Tvrdé K. O. hejnickým hráčům

Liberecko - Fotbal I. A třída: Stráž má bod za góly v posledních vteřinách, Studánka vyhrála v deseti

10.9.2012 1

STRÁŽ UHRÁLA REMÍZU S MIMONÍ. Nejvýše je momentálně domácí Dominik Vogt.Foto: Deník/Petr Šimr

Zatímco Hejnice v oslabení inkasovaly od Bozkova pět branek, Krásná Studánka po vyloučení svého hráče derby v Raspenavě vyhrála. Stráži vyšly závěry obou poločasů, v nichž se gólově prosadila a má tak proti Mimoni bod. Frýdlant se proti Cvikovu trápil, ale přesto zvítězil.

Stráž n. N. - Mimoň 2:2 (1:0)

Mimoň byla fotbalově lepší, lépe také kombinovala, měla více sil a místy domácí přehrávala. Stráž hrála trochu zaraženě, nebyla si schopna vícekrát nahrát, takže se nedostávala do hry a nedokázala přečíslit obranu. Přesto domácí Vogt vystrašil gólmana ranou z trestného kopu a následně po rohu mířil vedle tyče. Mimoňský Matušek ve 25. minutě pálil z vápna nad a domácí odpověděli po kombinaci u vápna Drápalíkem. Hostující Špaček po úniku na pravé straně střílel metr od tyče, podobně jako na druhé straně Oberreiter po trestném kopu. Ve 45. byl ve vápně faulován domácí Havlíček a penaltu proměnil Oberreiter.

Po přestávce se čtvrt hodiny nic nedělo, až v 70., kdy domácí gólman chybně vyhodil míč, se ho zmocnil soupeř a Votápek vyrovnal. Pak opět zazlobil Votápek. V 78. napřáhl z trestného kopu Vogt a míč zastavila spojnice branky. Jenže to byl Votápek, který vystihl rozehrávku domácích a po jeho akci a přihrávce Mimoň vedla zásluhou Hanouška. Snaha Stráže o vyrovnání se nakonec povedla: v poslední minutě se probil Drašner, který přihrál Stříbrnému a ten zpětnou nahrávkou našel Havlíčka. Havlíček udělal kličku i brankáři a srovnal na 2:2.

Branky: 45. Oberreiter z pen., 90. Havlíček - 70. Votápek, 80. Hanoušek. Rozhodčí: Kysel, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Stráž: Volek - Dostál, Oberreiter, Hertík, Landa - Drašner, V. Jirsa (78. J. Jirsa), Vogt, Havlíček - Stříbrný, Drápalík (72. Frýba).

Bozkov - Hejnice 8:1 (3:1)

Hosté ve vyrovnaném poločase měli sice více brankových šancí, ale z pěti jasných se zapsal pouze Zrubec, který vyrovnal na 1:1. Domácí naproti tomu předvedli nebývale vysoké procento efektivity, protože ze tří střel třikrát skórovali. Prostě jim to sedlo. Střelecká nemohoucnost Hejnic pokračovala i po přestávce, kdy ve 48. minutě Kouba neproměnil ani penaltu za faul na svoji osobu. Koubovi se v koncovce vůbec nedařilo, protože za další minutu promarnil dvě jasné šance, kdy byl před brankářem. Po hodině byl vyloučen hejnický D. Ráž a hned za tři minuty domácí po ojedinělé akci zvýšili na 4:1. Ještě v 67. domácí brankář vychytal Severýnovi dvě tutovky ve vápně a podobně dopadl i Sýkora. Zato domácí se s tím nemazali a hostům vystavili pěkný účet. V závěrečných deseti minutách přidali další tři góly a debakl byl dokonán.

Branky:.8. a 63. Mazánek, 29. a 87. Makula, 34. Coufal, 66. Nesvadba, 81. Liďák, 85. Červený. Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 3:3. ČK: 58. D. Ráž (H). Diváků: 130.V Hejnice: M. Ráž - D. Ráž, Novotný, Budka, O. Malinský - M. Malinský, Severýn, L. Kobr (46. Sýkora), Zrubec - Černý (80. Sirůček), Kouba.

