Statečná a konečně vítězná bitva divizní Chrastavy bez vyloučeného stopera Uzla

Chrastava - Ve 22. minutě se poroučel ze hřiště domácí stoper Uzel, který fauloval. Domácí tak přes sedmdesát minut hráli v oslabení. Nakonec i v oslabení vstřelili o gól víc a mohli se radovat z prvního divizního vítězství.

13.9.2016

KONEČNĚ TŘI BODY! Chrastava zabrala a dokonce pouze v deseti porazila Kolín. Na snímku je kolínský Jan Lukeš a za ním chrastavský Jiří Štajner. Foto: Hana Rozmajzlová

„K první výhře pomohl nový hráč Čurgali z Varnsdorfu, který s ním byl ještě den před zápasem ve Vítkovicích. Naše bojovnost byla nezlomná a ze dvou šancí jsme dali dva góly," poznamenal trenér vítězů Petr Rozmajzl st.

Chrastava - Kolín 2:1 (0:0)

Utkání rozhodně ovlivnilo vyloučení stopera domácích. Ale Chrastava podala zodpovědný výkon, i když měla několikrát štěstí při dvou střelách do tyče a také tým podržel gólman Zíka, zejména při trestném kopu v 56. minutě. Hosté se dostali do vedení po hlavičce z rohu, ale domácí dokázali dvěma slepenými góly otočit stav. Nejprve to byl hlavičkující Henzl po přihrávce lišáka Štajnera a krátce nato Suk po dlouhém míči Čurgaliho a prodloužené hlavičce Kouby. Hosté sice v závěru domácí zamkli a dostali je pod tlak, ale Chrastava si nenechala cennou výhru vzít.

Branky: 70. Henzl, 72. Suk 63. Šourek. Rozhodčí: Kvaček, ŽK: 2:0, ČK: 22. Uzel (Ch). Diváků: 280. Chrastava: Zíka - Melichar, Kopecký, Uzel, Henzl -Čurgali, M. Rozmajzl, Štajner, Kouba (92. P. Rozmajzl) - Suk (91. Abrahám), Studnička (65. Sandr).

13.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Liberec prohrál s Brnem 1:2.
14

V Libereckém kraji letos proběhly už čtyři větší kontroly zaměřené na zaměstnávání cizinců. Ti tvoří v řadě firem značnou část pracovníků. Foto: PČR

Cizinecká policie zkontrolovala další firmu. Odhalila patnáct přestupků

Těší mne, když vidím, jak dort mizí z vitríny

Jablonec n. N. –  /REPORTÁŽ, RECEPT, GALERIE/ Tajemstvím lahodných a při tom velmi lehkých dezertů jsou kvalitní suroviny, poctivost v přípravě a trpělivost.

Liberec opět nedal gól, zase prohrál, jeho situace začíná být kritická

Brno, Liberec – Brněnští fotbalisté v jarní premiéře obrali o body Teplice (1:1) a v sobotu si rozjezd do odvetné části první ligy vyšperkovali domácí výhrou nad dalším klubem ze severu Čech nad libereckým Slovanem.