„No to je hrozná škoda, to se nemělo stát. Zůstali tam volní hráči. Liberec to měl zatáhnout na všechny hráče a náskok udržet," řekl fotbalový expert František Straka.

Liberecká parta inkasovala a sudí, který nepochopitelně nastavil čtyři minuty, odpískal konec…

Skóre utkání v Baku otevřel v deváté sekundě nejrychlejším gólem soutěže Jan Sýkora, v sedmé minutě srovnal Míchel. V polovině druhé půle poslal hosty znovu do vedení výborný Milan Baroš, na konci třetí ze čtyř nastavených minut ale rozhodl o zmiňované dělbě bodů Rašad Sadygov.

Hráči domácích začali jásat, stejně jako už pomalu s porážkou smíření fanoušci domácích, kteří zaplnili ochozy šestitisícového stadionku.

Slovan na hřišti Karabachu dosáhl na remízu stejně jako Plzeň, která v Baku nedávno po výsledku 1:1 postoupila ze 3. předkola Ligy mistrů. V druhém kole skupiny J Liberec přivítá 29. září doma na stadionu U Nisy atraktivního soupeře PAOK Soluň.

Liberecký kouč Trpišovský postavil očekávanou sestavu. Místo zraněného kapitána Pokorného nasadil letní posilu Latku, který se v pohárech představil po osmi letech.

Hostující tým prožil snový vstup do utkání. Baroš hned v úvodu vystihl chybnou rozehrávku hostů, postupoval dopředu, balon se odrazil k Sýkorovi a ten přízemní střelou k tyči po devíti sekundách skóroval.

Nedávný reprezentační nováček se postaral o nejrychlejší gól v historii Evropské ligy a potvrdil svou střeleckou formu z odvety 4. předkola, v níž hattrickem zařídil výhru 3:0 nad Larnakou.

Slovanu ale nevydrželo vedení dlouho. V sedmé minutě rozehrál Dani Quintana roh, Míchel přeskočil bránícího hráče a hlavičkou pod břevno překonal Dúbravku.

Ázerbájdžánský mistr měl poté v první půli více ze hry a Severočeši některé závary přežili jen se štěstím. Nejvíce jim zatrnulo ve 38. minutě, kdy po signálu z rohového kopu vypálil z voleje zpoza vápna Sadygov, Dúbravka střelu vyrazil před sebe a Junuszadeho dorážka z ofsajdu mířila nad.

Hostům dělal na levé straně problémy útočník Reynaldo. V 52. minutě vyrazil jeho střelu do horního rohu Dúbravka a vzápětí vyhrál liberecký brankář i další souboj, když chytil Reynaldův samostatný únik.

V 58. minutě mohli znovu vést Severočeši. Po přímém kopu vyrazil Barošovu hlavičku Šahič a Coufal nepropálil houštinu těl před sebou.

Liberecká aktivita přesto nakonec vyústila v gól. V 68. minutě vypálil k tyči Vůch, Šahič balon s vypětím sil vyrazil jen před sebe a Baroš ho doklepl do sítě. Čtyřiatřicetiletý útočník skóroval i ve svém třetím utkání základní skupiny Evropské ligy. Předtím v roce 2009 nastoupil za Galatasaray Istanbul a prosadil se v obou duelech.

Zdálo se, že Liberec s přehledem udrží svou sedmou výhru z posledních osmi venkovních zápasů v pohárech, ale na konci třetí nastavené minuty po rohu a zmatcích ve vápně propálil Dúbravku Sadygov.

Liberec podal heroický výkon! Škoda…

Nejrychlejší gól

Fotbalisté Liberce vstřelili nejrychlejší gól v historii Evropské ligy. Skóre na hřišti Karabachu otevřel Jan Sýkora už po devíti vteřinách hry. Dosavadní rekord držel Španěl Vitolo ze Sevilly, který skóroval za 13 vteřin.

Liberečtí hned po úvodním hvizdu napadli rozehrávku soupeře, Baroš získal míč, při snaze o průnik se od něj balon odrazil k Sýkorovi a ten ho ihned poslal do branky. Televizní časomíra v tu chvíli ukazovala devět vteřin. Rychleji gól nepadl ani v historii Ligy mistrů, v níž se v roce 2007 Roy Makaay z Bayernu Mnichov střelecky prosadil po 10 vteřinách.

Nejrychlejší góly v historii Evropské ligy:

9 vteřin (údaj zatím nepotvrzený z UEFA) – Jan Sýkora (Liberec) 15. září 2016 proti Karabachu,

FK Karabach – Slovan Liberec 2:2 (1:1)

Branky: 7. Míchel, 90.+3 Sadygov – 1. Sýkora, 68. Baroš. Rozhodčí: Klossner – Zeder, Wicht – Bieri, Amhof (všichni Švýc.). ŽK: Agolli, Míchel – Vůch.
Sestavy:
Karabach: Šehič – Medveděv, Junuszade, Sadygov, Agolli (86. Madatov) – Míchel, Garajev (76. Ismajilov), Richard Almeida – Dani Quintana, Ndlovu (66. Muarem), Reynaldo. Trenér: Gurbanov.
Liberec: Dúbravka – Coufal, Latka, Hovorka, Bartošák – Folprecht, Breite – Bartl (65. Karafiát), Sýkora (85. Nitrianský), Vůch – Baroš (75. Súkenník). Trenér: Trpišovský.