odstoupila z norského závodu psích spřežení na tisíc kilometrů. Počasí při letošním ročníku Finnmarksløpetu jezdcům na saních nepřeje a ohrožuje zdraví psů.

Dukla doma propásla šanci. O postup bude znovu usilovat v pátek v Brně

Liberec – /GALERIE/ Liberečtí volejbalisté nedokázali nevybojovat čtvrtý postupový bod. Obhájci titulu podlehli v domácí hale Brnu 2:3 (22, -23, -24, 20, -8). Dukla, která ve čtvrtfinálové sérii vede 3:2 na zápasy, bude mít druhý mečbol v pátek v Brně.