V nejnižší krajské soutěži prvně na jaře vyhrálo Nové Město a nechce být poslední. Vedoucí Frýdlant po boji porazil v derby Habartice a při porážce Ruprechtic v Bukovanech vede již o pět bodů. Boj o záchranu slibuje drama až do konce, protože vše mohou ovlivnit zástupci Libereckého kraje v divizi – Pěnčín – Turnov a Český Dub. Oba totiž stále bojují o přežití. Pokud by jeden z nich sestoupil, bylo by to od krajského přeboru směrem dolů pěkné „maso“. Samostatnou kapitolou je Doubí. Jediný zástupce Liberecka ve východní skupině si vede znamenitě. Naposledy porazil suverénní Maršovice a přiblížil se jim na jediný bodík. A to neporažený lídr z Maršovic měl po podzimu náskok osmi bodů…

Jablonné - Krásná Studánka
1:6 (0:2)
Studánka měla od začátku utkání převahu, kterou odstartoval gólem ze 25 metrů Tomáš Hájek. Do půl hodiny zakončil kombinaci Devátý a prakticky bylo vyřešeno, kdo získá body. Jednoznačně lepší hosté si s chutí zahráli a zakombinovali, jenže také spálili řadu šancí. Zejména pak vynikli Devátý, T. Hájek a Knajbl, kteří se předháněli v zahazování gólovek. Domácí tak mohli být rádi, že skóre nebylo do poločasu podstatně vyšší. Studánka hrála uvolněně, v pohodě a její Hájek vstřelil hattrick a skóre uzavřel v poslední minutě Knajbl. Mezitím se prosadil i T. Faksa. Domácí tak nakonec mohli být rádi, že nedostali desítku.
Branky: 61. Javůrek - 13., 17. a 83. Tomáš Hájek, 25. Devátý, 76. T. Faksa, 90. Knajbl. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:0, 50 diváků. Kr. Studánka: Vrábel - Palán, Hošek, Pova, Průšek - T. Faksa, Housa, Dvořák (80. J. Hájek), T. Hájek - Devátý (46. L. Faksa), Knajbl.

Frýdlant - Habartice 3:0 (1:0)
Domácí chtěli rozhodně odčinit ostudnou porážku v Chrastavě a od začátku „Severského derby“ se tlačil dopředu. Jenže první šanci měly v 8. minutě Habartice. Jejich Huňka po dlouhém pasu nastřelil břevno. Hrálo se od brány k bráně a hosté byli stále nebezpeční. Ve 25. vyhrál domácí Marek hlavičkový souboj, ale mířil vedle. Ve 43. domácí vybojovali míč, následoval centr, který prošel vápnem a Scheidl vstřelil první gól. Hned po výkopu Frýdlant získal míč Scheidlem, jehož servírovaná přihrávka našla sice Kutílka, jenže ten z pěti kroků namířil nepochopitelně nad. Ve II. půli se snažili hosté vyvinout tlak a chtěli vyrovnat. Blízko vyrovnání byl Zimák, jehož střelu z brankové čáry vykopl Scheidl. Pak zazářil Coufal. Byl na hřišti minutu, když se k němu dostal míč po dlouhém autu a přistrčení - jeho první kontakt s míčem byl gólový. Stále se hrálo nahoru - dolů a domácí Coufal v 75. nastřelil hlavičkou břevno. Čtyři minuty před koncem se vydal na dlouhý výlet s míčem Marek, ve vápně byl faulován: penalta. K ní se postavil gólman Krotil a byl bezchybný. Frýdlant tak vyhrál derby severu a míří za postupem.
Branky: 43. Scheidl, 61. Coufal, 87. Krotil z pen. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 0:2, 140 diváků. Frýdlant: Krotil - Sekáč, Závěta, Folda, Bartoš (60. Coufal) - Záruba, Lachman, Lopuszynski (70. Mir. Stejskal), Marek - Kutílek (58. Mart. Stejskal), Scheidl. Habartice: Závůrka - Tretiník, Krubner (46. Závěta), Richtr, Potoč - Tůma, Milan Zimák (68. Martin Zimák), Kniga, Čumpl (16. Bláha) - Huňka, Kyncl.

Stráž p. R. - Rynoltice 2:1 (1:1)
Hosté byli do poločasu lepší, jenže domácí hned první trestný kop kopli ze 20 metrů přesně. Potom měli ještě jednu nebezpečnější střelu, ale to bylo z jejich strany vše. Rynoltice měly herní převahu a jejich útočné snažení bylo daleko nebezpečnější. Jen ta koncovka. Po půlhodině dokázal vyrovnat Švarc, který proměnil trestný kop ze 16 metrů. Druhá polovina utkání byla vyrovnaná, jenže Rynoltice dělaly směrem dozadu více chyb. V 64. minutě přišel dost důležitý moment. Hostující Hanzl běžel sám na branku. Kdyby sólo proměnil, asi by Rynoltice vyhrály. Hra, ve které nebyla nouze o tvrdé střety, se nadále přelévala. Pět minut před koncem chybovala obrana Rynoltických a po ztrátě míče dokázali domácí vstřelit vítězný gól. A zrodila se tak první jarní porážka hostů.
Branky: Branky: 4. Blaško, 85. Roll - 31. Švarc. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 2:2, 80 diváků. Rynoltice: Jan Vacek - Spurný, Jos. Kubínek, Stebelský, Borsuk - Jan Kubínek, Steklý, Brauner - Hanzl, T. Vacek, Švarc (75. Šálek).

