Tvrdé K. O. hejnickým hráčům

Liberecko - Fotbal I. A třída: Stráž má bod za góly v posledních vteřinách, Studánka vyhrála v deseti

10.9.2012 1

STRÁŽ UHRÁLA REMÍZU S MIMONÍ. Nejvýše je momentálně domácí Dominik Vogt.Foto: Deník/Petr Šimr

Zatímco Hejnice v oslabení inkasovaly od Bozkova pět branek, Krásná Studánka po vyloučení svého hráče derby v Raspenavě vyhrála. Stráži vyšly závěry obou poločasů, v nichž se gólově prosadila a má tak proti Mimoni bod. Frýdlant se proti Cvikovu trápil, ale přesto zvítězil.

Stráž n. N. - Mimoň 2:2 (1:0)

Mimoň byla fotbalově lepší, lépe také kombinovala, měla více sil a místy domácí přehrávala. Stráž hrála trochu zaraženě, nebyla si schopna vícekrát nahrát, takže se nedostávala do hry a nedokázala přečíslit obranu. Přesto domácí Vogt vystrašil gólmana ranou z trestného kopu a následně po rohu mířil vedle tyče. Mimoňský Matušek ve 25. minutě pálil z vápna nad a domácí odpověděli po kombinaci u vápna Drápalíkem. Hostující Špaček po úniku na pravé straně střílel metr od tyče, podobně jako na druhé straně Oberreiter po trestném kopu. Ve 45. byl ve vápně faulován domácí Havlíček a penaltu proměnil Oberreiter.

Po přestávce se čtvrt hodiny nic nedělo, až v 70., kdy domácí gólman chybně vyhodil míč, se ho zmocnil soupeř a Votápek vyrovnal. Pak opět zazlobil Votápek. V 78. napřáhl z trestného kopu Vogt a míč zastavila spojnice branky. Jenže to byl Votápek, který vystihl rozehrávku domácích a po jeho akci a přihrávce Mimoň vedla zásluhou Hanouška. Snaha Stráže o vyrovnání se nakonec povedla: v poslední minutě se probil Drašner, který přihrál Stříbrnému a ten zpětnou nahrávkou našel Havlíčka. Havlíček udělal kličku i brankáři a srovnal na 2:2.

Branky: 45. Oberreiter z pen., 90. Havlíček - 70. Votápek, 80. Hanoušek. Rozhodčí: Kysel, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Stráž: Volek - Dostál, Oberreiter, Hertík, Landa - Drašner, V. Jirsa (78. J. Jirsa), Vogt, Havlíček - Stříbrný, Drápalík (72. Frýba).

Bozkov - Hejnice 8:1 (3:1)

Hosté ve vyrovnaném poločase měli sice více brankových šancí, ale z pěti jasných se zapsal pouze Zrubec, který vyrovnal na 1:1. Domácí naproti tomu předvedli nebývale vysoké procento efektivity, protože ze tří střel třikrát skórovali. Prostě jim to sedlo. Střelecká nemohoucnost Hejnic pokračovala i po přestávce, kdy ve 48. minutě Kouba neproměnil ani penaltu za faul na svoji osobu. Koubovi se v koncovce vůbec nedařilo, protože za další minutu promarnil dvě jasné šance, kdy byl před brankářem. Po hodině byl vyloučen hejnický D. Ráž a hned za tři minuty domácí po ojedinělé akci zvýšili na 4:1. Ještě v 67. domácí brankář vychytal Severýnovi dvě tutovky ve vápně a podobně dopadl i Sýkora. Zato domácí se s tím nemazali a hostům vystavili pěkný účet. V závěrečných deseti minutách přidali další tři góly a debakl byl dokonán.

Branky:.8. a 63. Mazánek, 29. a 87. Makula, 34. Coufal, 66. Nesvadba, 81. Liďák, 85. Červený. Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 3:3. ČK: 58. D. Ráž (H). Diváků: 130.V Hejnice: M. Ráž - D. Ráž, Novotný, Budka, O. Malinský - M. Malinský, Severýn, L. Kobr (46. Sýkora), Zrubec - Černý (80. Sirůček), Kouba.