Frýdlant - Cvikov 2:1 (1:0)

Ve vyrovnaném průběhu I. poločasu Cvikov hrozil zejména ostrými centry do vápna, ale domácí byli vždy připraveni. Ve 20. minutě šel míč za obranu doběhl ho Plesar, který obešel obránce a přihrál Coufalovi, jenž vstřelil první gól Frýdlantských. Poté měli domácí více ze hry a také šance, ale pojišťovací branku nikdo nepřidal. Po přestávce hosté přidali a zatlačili Frýdlant. Aktivnější Cvikov přesto inkasoval podruhé, když Plesar vybojoval míč, přihrál ho Kutílkovi a ten Coufalovi. Pro něj nebyl problém dorazit přihrávku z pěti metrů do brány. Přesto dál měli hosté více ze hry a v 69. snížili. To nejprve Höfer střelu stihl vyrazit, ale na dorážku Kuběje nedosáhl. V dalších minutách se domácí museli bránit lepšímu Cvikovu. Hosté sahali po bodu minutu před koncem, kdy jejich útočník běžel sám na branku, ale ve finále mířil vedle.

Branky: 29. a 58. Coufal - 69. Kuběj. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Frýdlant: Höfler - Marek, Drobný, Záruba, Plesar - Coufal (89. Částek), Jelínek (46. Ponc), Kutílek, Trakal (80. Štrbák) - Stejskal, Šena.

Raspenava - Krásná Studánka 1:2 (0:1)

Raspenavským opět nevyšel vstup do utkání a již v 8. minutě se z vápna prosadil hostující Smolák. Ve 12. měl na noze vyrovnání M. Koudelka, ale jeho střelu vyrazil Vrábel na roh. O pět minut později pálil Kyncl a jeho zblokovaná rána skončila na tyči. Hrál se svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Ve 38. získali domácí výhodu jednoho muže v poli, když byl po druhé žluté vyloučen Vajtr. A to bylo z první půle vše. Ve druhé zahrozili jako první hosté, ale Farkaš chytil. Hosté se pak již zatáhli a bránili výsledek za sílícího tlaku domácích. V 69. bylo vyrovnáno, ale branka nebyla pro údajný ofsajd uznána. Hosté hrozili převážně z brejků a po rychle rozehrané standardní situaci se jim podařilo vstřelit druhou branku v 72. Smolákem. V 77. Raspenavští vstřelili další branku, ale ani ta nebyla pro ofsajd uznána. Ofsajdů bylo ze strany domácích spousty. V 80. měl velkou šanci domácí Cifra, ale netrefil. A tak se domácí dočkali snížení Žlebkem až v 83. minutě. Tlak sílil, ale Studánka výhru uhájila.

Branky: 8. a 72. Smolák - 83. Žlebek. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 5:4, ČK: 38. Vajtr (KS). Diváků: 80. Raspenava: Farkaš - Burgr (46. Mleziva), J. Koprnický, Žlebek, Balog - Zeman (71. Šámal), Martinů, Šorejs, M. Koudelka - Kyncl, Cifra. Kr. Studánka: Vrábel - Brada, Chmátal, Javůrek, Toman - T. Hájek (70. T. Faksa), Vajtr, Housa, Grepl - Smolák, J. Hájek (46. Knajbl).

10.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Rumunka s pohádkovým jménem Arabela se moc fotit nechtěla.Komunikovala jen zdviženými prostředníky, ale slyšela moc dobře.Chvíli se pokoušela sápat redaktorovi Deníku po objektivu.Odvezla si jí sice policie, ale za chvíli už zase běhala svobodně po ulicíc
9

Nastoupit museli hasiči v protichemických oblecích.
3

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

Plavy - Reportáž na vlastní kůži jaké je sledovat práci záchranářů a jejich psů, ale také ležet v sutinách plných prachu a čekat na vysvobození.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto tento týden startuje

Sedmihorky - /GALERIE/ Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna.