V derby byla plichta

Liberec - V dorostenecké lize fotbalu uhrál Slovan Liberec remízu v sousedním Jablonci a nadále drží první pozici.

11.11.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Jablonec – Slovan Liberec 2:2 (2:1), st.

Setkaly se dva odlišné typy hry. Domácí hráli dlouhé míče za obranu, Liberec se snažil kombinovat. Proto měl Jablonec více možností ohrozit branku, zato hostům kombinace moc nešla. Hned v 1. minutě se domácí dostali do vedení po sérii chyb v obraně, kdy Simon přehodil gólmana. Naštěstí Slovan v 5. minutě srovnal, když se po trestném kopu trefil Beneš.

Pak se hrálo uprostřed hřiště, Jablonec byl aktivnější dopředu, ale bez gólovek. Ve 20. hostující Beneš hlavou v šanci přestřelil, za deset minut stejný hráč nastřelil tyč. Přesto Jablonec znovu vedl, a to gólem do šatny, kdy se po rohu prosadil Mádle. Ve II. půli se snažil Liberec vyrovnat, když jablonec dobře bránil. Libereckým však mnohdy vázla souhra.

Až v 85. se od lajny prezentoval z pravé strany střelou Bína a jeho pokus skončil v šibenici. Nebylo ale hotovo, protože domácí vstřelili další gól, ale naštěstí byl ofsajd. V nastaveném čase se dostal do průniku Beneš, jenže nepovedeně zakončil. „Vzhledem v vývoji zápasu, kdy jsme dvakrát vyrovnávali, je bod ziskem,“ přiznal trenér Jiří Kaiser.

Branky: Beneš, Bína. Slovan: Vaníček – Kmoníček (73. Novotný), Uzel, Soběslav, Koťátko – Bína, Malinský (15. Daniel), Karič (60. Radačovský), Šindelář (78. Jiroutek) – Vojta, Beneš.

11.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní nehoda. Ilustrační foto.

Motorkář boural a odnesl to těžkým zraněním

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Na Sychrově padaly i letos nové české rekordy

Sychrov – Podařilo se! Liberecký kraj se znovu ocitne v České knize rekordů.

První tři body po výhře nad Slavií

Liberec - Slavia s osmi hráči ligové soupisky proti dvěma Libereckým, s pěti kvalitními cizinci v základu. Dalo se tedy tušit, že Liberec ani napotřetí nevyhraje.

Že by to šlo bez tréninků?

Liberec - Šok! Za 33 minut vedli studánečtí fotbalisté v premiéře I. A třídy nad Desnou 4:0! Co se děje, ptali se přítomní diváci, kteří domácí nepoznávali. Těm to prostě vycházelo. "Přitom jsme moc netrénovali. V úterý jsme byli ve čtyřech, ve čtvrtek nás bylo jedenáct," říkal předseda Studánky Lukáš Palán.