Frýdlant - Cvikov 2:1 (1:0)

Ve vyrovnaném průběhu I. poločasu Cvikov hrozil zejména ostrými centry do vápna, ale domácí byli vždy připraveni. Ve 20. minutě šel míč za obranu doběhl ho Plesar, který obešel obránce a přihrál Coufalovi, jenž vstřelil první gól Frýdlantských. Poté měli domácí více ze hry a také šance, ale pojišťovací branku nikdo nepřidal. Po přestávce hosté přidali a zatlačili Frýdlant. Aktivnější Cvikov přesto inkasoval podruhé, když Plesar vybojoval míč, přihrál ho Kutílkovi a ten Coufalovi. Pro něj nebyl problém dorazit přihrávku z pěti metrů do brány. Přesto dál měli hosté více ze hry a v 69. snížili. To nejprve Höfer střelu stihl vyrazit, ale na dorážku Kuběje nedosáhl. V dalších minutách se domácí museli bránit lepšímu Cvikovu. Hosté sahali po bodu minutu před koncem, kdy jejich útočník běžel sám na branku, ale ve finále mířil vedle.

Branky: 29. a 58. Coufal - 69. Kuběj. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Frýdlant: Höfler - Marek, Drobný, Záruba, Plesar - Coufal (89. Částek), Jelínek (46. Ponc), Kutílek, Trakal (80. Štrbák) - Stejskal, Šena.

Raspenava - Krásná Studánka 1:2 (0:1)

Raspenavským opět nevyšel vstup do utkání a již v 8. minutě se z vápna prosadil hostující Smolák. Ve 12. měl na noze vyrovnání M. Koudelka, ale jeho střelu vyrazil Vrábel na roh. O pět minut později pálil Kyncl a jeho zblokovaná rána skončila na tyči. Hrál se svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Ve 38. získali domácí výhodu jednoho muže v poli, když byl po druhé žluté vyloučen Vajtr. A to bylo z první půle vše. Ve druhé zahrozili jako první hosté, ale Farkaš chytil. Hosté se pak již zatáhli a bránili výsledek za sílícího tlaku domácích. V 69. bylo vyrovnáno, ale branka nebyla pro údajný ofsajd uznána. Hosté hrozili převážně z brejků a po rychle rozehrané standardní situaci se jim podařilo vstřelit druhou branku v 72. Smolákem. V 77. Raspenavští vstřelili další branku, ale ani ta nebyla pro ofsajd uznána. Ofsajdů bylo ze strany domácích spousty. V 80. měl velkou šanci domácí Cifra, ale netrefil. A tak se domácí dočkali snížení Žlebkem až v 83. minutě. Tlak sílil, ale Studánka výhru uhájila.

Branky: 8. a 72. Smolák - 83. Žlebek. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 5:4, ČK: 38. Vajtr (KS). Diváků: 80. Raspenava: Farkaš - Burgr (46. Mleziva), J. Koprnický, Žlebek, Balog - Zeman (71. Šámal), Martinů, Šorejs, M. Koudelka - Kyncl, Cifra. Kr. Studánka: Vrábel - Brada, Chmátal, Javůrek, Toman - T. Hájek (70. T. Faksa), Vajtr, Housa, Grepl - Smolák, J. Hájek (46. Knajbl).

10.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Tramvaj v Liberci, ilustrační foto.

Tramvaje do Liďáků nepojedou

Policie pátrá po Břetislavu Pokorném z Liberce. Ztratil se na procházce v Lázních Libverda.

Policie pátrá po Břetislavu Pokorném z Liberce. Ztratil se v Lázních Libverda

Otvíračka Liščí boudy Kristiánov je za dveřmi

Jablonecko - /ROZHOVOR/ Do krásy se po nákladné rekonstrukci vyloupl poslední dochovaný objekt kdysi slavné sklářské osady ležící hluboko v Jizerských horách. Na Kristiánově chystají na otevření.

Osečná chytla půltucet od Kamenice

Liberec – Ve fotbalové I. B třídě inkasovala Osečná v Kamenici šestku, i když tři kusy dala. Hodkovicím stačila půlka a v ní hattrick Lukáše Pavlíka, aby jasně přehrály oslabené béčko Frýdlantu. Pěnčín si posvítil na lídra z Jenišovic v duelu, který přinesl i čtyři červené karty. Rozstání na oranici uhrálo plichtu s Jablonným.

Už za dva roky by mělo autobusové nádraží dostat novou podobu

Liberec - /GALERIE/ Tolik očekávaný výsledek architektonické soutěže na odbavovací halu a parkovací dům je na světě.

Dopravci chtějí v nových smlouvách více peněz. Kraj už uvažuje i o vlastním dopravním podniku

Liberecký kraj – Komplikace kolem autobusové dopravy v Libereckém kraji pokračují. Aby kraj uspokojil požadavky dopravců, kteří potřebují více peněz na zvýšené mzdy řidičů, vypsal nové řízení. Oba stávající dopravci, ČSAD Liberec i BusLine, se do něj přihlásili. Jejich požadavky jsou však podle kraje mnohem vyšší, než jsou náklady na platy.