Rapid opět doma neuspěl, vede Doubí

Liberec - Fotbalová I. A třída/ Doubí je na čele soutěže, když v derby zaslouženě porazilo Krásnou Studánku.

22.9.2014

FOTBAL V DOUBÍ. Domácí Kahl (vpravo) málem ustřelil Vondráčkovi ze Studánky hlavu. Foto: Jaromír Pasecký

Doubí se střelecky trápilo se Studánkou, ale nakonec ji porazilo a patří mu za to prvenství. V Doubí skončil ze zdravotních důvodů trenér Lubor Kozák, takže tým vede Peter Sulo. Hejnice v pohledném utkání jasně porazily Mimoň, Frýdlant si poradil s nováčkem z Bílého Kostela zásluhou hattricku Coufala. Rynoltice si po delší době připsaly plný počet bodů, na které čeká VTJ Rapid Liberec, která doma padla se Cvikovem.

Hejnice – Mimoň 4:1 (3:0)

Domácí měli za sebou tři prohry, proto začali opatrně a zodpovědně. Po centru ukradl míč před Dresslerem gólman a mimoňský Řehák dal o sobě dvakrát vědět. Pozvolna se Hejnice rozehřívaly a přicházely kombinační akce. Ale stále si musely dávat pozor, jako při chybě, kdy je musel podržet Kanta. Ve 20. minutě domácí předvedli nádhernou akci, na jejímž konci si Dressler obhodil beka i brankáře. Gól odstartoval nebývalou aktivitu domácích a další kombinaci využil Kobr. Akce střídala akci a po rohu Sirůčka se na zadní tyči prosadil Malinský. Hejnice předváděly pohledný fotbal, který okořenil Kobr střelou do břevna, Macháček a také Kozel pálili v šancích nad. Byla to doslova exhibice.

Po přestávce z další kombinace vystřelil Dressler, a tím jakoby skončila aktivita domácích. Po trestném kopu do vápna si Kosiewicz vstřelil vlastence a pak přišlo ze strany Hejnických dvacet hluchých minut. Zřejmě se nadechovali
k náporu, který vyvrcholil v 77. přesnou hlavičkou Koťátka. Zbytek utkání to byla ze strany vítězů exhibice a hosté nestíhali, ale čtyřikrát je zachránil gólman.

Branky: 20. Dressler, 25. Kobr, 30. Malinský, 77. Koťátko – 56. vlastní. Rozhodčí: A. Brož, ŽK: 2:1. Diváků: 120. Hejnice: Kanta – Macháček, Kosiewicz, Malinský, Matěcha – Neumann, Koťátko, Kozel (62. Grujoski), Sirůček – Dressler, Kobr (79. Matouš).

VTJ Rapid Liberec – Cvikov 1:3 (1:2)

V úvodu měly oba týmy po šanci, ale chyběla koncovka.
V 15. se ve vápně nejlépe zorientoval Šikýř a domácí vedli. Cvikov ale po chvilce srovnal, u zadní tyče tečoval střelu Lexa. Více šancí ke skórování pak měli vojáci, po centrech Šikýře nedokázal překonat Machačného nejprve Železný, po něm střela Barbořáka pouze lízla břevno a z úhlu z těsné blízkosti přestřelil Němec. Za hosty promáchl na malém vápně Vacek. Ten však těsně před přestávkou krásným lobem od autové čáry poslal Cvikov do vedení.

Po půli byla vidět snaha domácích o vyrovnání, pokračovalo však pouze pálení šancí. Dvakrát mohl skórovat Zvoníček, po něm střídající Hořák, branku minul i Šikýř. A tak hosté trestali. Rychlou akci předvedl Čonka, našel zcela volného Vacka a bylo 1:3. Zkusil to ještě Stuchlík, jeho dalekonosnou ránu ale gólman viděl a uklidil na roh. Po rohu pálil Zvoníček opět vedle. V 88. se cosi událo v pokutovém území hostů, rozhodčí sedm minut pobíhal, radil se s asistenty a nakonec ukázal Kubějovi červenou kartu. Ztracený čas tak stačil hostům k potvrzení tří bodů.

Branky: 15. Šikýř – 43. a 77. Vacek, 22. Lexa. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 2:2, ČK: 88. Kuběj (C), 50 diváků. VTJ Rapid: Král – Němec, Halama, Valentin, Slatinka – Horňák (62. Hořák), Stuchlík, Zvoníček, Železný – Barbořák, Šikýř.

Doubí – Krásná Studánka 2:0 (0:0)

Po tradičním úvodním oťukávání převzali iniciativu domácí, kteří mohli utkání rozhodnout v první čtvrthodince. Ale šance Piršela a Herknera zůstaly neproměněny, stejně tak střela Suchomela, která skončila na břevně. Studánka měla jen několik střel z dálky (Grepl, Hájek), ale ty nebyly nebezpečné. Po nevyužitých příležitostech se osmělili hosté a
v 19. minutě po akci Grepla ve skluzu Toman netrefil přesně. Poté se prezentoval trestným kopem domácí Jonáš a na druhé straně ranou Toman. Ale oba pokusy gólmani vyrazili na roh.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce – domácí byli aktivnější, Studánka zkoušela protiútoky, ale nikdo se zúčastněných neměl přesnou mušku.
V 52. pálil z trestného kopu tvrdě Jonáš a Martin musel vyrazit na roh, po kterém Suchomel orazítkoval podruhé břevno. Za čtyři minuty se domácí konečně dočkali zaslouženého gólu. Prosadil se Zradička, jehož ideálně uvolnil Jonáš. Na tento fakt zareagoval trenér hostů Kocour střídáním a přeskupením řad. To přineslo chvilkový nápor, v němž byla nejnebezpečnější střela Jakuba Hájka, ale tu zlikvidoval robinzonádou Mohr. Uklidnění pro Doubí přinesl gól Čáry, jenž využil přihrávky Piršela. Přestože Čára byl na hřišti nejmenším hráčem, skóroval hlavou. Ve zbývajícím čase se hosté snažili o zkorigování stavu, jenže nebyli úspěšní, protože se do větších šancí nedostali. Naopak domácí mohli využít při útočení hostů jejich otevřenější obrany při rychlých brejcích.

Branky: 56. Zradička, 70. Čára. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:3. Diváků: 100. Doubí: Mohr – Jonáš, Beneš, Suchomel, Kabát – Zradička (81. Matuna), Kahl, Urban, Piršel – Herkner, Čára (89. Salaba). Kr. Studánka: Martin – Brada (58. J. Hájek), Novák, Vajtr, Horáček (58. Pojsl) – Toman (53. Chmátal), Vondráček, Killar, Lang – T. Hájek, Grepl.

Frýdlant – Bílý Kostel 3:1 (1:1)

Celý zápas byl nervózní, protože hostující měli sebou plno fanoušků, kteří dokázali hecovat, a to nejen ty své. V 5. minutě běžel sám na branku domácí Coufal, ale střela skončila mimo. Pak hostující gólman vytáhl pěknou střelu Linharta. Jenže Kostel po nakopnutém míči do vápna otevřel skóre. To zakončil Jan Ďuriš nechytatelně. Hosté mohli navýšit, kdy T. Janáček vypíchl rozehrávku a ze dvaceti metrů nechal vyniknout Höflera. Domácí se prosadili po půl hodině hry – Šindelářův míč za obranu dostihl Coufal a ještě před srážkou s gólmanem jej stihl přehodit. Frýdlant se postupem času začal více prosazovat fyzicky a Lode krátce po změně stran netrefil z pěti metrů branku. Poté Částka vychytal Ulrich. Po úniku a zpětné přihrávce Noska sice Coufal netrefil míč, ale vybojoval jej zpět a při střele do brány byl faulován bekem. Z nařízené penalty pak sám Coufal zvrátil skóre pro Frýdlant. Kostel až tolik nehrozil a byl to naopak domácí Nosek, který v šanci zaváhal. Ale hned na to našel Lode centrem hlavu Coufala, který tak zkompletoval svůj střelecký hattrick. V závěru byl vyloučen domácí borec, přesto měl Frýdlant blízko k dalšímu úspěchu. Lode po kombinaci nastřelil tyč. Na druhé straně se Libor Janáček opřel do trestného kopu a Höfler musel ukazovat, že chytá občas i nemožné. Navíc hned vykopl na Lodeho míč a od něj se dostal
k Částkovi. Jenže frýdlantský střelec v tomto utkání vyšel naprázdno a zabránily mu v tom břevno a následně i tyč. V poslední minutě se proti hlavičce hostů vymrštil Höfler a chytil tak jasný gól.

Branky: 32., 62. z pen. a 72. Coufal – 14. J. Ďuriš. Rozhodčí: Zlatník, ŽK. 4:5, ČK: 81. Linhart (F). Diváků: 160. Frýdlant: Höfler – Lode, Drobný, Mičunovič, Štefan (46. Nosek) – Šena, Linhart, Coufal, Částek – Plesar, Šindelář (74. Peml). B. Kostel: P. Ulrich – Galbavý, L. Janáček, Chomout, Strnad (65. Janeček), F. Ulrich – Vitík, Horváth, Laibl (74. D. Ďuriš) – J. Ďuriš, T. Janáček.

Rynoltice – Stráž p. R. 2:1 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání začali domácí šancí Zeidlera, který však ve 2. minutě neuspěl. Hosté šli do vedení, když Čeřovský tečoval centr před vyběhnuvším brankářem. Dál se hrálo po vápna s tím, že po sedmi minutách opět Čeřovský skóroval, ale tentokrát do správné branky a bylo to po střele ze 25 metrů. Rynoltice byly sice aktivnější, jenže všechno snažení končilo před vápnem. Hosté se nakonec málem dočkali druhého úspěchu, naštěstí pro domácí skončila jejich střela ve 42. na břevně. Po změně stran opět pokračovala vyrovnaná hra mezi vápny, kterou zpestřila střela domácího Zeidlera do břevna. V rozmezí od 68. do 72. minuty měl opět Zeidler další dvě velké příležitosti, jenže své rány poslal těsně vedle. Hosté zahrozili jednou, takže o bodech rozhodla větší domácí bojovnost, snaha a touha zvítězit. Pět minut před koncem poslal z trestného kopu T. Vacek dělovku, kterou gólman neudržel, a Martin Kotek dokázal míč dopravit za jeho záda. Vítězství bylo ze strany domácích ubojované, přesto zasloužené. Nic na tom nezměnila ani poslední šance Čeřovského.

Branky: 21. Čeřovský, 85. M. Kotek – 14. vlastní. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 4:4. Diváků: 150. Rynoltice: Škopek – Švarc, Bláha, M. Kotek ml., A. Kotek – R. Zeidler (89. Pudil), Čeřovský, Jan Vacek (70. Resl), Ptáček (75. Tvrzník) – T. Vacek, Kopic.