Liberec – Významný krok k záchraně v České fotbalové lize udělali včera hráči Slovanu Liberec B. Ve vloženém kole třetí nejvyšší soutěže porazili na městském stadionu svého souseda v tabulce, Slavii Praha B 2:0.
A protože Viktoria Žižkov B prohrála 0:4 v Ovčárech, vyšvihla se liberecká rezerva na nesestupové 15. místo. Má tedy nyní záchranu v ČFL ve svých rukou a nemusí se spoléhat, jak dopadnou výsledky soupeřů.

Slovan Liberec B – Slavia Praha B 2:0 (0:0)

První poločas probíhal za mírné územní převahy Slovanu, ale velmi dobře propracovaná Slavie, dirigovaná exlibereckým stoperem Vomáčkou a neustále řvoucím gólmanem Hanušem nedovolovala Liberci dostávat se do vyložených šancí.

V 21. min. dobrý centr Lišky z levé strany nedokázal nikdo z dobíhajících tří hráčů propasírovat do sítě. V 32. Martan vystihl před vlastním pokutovým územím kombinační pokus hostů, přesprintoval přes půlku hřiště, nakonec však nezvolil ideální řešení slibné situace. Dvě minuty před přestávkou zahrozil střídající Cousens, ale Hauzr si s jeho střelou z úhlu poradil.

V 50. minutě přinesl uklidnění do libereckých řad Krystan, který krásnou bombou z 25 metrů otevřel skóre. V 76. byl na kraji vápna faulován Sivrić a penaltu bezpečně proměnil Martan na 2:0.

V dalším průběhu Slavia s dvěma bývalými významnými hráči v roli trenéra a asistenta na lavičce, Řehákem a Knoflíčkem, otevřela hru, ale k vyrovnání se nepřiblížila, naopak Liberec mohl zvýšit z brejkových situací. Tu nejslibnější neproměnil v 90. minutě Vojta.

Trenér Slovanu Jaroslav Vodička mohl být spokojen: „Je to určitě důležité vítězství. Do utkání jsme vstoupili aktivně a v prvních 25 minutách jsme byli určitě lepší, ale nedali jsme gól. Potom jsme na čtvrt hodiny museli čelit nakopávaným míčům soupeře na Gulajeva, který prodlužoval na Horu. O přestávce jsme si řekli, jak na ně máme hrát, dostali jsme se do vedení a potom ještě zvýšili z penalty. Škoda, že jsme z brejků v závěru nepřidali ještě další góly, šance na to byly.“

Branky: 50. Krystan, 76. Martan z pen. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: Dembelé (Slavia). Diváků: 250 diváků. Slovan Liberec B: Hauzr - Martan, Zieris, Pokorný, Liška - Papoušek, Janů, Krystan, Daniel (81. Dostálek) - Vojta (90+1. Suk), Sivrić (89. Beneš).