Ruprechtice spadly až na dno I. A třídy

Liberec - Ve fotbalové I. A třídě jsou na tom nejhůře Ruprechtice, které prohrály na hřišti poslední Stráže p. R. Nová Ves má výborný rozjezd, vyhrála již potřetí. Stráž n. N. má jen bod, Hlavice B prohrála dokonce doma.

14.4.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Robert Schedling

Stráž p. R. - Ruprechtice 2:1 (1:0)

Hosté sice zahráli lépe než soupeř, přesto inkasovali z penalty za ruku. Předtím ale nebyl dvakrát podobný moment na druhé straně odpískán. Domácí měli navíc dvě šance po brejcích, ale ty vychytal Vykoukal. Ve II. půli se hrálo nahoru - dolů a v 75. minutě vyrovnal Cibulka. Tři minuty před koncem měl jedinečnou šanci na zisk bodů Cihlář, ale neproměnil pokutový kop po faulu. Domácí ožili a dvě minuty nato využili brejk. Závěrečný nápor hostů byl zoufalý, jenže Kusebauch neměl ve skrumáži dostatek sil na koncovku.
Branky: 40. Wurdák z pen., 89. Cerman - 75. Cibulka. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 3:0. Diváků: 50. Ruprechtice: Vykoukal - Morávek (79. Urban), Bernášek, Záveský, Cihlář - Pour, Vrtal, Antoš, Škoda (46. Spudich) - Kusebauch, Cibulka.

Nová Ves - Jablonec n. J. 2:0 (0:0)

Domácí se na jaře rozjeli - třetí zápas - třetí výhra. Poločas sice žádný extra fotbal nepřinesl, protože se hrálo jen po vápna a hosté vyzkoušeli brankáře až ve 30. minutě. Ves zahrozila po trestném kopu Koprnickým, na druhé straně zachraňoval Zahradník. Hned zkraje II. půle byl vyloučen domácí bek, jenže Ves prokázala bojovné srdce. I v oslabení dokázali být domácí nebezpeční a Slavík krásnou ranou po přihrávce Řezky rozvlnil síť. Pak se opět blýskl skvělý Zahradník, aby pět minut před koncem unikl Kouba a utěšenou ranou vymetl šibenici.
Branky: 64. Slavík, 85. Kouba. Rozhodčí: Král, ŽK: 3:1, ČK: 49. Malaga (NV). Diváků: 150. N. Ves: Zahradník - Vávra, Svoboda, Malaga, Vecko - Slavík, Junek, Novotný, Koprnický (46. Abrahám) - Řezka (82. Bartůněk), Kouba.

Stráž n. N. - Jilemnice 2:2 (1:2)

Trestné kopy ovlivnily celý poločas. Zejména ten první v podání hostů, dost nalomil domácí sebevědomí. Stráž byla zakřiknutá, vůbec se nedostala do hry a hosté přidali druhý gól. Naštěstí domácí Skalický snížil před poločasem. Ve II. poločase již domácí podali zlepšený výkon a od 60. minuty měli tři gólovky. Jíra vyrovnal a pak spoluhráči nastřelili tyč, navíc hostující bek vykopával míč z brankové čáry. Gól visel na vlásku, ale nikdo nebyl tak přesný. Hosté hrozili ze standardních situací, ale skóre se nezměnilo.
Branky: 38. Skalický, 64. Jíra - 2. Hradecký, 25. Mach. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Stráž: Černý - Herman, Jíra, Skalický, Lode - Hruboň, Žoček (71. Horáček), Oberreiter, Dressler - Kraus (46. Budský), Resl.

Hlavice B - Doksy 2:3 (0:2)

Hosté béčko dokonale zaskočili zejména v agresivitě. Domácí byli přehráváni a dvakrát inkasovali z protiútoků. Ty měli hosté ještě dva do půlky. V 51. minutě bylo dokonce 0:3 a zdálo se být rozhodnuto. Pak však Ludvík během minuty dvakrát skóroval a najednou Hlavice ožila. Měla převahu a další branky visely na vlásku. Jenže z tlaku se neurodilo již nic, ani Kovářova velešance v samém závěru.
Branky: 70. a 71. Ludvík - 24. a 51. Semík, 42. Kolařík. Sudí: Mrkáček, ŽK: 2:2. Diváků: 200. Hlavice: Suchý - R. Kotrman, Altman, M. Kotrman, Arlt - Hozák (78. Hon), Bulíř, Kovář, Mohr - Linhart, Vopřátko (65. Ludvík).

14.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Povodeň. Višňová - Poustka.

Jak zabránit povodním? Pomoci by mohla nová studie

Opilá řidička se chtěla pravděpodobně zabít

Tahali vodáky z Kamenice, také vrtulníkem

Liberecký kraj /GALERIE/ - Kritické místo na řece. Když je voda, jsou tu peřeje. Ty někteří vodáci nezvládnou. V místě jsou i křížky se svíčkami. Na památku.

Henychová odstoupila z drsného závodu

Česká musherka Jana Henychová odstoupila z norského závodu psích spřežení na tisíc kilometrů. Počasí při letošním ročníku Finnmarksløpetu jezdcům na saních nepřeje a ohrožuje zdraví psů.

Dukla doma propásla šanci. O postup bude znovu usilovat v pátek v Brně

Liberec – /GALERIE/ Liberečtí volejbalisté nedokázali nevybojovat čtvrtý postupový bod. Obhájci titulu podlehli v domácí hale Brnu 2:3 (22, -23, -24, 20, -8). Dukla, která ve čtvrtfinálové sérii vede 3:2 na zápasy, bude mít druhý mečbol v pátek v Brně.