V souboji exligových týmů byl Slovan Liberec jasně lepší

Liberec - Domácí fotbalistky podaly zodpovědný výkon a konečně přidaly i potřebné góly. Druhá fotbalová liga žen: Slovan Liberec - Karlovy Vary 5:0, po poločase 1:0.

14.10.2009

Tentokrát nad Vary zaslouženě 5:0. V černém hostující Kunešová, za ní domácí Petráčková.Foto: Deník/ Jan Škvára

Liberecké hrály s chutí a aktivně, měly mírnou převahu. Vzadu opět bezchybně a spolehlivě hrála stoperská dvojice Svobodová a Pižlová, a proto brankářka Dolejšová moc práce neměla. Zpočátku však nebyly vyložené šance, střely zkoušely jen domácí: Svobodová, Nováková, Boušková a Petráčková.

Až rána Pomijové ve 28. minutě skončila na břevně. Ve 35. zkusila z dálky pozornost brankářky Nováková, její pokus se odrazil od břevna na brankovou čáru a skončil v bráně. Škoda, že další standardní situace a samostatný únik Petráčkové gólem neskončily.

Druhý poločas začala Matějková uvolněním Novákové, která pálila těsně vedle. Pak ofenzivně laděná Kovářová našla dlouhým křížným pasem ve vápně Bouškovou, a ta s přehledem zvýšila na 2:0. Do dalších velkých šancí se pak dostala Kovářová a Jarchovská, které svými přihrávkami vybídla Nováková. Hned poté trefila Matějková brankářku a Nováková břevno.

V 67. využila přihrávku výborné Novákové Jarchovská a chladnokrevně dala na 3:0. Za další minutu to už bylo 4:0 Začalo to narážečkou Kotkové s Kovářovou, ta se pak uvolnila dvěma kličkami a zavěsila. Čtvrt hodiny před koncem mohla skórovat Pomijová, ale vyraženou střelu Novákové do branky nedopravila. To se jí ale povedlo v 78. minutě, kdy prokličkovala obranou a nedala brankářce šanci - 5:0.

Branky: 35. Nováková, 49. Boušková, 67. Jarchovská, 68. Kovářová, 78. Pomijová. Liberec: Dolejšová - Košková, Svobodová, Pižlová, Kovářová - Nováková, Pomijová, Matějková, Kotková - Boušková (60. Filingerová), Petráčková (43. Jarchovská - 71. Kovačovičová).

„Tým podal nejlepší výkon od začátku sezony. Hráčky ve všech řadách podaly zodpovědný výkon, byly aktivní, dobře kombinovaly a pohledný fotbal okořenily pěti brankami. S takovým přístupem, předváděnou hrou se případné prvoligové účasti nebojíme,“ hodnotil trenér Miroslav Pižl.

14.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
FC SLovan Liberec – FC Fastav Zlín. V souboji domácí Radim Breite (vlevo) a Vukadin Vukadinovič

Liberec má z premiéry bod. Zlínu gól nedal - 0:0

Fotbaloví ostrostřelci z VTJ Rapid a Doubí

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

V kurzu jsou technologové skla, ale třeba i výtahář

Liberecký kraj - Některé profese se dají vystudovat pouze v Libereckém kraji.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.