Slovan udržel v bitvě domácí neporazitelnost

Liberec - Liberecká fotbalová tvrz u Nisy zůstala nedobyta. Domácí Slovan v jednom ze šlágrů 12. kola remizoval s Mladou Boleslaví 3:3 a diváci viděli ve večerním duelu fotbal nadprůměrných parametrů. Naopak hosté si udrželi sérii, v níž ještě nikdy v 1. lize v Liberci neprohráli.

3.11.2008

Liberecký Gebre Selassie (vlevo) v souboji o míč s mladoboleslavským záložníkem Tomášem Poláčkem. Šlágr utkání 12. kola fotbalové ligy skončil 3:3. Foto: Deník/Ota Bartovský

Závěr vypjatého duelu nezvládl rozhodčí Franěk, který udělal hrubé chyby na obou stranách. „Každý ať si udělá obrázek sám, Holeňák mě sundal. Kontakt tam byl stoprocentně,“ řekl hostující ofenzivní tahoun Jan Kysela, kterého liberecký zadák v nastaveném čase srazil.

„Remíza je pro nás vzhledem k vývoji utkání výhrou. Prohrávali jsme 1:3 a proti rozjeté Mladé Boleslavi dokáže v této situaci vyrovnat pouze velké mužstvo. Celkově hodnotím utkání kladně,“ prohlásil po utkání liberecký trenér Ladislav Škorpil.

Již úvodní minuty naznačily, že se bude na co dívat. Boleslavský útočník Papadopulos si v 3. min. špičkou kopačky zpracoval dalekonosnou přihrávku Procházky a trefil tyč. V 12. min. podnikl Liberec první nebezpečnější útok a hned z něj byl gól. Kerič zůstal po centru Papouška sám mezi boleslavskými stopery a hlavou dal na 1:0.

Již za čtyři minuty však na druhé straně napřáhl Kalina, jehož ránu tečoval liberecký obránce Polák tak nešťastně, že míč obloučkem zapadl za záda brankáře Hauzra – 1:1. V 26. nařídil rozhodčí po střetu Gebre Selassieho s Peckou penaltu pro Boleslav, kapitán Rajnoch s ní však naložil prachbídně – poslal míč metr a půl nad branku… Přesto šli hosté ještě do poločasu do vedení. Papadopulos poněkud šťastnou střelou z úhlu po sérii zaváhání domácích obránců trefil vzdálenější roh branky – 1:2.

Když v 72. opět z úhlu přidal střídající Kysela třetí gól Boleslavi, zdálo se rozhodnuto. Liberec se však nevzdal, trenéři posílili ofenzivu a přišel obdivuhodný tlak. Z něj nejprve Frejlach přesnou ranou po zemi snížil v 76. min. na 2:3 a hned o minutu později po další vydařené kombinaci vyrovnal Gebre Selassie na 3:3.

I v závěru hrála obě mužstva na vítězství, divákům se zápas musel líbit. Aktivnější byli Liberečtí a velmi se zlobili v 88. min. na sudího, jenž nepochopitelně přehlédl „čítankovou“ malou domů Kaliny. V třetí minutě nastaveného času se však naopak oprávněně zlobili hosté, jelikož rozhodčí nechal bez povšimnutí stržení unikajícího Kysely Holeňákem…

„Vedli jsme 3:1, navíc zahodili penaltu. Tenhle zápas jsme ztratit neměli,“ konstatoval hostující kouč Pavel Hapal, který nechtěl hektický závěr komentovat. „Ten o výsledku nerozhodl. Klíčové bylo to, že jsme si za stavu 3:1 nechali dát dva góly.“

Autor: Jaroslav Sedlák