V čele se udržely Ruprechtice, které zmydlily Chrastavu. Druhý Frýdlant má o zápas méně, ale s Jablonným se dost natrápil. Naopak se pořádně propadá Nové Město

Frýdlant - Jablonné 1:0 (0:0)
Jasná a drtivá převaha nebyla domácím nic platná. Jejich střelci totiž do poločasu totálně propadli a „zavraždili“ snad sedm tutovek. Vše začalo v 7. minutě a následovaly tři úniky osamocených Frýdlantských, které byly jalové. Hosté se dožadovali písknutí penalty v 8. minutě, to stejné ale i domácí o tři minuty později. Naštěstí první útok po přestávce dorazil do sítě Martin Stejskal. Pak ještě Kutílek dvakrát po sobě běžel sám na branku hostů. Jenže, když neschopní domácí nezakončovali své jasné šance góly, začali hosté více riskovat a Frýdlantu bylo horko. Neschopnost Frýdlantských vyvrcholila v 88., kdy Coufal přehodil brankáře a ve vyložené šanci trefil jen tyč. Střela se odrazila k dobíhajícímu Markovi, který chtěl z pěti kroků zakončit. Jenže na jeho ránu reagoval brankář a leopardím skokem, když předtím ležel bezmocně na zemi, a šanci zlikvidoval.

Branka: 47. Martin Stejskal. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 0:2, 60 diváků. Frýdlant: Krotil - Sekáč, Závěta, Marek, Záruba - Folda, Lopuszynski (58. Pavlišta), Scheidl (81. Bartoš), Lachman - Martin Stejskal (66. Coufal), Kutílek.

Bukovany - Rozstání 0:1 (0:0)

Domácí měli převahu a ve 2. minutě orazítkovali břevno. Hosté přežili a dokázali ze zabezpečené obrany vyrážet do brejků. To samé bylo k vidění i ze strany domácích. Oba týmy se nepustily do šancí, až v 57. minutě zastavili domácí průnik Tomáše nedovoleně. K trestnému kopu se postavil zkušený Passian a přesnou ranou rozhodl zápas. Hosté vsadili na důslednou defenzivu a těsný náskok si tak pohlídali.

Branka: 57. Passian. Rozhodčí: Černý, ŽK: 1:2, 30 diváků. Rozstání: Šťastný - Botka, Pomeisl, Mikeš, Bulíř - Pavlů (78. Zerák), Passian, Štajer, Jirouš - Čihula, Tomáš (60. Vaner).

Stráž p. R. - Habartice 3:0 (2:0)

Hosté se museli obejít bez několika klíčových hráčů a mladí je nenahradili. Po velké chybě v obraně vstřelili domácí první branku již ve 2. minutě. Také další dva góly padají na vrub obrany a brankáře. Přesto se hrál vyrovnaný duel, jenže Habartičtí své šance dokázali nasměrovat jen dvakrát do břevna.

Branky: 2. a 69. Mitaš, 35. Mikloda. Rozhodčí: Kafka, ŽK: 3:3, 30 diváků. Habartice: Závůrka - Tretiník, Krubner, Čumpl, Potoč - Tůma, Milan Zimák, Martin Zimák, Bláha - J. Beran, Kniga (69. Kupec).

Staré Splavy - Rynoltice
0:3 (0:1)

Jedna z prvních akcí v tlaku domácích skončila trefou po hlavičce Šálka. Rynoltice hrály dobře a po sérii rohů mělo být jasno. Domácí se ubránili a po půlce poločasu srovnali hru, navíc v jeho závěru nastřelili břevno. Ve druhé půli se Rynoltice po slabším úvodu dostaly opět do hry a po kombinaci s Jaroslavem Vackem přidal druhý „kus“ Brauner. Rynoltičtí se uklidnili a zkušeně si hlídali náskok. Ten umocnil v poslední minutě parádičkou Kotek, opět po spolupráci s Jaroslavem Vackem.

Branky: 7. Šálek, 70. Brauner, 90. Kotek. Rozhodčí: Pöschko, ŽK: 1:2, 40 diváků. Rynoltice: Jan Vacek - Jos. Kubínek, Stebelský, Šálek, Borsuk - Jan Kubínek (82. Spurný), Jar. Vacek, Brauner (90. Švarc) - Hanzl, T. Vacek (60. Kotek), Čermák.

Nové Město - Krásná Studánka
1:4 (1:2)

Hosté byli po celý zápas fotbalovější než domácí. Ti se přesto dostali do vedení, když Suk téměř z poloviny hřiště překvapil Vrábela. Jenže hned po rozehře z protiútoku pálil přesně Housa a odstartoval tak svůj velký den. Ve 44. sice Šindler obešel hostujícího gólmana, ale netrefil a hned z kontru Housa dostal Studnu do vedení. Ve II. poločase měli ještě domácí tři nadějné příležitosti, které však Vrábel likvidoval. Poté přišly dva trestné kopy a Housa byl při nich znamenitý. O to hůře dopadl domácí brankář. Dvě rány a bylo 1:4.

Branky: R. Suk - 33., 45., 58. 86. Housa. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 2:0, 40 diváků. N. Město: Kocourek - Jiruše, Černý, R. Suk, L. Suk - Lakomý, Jalovičar, Bruský - Šindler, Kadera, Bartoš (67. Podrazil). Kr. Studánka: Vrábel - Palán, Hošek, Pova, Bechyně - Faksa, Dvořák, Housa, Vacek (85. Bitman) - Knajbl, Hájek.

Chrastava - Ruprechtice
0:6 (0:3)

Hostům pomohla teč Vrtalovy střely Kociánem a od té doby převzali iniciativu. Bodlo Antoše, stejně jako rána Záveského z úhlu překvapily na těžkém terénu gólmana Kosaře. Domácí se sice snažili o útočení, ale obrana soupeře větších problémů neměla. Nebezpečný tak byl jen pokus Henzla po rohovém kopu. Ruprechtice byly herně lepší a dobře kombinovaly. Hned po přestávce zvýšil Kocián na 4:0 a nebylo co řešit, i když domácí měli zájem o útok. Párkrát sice hosty vystrašili, jenže ti byli ve velké pohodě a vytvářeli si další a další příležitosti. Nakonec v závěru dvě využili. To byla již exhibice.

Branky: 13. a 47. Kocián, 25. Antoš, 30. Záveský, 82. Pour, 86. Hrdina. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:1, 20 diváků. Chrastava: Kosař - Mrija, Šipula, Rozmajzl, Stránský - Mareček (66. Futó), Vávra, Henzl, Mazánek - Sochor, Jahoda (78. Beran). Ruprechtice: Vykoukal - Hrdina, Kusebauch, Pokora, Záveský - Urban, Šrůtek, Vrtal, Pour - Antoš (87. Pešek), Kocián (83. Morávek).

Loko Česká Lípa - Hrádek B
1:0 (1:0)

Zápas přinesl ve svém vyrovnaném průběhu několik šancí na obou stranách. Nakonec rozhodla chyba při výkopu hostujícího gólmana, jemuž domácí Černý míč okamžitě téměř z poloviny přesně vrátil do sítě. Hrádečtí, kteří předtím ve dvou zápasech dali deset branek, vyšli naprázdno.

Branka: 23. Černý. Rozhodčí: Brož, Ž: 1:2, 50 diváků. Hrádek: Manhart - Dočekal, Marek, Hynek, Kozák - F. Fujáček (46. Ort), Stránský (81. Jiřišta), Kraus - Řípa, Morávek, Zelenka. (ci)