Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Slovan doma na silnou Plzeň nestačil - prohrál 0:3. Hosté drží v nejvyšší soutěži sérii bez ztráty bodu a dál s osmnácti body a skóre 14:1 tabulku vedou.

„My jsme hráli špatně, Plzeň dobře a dala nám tři góly skoro do prázdné branky. Bylo to z naší strany hrozné, Plzeň byla od začátku lepší, my jsme byli pomalí, naopak nám přebýval respekt,“ hodnotil šlágr kola Jindřich Trpišovský, trenér FC Slovan Liberec.

Matěj Pulkrab.
Slovan v závěru využil dvojnásobnou přesilovku, spasitelem Pulkrab

„Premiéra byla hořká, dostali jsme tři góly, kluci bojovali do poslední chvíle, ale já jsem jim moc nepomohl. Plzeň hrála zkušeně, na kontry do otevřené obrany a skoro všechno využila,“ uvedl navrátilec záložník Lukáš Vácha, jenž do Liberce přišel na podzimní hostování z pražské Sparty.

Slovan v zápase po reprezentační přestávce sice šance měl, avšak nedokázal je k brankovému efektu dotáhnout. Navíc vše na druhé straně čtyřikrát jistil skvělý slovenský brankář v plzeňských službách Kozáčik. Ten také po jedné nastavené minutě chytil míč a sudí Marek zápas ukončil. Fanoušci stadion U Nisy začali rychle a hromadně opouštět, na domácích borcích bylo zklamání jednoznačně patrné.

„Chyběla nám útočná fáze a lehkost, ve finální fázi jsme byli křečovití. Plzeň svoji kvalitu využila,“ prohlásil liberecký bojovník a zkušený univerzál Milan Kerbr. Favorit řádil a po dvaceti minutách a trefách Krmenčíka v sedmé a Petržely v 20. minutě rychle vedl 2:0. Definitivní pojistku přidal dvanáct minut před koncem po pohledné kombinaci středopolař Kopic. Výsledek je přesto pro severočeskou partu krutý.

„Liberec se za stavu 0:2 snažil, proto byly v utkání emoce. Jsem rád, že jsme využili rychlostních typu hráčů a vyhráli jsme tady,“ uvedl s kamenou tváří hráče pokera plzeňský trenér Pavel Vrba.

První fotbalová liga, 6. kolo
Branky: 7. Krmenčík, 20. Petržela, 78. Kopic. Rozhodčí: Marek - Blažej, Paták. ŽK: Karafiát, Folprecht - D. Kolář, Hájek. Diváci: 6530.
Liberec: O. Kolář - Kúdela, Mikula, Karafiát - Coufal, Breite, Folprecht (59. Vácha), Potočný - Ševčík - Kerbr (76. Voltr), Havelka (46. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Živulič, Hrošovský - Petržela (82. Zeman), D. Kolář (71. Hořava), Kopic - Krmenčík (77. Řezníček). Trenér: Vrba.