Vesec předvedl kvalitu v Žibřidicích a je první

Liberec - /GALERIE/ Výraznou výhrou 7:1 v Žibřidicích naznačil Vesec, že to s postupem myslí vážně. Při rovnosti zápasů s Chrastavou B, která zápas s Bulovkou nehrála, je tak na prvním stupínku,m s dvoubodovým náskokem.

17.5.2017

Fotbal - zápas Nová Ves - Vratislavice 2:4Foto: Deník / Cihlář Miloslav

Střelecky se definitivně probudil Český Dub a odskákala to Chotyně osmičkou. Nové Město předvedlo ve Zdislavě proti Rynolticím svoji útočnou sílu, béčko Višňové zase prodalo svoji zkušenost s Hrádkem. Dobrý "špíl" byl v Nové Vsi, kde Vratislavice využily přesilovku.

Nová Ves - Vratislavice 2:4 (1:1)

Za stavu 0:0 byl domácím vyloučen za faul Novotný a z následného trestného kopu se dostaly Vratislavice do vedení. I v deseti byli domácí nebezpeční, ale v šancích nebyli přesní. Ve 35. minutě se srazili dva protihráči a jak domácí Komarov (tržná rána na bradě), tak i hostující Házi (tržná rána na hlavě), museli být rychlou odvezeni do nemonice. Ke konci půle domácí konečně Lancem protrhli smůlu a srovnali. Oslabení domácí dokonce vedli trestným kopem Bartuňka, který se pak zranil. Ves stále útočila, v utkání dvakrát orazila tyč, jenže hosté je třikrát dokázali přečíslit a vniknout do rozhozené obrany a trestat.

Branky: 45. Lanc, 54. Bartůněk - 31. a 82. Preissler, 71. Štěpánek, 85. Strauss. Rozhodčí: Honzejk, ŽK: 1:2, ČK: 30. Novotný (NV). Diváků: 30. Nová Ves: Kos - T. Komarov (35. Havel), Novotný, Didi, Jansta - Modrák, Pražák, Lanc, Kozák - Kahl, Bartůněk (63. Maťátko). Vratislavice: Stolín - Bergr, Krejčík, Zejbrlík, Salaba - Abdumannabov, Žabka, Preissler, Házi (35. Házi) - Štěpánek, Strauss.

Žibřidice - Vesec 1:7 (1:5)
Utkání však oproti minulému s Chrastavou bylo jiné, hosté předvedli na žibřidické půdě vynikající výkon. Od začátku zápasu Vesec dělal domácím problémy svojí rychlostí a pohybem. Již v 9. minutě pronikl po pravé straně hráč, přesně odcentroval a Smejkal zavěsil. Hned po rozehrávce se dostal k balónu domácí Abrahám a krásnou střelou ze 30 metrů vyrovnal. Pak ale již začal dominovat ve hře Vesec, domácí nezvládali pokrývat jeho rychlé přechody do útoku. Hosté navíc dokázali být produktivní a své šance proměňovali. A tak postupně nasázeli do poločasu čtyři góly. Ve druhé půli domácí bojovali, ale Vesec si již v poklidu pohlídal výhru a přidal další dvě branky. "Jasné a zasloužené vítězství Vesce. Nutno podotknout, že s takto kvalitním soupeřem jsme se na jaře ještě nepotkali," uvedl žibřidický šéf Antonín Toločko.
Branky: 9. Abrahám - 9. a 38. Smejkal, 17. a 53. Buchner, 15. Šišlák, 26. Macháček, 78. Ogurčák. Rozhodčí: Stýbal, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Žibřidice: Němec - Fejfar (30. Vávra), J. Peřina, F. Kodet, Toločko - Trojan (42. Janda), Šorejs, Abrahám, Jaček - Danczi, J. Kopecký (82. Drešer). Vesec: Berka - Háza, Linke, Buchner, Fronc - Macháček (55. Gilár), Suska, Šišlák, Ogurčák - Smejkal, Němec.

Český Dub - Chotyně 8:2 (3:2)
Do poločasu Choytně profitovala ze dvou úspěšných střel a držela domácí v napětí. Jenže těm pomohl odpočinek v poločase a po něm hosty doslova a do písmene přejeli, a to ve všem - v držení míče, ve střelbě i v gólech. Hosté stihli dvakrát ohrozit branku z trestných kopů, poté však půdsobili odevzdaným dojmem. Branky: 59. a 70. Manole, 82. a 84. Bulíř, 4. Bílek, 12. Holubek, 18. Novák z pen., 80. Linke - 8. Král, 43. Válek. Rozhodčí: Svinka. Diváků: 20. Český Dub: Vítek - Holubek (70. Bulíř), Bílek, Červa, Novák - Křeček (46. Manole), Altman, Linke, Štraus - Seman, Jiránek. Chotyně: Lajtar - Král, J. Kolínský, Válek (60. Postl), Šalát - Krejčík, Bína, Scheufler, Tříska - A. Kolínský, Engel.

Rynoltice B - Nové Město 2:5 (1:2)
Domácí zaspali začátek a soupeř do deseti minut vstřelil dvě branky. Do hry Rynoltické vrátila využitá penalta, ale v bojovném zápase, kdy se hrálo dost neurovnaně a tvrdě měli hosté přece jen lepší útok. Domácí udělali více chyb v obraně, a ty hosté využívali. Poslední gól hostů padá na vrub brankáře.
Branky: 27. Dobrovolný z pen., 78. M. Tvrzník - 8. a 54. V. Černý, 10. a 90. Šindler, 83. Kolenkár. Rozhodčí: Drahoš, ŽK: 1:2. Diváků: 25. Rynoltice: Škopek - Steklý, O. Tvrzník, Malík, Karásek - Čapek, M. Tvrzník, Dobrovolný, Jaroslav Vacek - Rudolf (69. Švarc), M. Kotek. Nové Město: Urban - Hübst, Kolenkár, Bartoš, Balog - Žlebek, V. Černý, Kadera, Lések (55. Lakomý) - Šindler, Láznický.

Višňová B - Hrádek B (2:0)
Zápas bohatý na šance nakonec s nulou vyhráli domácí, kteří byli do poločasu lepším týmem. Hrádek svoji šanci dal do tyče a ještě Grepl nastřelil hráče na brankové čáře. Po třetím gólu měli domácí již navrch, ale dorostenec Mokrý ke svému jednomu již žádný nepřidal. Znát u Višňové byla přítomnost zkušených Melky a T. Mazánka.
Branky: 10. a 27. Štrbák, 75. Mokrý. Rozhodčí: Háza, ŽK: 2:0. Diváků: 65. Višňová: Závůrka - Šolta, Machek, Kepr st., Melka - T. Mazánek, Martinů, Cýrus (82. Michálek), Koťátko (56. Mokrý) - Štrbák (77. Zita), Kepr (46. Bednář). Hrádek: Manhart - Kapras, Bruner, Bednář (46. Šalát), Černický (46. D. Bobvoš) - Konrád, Grepl, Slezák, Belko (74. F. Bobvoš) - Černohorský, Kovač.

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Druhé čtvrtfinálové utkání libereckých Bílých Tygrů (v bílém) proti HC Škoda Plzeň. Na snímku vpravo Ján Lašák a vlevo Tomáš Mojžíš

Potvrzeno: Mojžíš odchází na hostování do Pardubic

Fotbalisté Hodonína (v červeném) ve 3. kole  MOL Cupu prohráli doma s Libercem 0:4 po prodloužení. Zápas sledovalo 900 diváků.