„Jako v Baku jsme inkasovali po rohu, což je problém. Slavia byla jasně lepší. Ukázalo se, že pokud nám někteří hráči vypadnou ze sestavy, ostatní je nahradit nedokáží," uvedl liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

„Liberec má respekt, ale dnes žádnou šanci neměl. My využili jednu šanci z pěti, proto to byly nervy až do konce," prohlásil slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.
Rozhodnutí přišlo po hodině hry, kdy zaváhal při vyběhnutí brankář hostujícího Slovanu Dúbravka, k míči se podruhé dostal slávistický forvard Škoda a v 60. minutě ho protlačil do sítě liberecké branky. Většina z 6 882 diváků se začalo radovat.

„Zápas to byl těžký, Liberec je kvalitní soupeř a náš tým byl pod psychickým tlakem, protože jsme doma museli vyhrát," hodnotil duel hrdina zápasu reprezentant Milan Škoda.

„Mám velice špatné pocity. První půli jsme prohospodařili, ve druhé dostali gól ze standardky," rekapituloval dění liberecký 31letý stoper Martin Latka, bývalý hráč Slavie, která včera vyhrála na střely 13:4.

Prví poločas nabídl vzrušující dění až pět minut před jeho koncem. Mikula trefil v 41. minutě tyč, Mingazova vychytal těsně před přestávkou hostující brankář Dúbravka. „Ano, na oko to nebylo hezké, musíme přidat, Slavie nás přehrávala," uznal bezprostředně po prvním poločase 25letý liberecký záložník Egon Vůch.

Slavia zabrala až v závěru první půle. „Moc jsem přemýšlel, je to velká škoda. Třicet minut to bylo rozhárané, patnáct jsme byli lepší," komentoval dění průměrné první půle slávistický obránce Jan Mikula, střelec, jenž mířil do tyče. Žádnou fotbalovou hitparádu nepředvedli aktéři ani v půli druhé. Slavia měla několik náznaků, ve zmiňované 60. minutě rozhodl Škoda a to bylo v kostce vše… V závěru se spustil liják, ale nic podstatného se na výsledku nezměnilo.

Liberec se ani v 7. kole první fotbalové ligy výhry nedočkal a v tabulce zůstává s pouhými pěti body až třináctý.

7. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 60. Škoda. Rozhodčí: Hrubeš - Ratajová, Arnošt. ŽK: Mingazov (Slavia). Diváci: 6882.

Sestavy:

Slavia: Pavlenka - Mikula, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Van Kessel (46. Barák), Hušbauer, Zmrhal (81. Frydrych), Mingazov (66. Mihalík) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Liberec: Dúbravka - Coufal (46. Nitrianský), Latka, Hovorka, Bartošák (76. Da Silva) - Karafiát - Bartl (67. Sýkora), Navrátil, Folprecht, Vůch - Komličenko. Trenér: Trpišovský.