Vesec porazil Bílou

Liberec - Ve III. fotbalové třídě Jih má vedoucí Machnín tříbodový náskok před Bílou a Vescem. Vesec výhrou nad Bílou zdramatizoval boj o postup, kde se budou „prát“ tři týmy. V severní skupině prohrály jak Pertoltice, tak i Frýdlant B. Ale přesto se mezi nimi rozhodne o postupujícím.

24.4.2009

BOJ O ČELO TABULKY PRO VESEC. Domácí (v červeném) porazili Bílou a jsou stále ve hře o postup. Foto: Deník/ Jan Škvára

Branžež - Zdislava 0:0. Hosté nedokázali ani jednou překonat defenzivu domácích, kteří se tak prvně v letošním ročníku radovali ze zisku bodu. Rozhodčí: Filipi, ŽK: 1:2, 30 diváků.

Vesec - Bílá 3:1 (1:1). Do poločasu měla Bílá mírnou převahu, ale po změně stran se již nemohli vyrovnat se škvárovým povrchem a po chybách v zadních řadách dvakrát inkasovali. Nasazení Vesce na domácím „škvarku“ slavilo úspěch. Branky: Vacek 2, Nezbeda - Zelinka. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 2:1, 30 diváků.

Žibřidice - Doubí B 3:4 (0:3). Přestože hosté vedli o tři branky, domácí v 74. minutě zdramatizovali stav na 3:4. Branky: M. Gáži 2, Danczi - Zeman 2, Kozák, Brauner z pen. Rozhodčí: Sopr, ŽK: 3:3, 50 diváků.

Krásná Studánka B - Osečná B 1:2 (0:0). Domácí se na krátkou chvíli ujali vedení, které neudrželi a po špatném výkonu dokonce prohráli. Branky: Vojtíšek - Volejník, Pytloun. Rozhodčí: Zelenay, ŽK: 2:2, 40 diváků.

Machnín - Vratislavice B 2:1 (0:0). Ve vyrovnaném utkání hosté domácí potrápili až do konce. V poslední minutě měly Vratislavice dokonce trestný kop, který naštěstí vystřelily nad. Za domácí toho dost pochytal Pavel Bouška, který se vrátil mezi tyče po pěti letech. Branky: Chládek 2 - Průšek. Rozhodčí: Špecián, ŽK: 1:2, 30 diváků.

Václavice - VTJ Rapid Liberec B 2:7 (1:4). Vojáci si s domácími pohráli a vysoko zvítězili. Branky: Svoboda, Hejlek - Jerie 2, Stárek, Albrecht, vlastní, Filinger, Proche. Rozhodčí: Rastočný, ŽK: 0:2, 80 diváků.

Hejnice B - Jokers Frýdlant 3:3 (2:1). Žolíci se dokonce dostali do vedení, ale hned to zpackali vlastním gólem. Branky: Zoreník 2, vlastní - Brož 2, Hrouda. Rozhodčí: Nácovský, ŽK: 1:1, 50 diváků.

Kunratice - Pertoltice 2:0 (0:0). Vedoucí tým ostře zakopl v Kunraticích. Branky: 63. Provazník, 87. Křiklava. Rozhodčí: Nácovský, ŽK: 2:1, 40 diváků.

Krásný Les - Víska 3:1 (0:1). Hosté udržovali naději na body přes poločas. Pak ale domácí zabrali a zvítězili. Branky: Bušovský, Kvapil, Martínek - Čejpa. Rozhodčí: Hoberlant, ŽK: 1:4, ČK: 85. Severýn (V), 70 diváků.

Raspenava B - Jiskra Dolní Řasnice 4:2 (0:2). Přestože hosté vedli za 19 minut 2:0, nemají ani bod. Branky: Zeman 2 (1 z pen.), Berka, Gorol - Turek, Sochor. Rozhodčí: Felgr, ŽK: 1:4, 80 diváků.

Rapid Dolní Řasnice - Horní Řasnice 0:4 (0:1). V derby to neměli domácí snadné. Jsou tak stále na chvostu soutěže. Branky: Lések 2, Halík, Garčič. Rozhodčí: Felgr, ŽK: 1:1, 40 diváků.

Nové Město B - Bulovka B 4:0 (2:0). Město si připsalo svoji druhou výhru v ročníku po slušném výkonu. Branky: Zima 2, Sláma, Bartoš. Rozhodčí: Filipi, 50 diváků.

Oldřichov - Frýdlant B 2:1 (1:0). Frýdlant odmítl posunout se do čela tabulky. Na domácí byl gól Lettnera šest minut před koncem málo. Za vítěze skóroval Hanzl a Thiel. Rozhodčí: Pelikán, 50 diváků.

24.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují lékaře už během studia

OTEVŘENÍ nové kavárny Kino Káva v bývalém libereckém kině Varšava.

Kavárna ve Varšavě končí. Zůstane foyer opuštěné?

Dva muži přepadli 15letou dívku

Liberec - Nehezký zážitek si z jarních prázdnin odnese patnáctiletá dívka, kterou v úterý ráno přepadli dva muži v Olbrachtově ulici v Liberci. „Přes hlavu jí přetáhli kapuci bundy, a to v době, kdy se shýbala pro drobné mince, které upustila na zem.

Jeden z bratrů Ebenů bude zřejmě patronem svatého Kryštofa

Kryštofovo Údolí - Nejstarší z bratří Ebenů, vědecký pracovník a hráč na dechový nástroj „melonom" Kryštof, by se měl stát patronem sochy svatého Kryštofa, která má spolu s dalšími dvěma světci tvořit sousoší před stejnojmenným kostelem v Kryštofově údolí.

Policisté rozdávali reflexní vesty

Jablonecko – Na Jablonecku si policisté v pondělí posvítili na řidiče při preventivní akci. Zaměřili se i na viditelnosti spolujezdců v případě dopravní nehody. Spolujezdci za to obdrželi reflexní vesty. Akce se konala ve spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů a BESIPem.

Odsouzení trénují na letošní Běh se žlutou stužkou

Stráž pod Ralskem, Praha - Do druhého ročníku projektu Yellow Ribbon Run (Běh se žlutou stužkou), který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, se v letošním roce zapojila i Věznice Stráž pod Ralskem.