Nové Město - Chrastava
2:1 (1:0)
Domácí, kteří hráli na brejky, byli téměř po celý zápas jednoznačně lepší, ale palič Šindler měl svůj den. V 5. minutě poslal hlavou tutovku vedle, o deset minut později nedal ani penaltu za ruku, ve 30. a 35. sice běžel sám na Kosaře, jenže zakončil vždy metr vedle. Naštěstí pro domácí vstřelil Lakomý šajtlí v 10. gól. Šancí mělo Město opravdu dost, jenže trefit se, to byl nadlidský úkol. Proto místo 5:0 bylo slaboučkých 1:0. Také proto hosté v závěru klasicky trestali. Rozmajzl tři minuty před koncem využil po trestném kopu nedorozumění mezi bekem a gólmanem a vyrovnal. Naštěstí domácí nepolevili, a když přešel Kadera přes čtyři bránící hráče, nezbylo následně Šindlerovi než konečně využít centr a skórovat hlavou.
Branky: 10. Lakomý, 89. Šindler - 87. Rozmajzl. Rozhodčí: Pöschko, ŽK: 1:2, ČK: 80. Sochor (Ch), 60 diváků. N. Město: Kocourek - Jiruše, R. Suk (70. Zima ml.), Černý (80. Sivák), Lakomý - L. Suk, Jalovičár, Bruský - Šindler, Bartoš. Chrastava: Kosař - Holinský (75. M. Kneys), Trakal, Holec, Stránský (70. P. Kneys) - Rozmajzl, Mazánek, Vávra, Jahoda - Sochor, Paleček.

Bukovany - Ruprechtice
1:0 (0:0)
Úvod do zápasu patřil hostům, ale Kusebauch svoji šanci před gólmanem neproměnil. Pěkná střela Vrtala také brankáře nepřekvapila. Ruprechtice vycházely ze zajištěné obrany, ale ve druhé půli si Bukovany vynutily tlak. Byl to však tlak jen po vápno, v 70. minutě navíc nastřelily tyč. V 88. si hostující Staněk píchl míč podél gólmana, který ho srazil. Nic se podle sudího nedělo, takže se pokračovalo dál. Vše rozhodla tečovaná střela z vápna, kdy míč změnil směr a skončil v brance hostů.
Branka: 89. Svoboda Lukáš. Rozhodčí: Kavka. ŽK: 1:1, 60 diváků. Ruprechtice: Vykoukal - Morávek, Záveský, Šrůtek, Pour - Urban, Hrdina (78. Spudich), Vrtal, Kocián - Koťátko (65. Staněk), Kusebauch (90. Viktora).

Rozstání - Hrádek B 0:3 (0:0)
Do poločasu nedokázali domácí Hrubeš a jeho spolubojovníci přesně zakončit a na to zákonitě doplatili. Hrádek více jak poločas vyčkával a po hodině hry byl přesný Kozák po trestném kopu ze 20 metrů. Pak přidal po rohu Holeček druhý gól hlavou a černou tečku pro domácí vykouzlil po rychlém úniku Šulc. To již přestala hrát domácí záloha a tím byla hra slabší.
Branky: 63. Kozák, 70. Holeček, 81. Šulc. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 2:3, 100 diváků. Rozstání: Šťastný - Pavlů, Pomeisl (70. Kozák), Mikeš, Kochan - Čihula, Passian, Štajer (25. L. Bím), Jirouš (65. Tvrzník) - Dobrovolný, Hrubeš. Hrádek: Manhart - Dočekal, Marek, Vl. Hynek, Kozák - F. Fujáček (81. Chovanec), Trita, Maryška (75. Morávek) - Holeček, Farský (46. Zelenka), Šulc.

Maršovice – Doubí 2:4 (2:4)
Doubí si v tomto duelu vynutilo tlak a hned ve 3. minutě vstřelilo branku Martínkem. Jenže Tomanův pokus zaplul do šibenice na 1:1. Ve vynikajícím fotbale se projevovalo dravé mládí Doubských a v 17. minutě vedlo po trefách Haunolda a Pošmourného 3:1. Za necelou půlhodinu bylo zásluhou Martínka dokonce 4:1. Nasazení všech aktérů bylo velké a domácí Kohoutek stačil před poločasem snížit. Ve druhém poločase se Doubí zaměřilo na defenzivu, kterou dokázalo zvládnout a několikrát ještě prověřilo domácí obranu svými brejky, když šance měli zejména Ridzoň a Šlambor. Na druhé straně byl blízko gólu Sitarčík. Doubí taktickým výkonem dvoubrankový náskok pohlídalo.
Branky: 4. Toman, 38. Kohoutek – 3. a 26. Kohoutek, 15. Haunold, 17. Pošmourný. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 3:3, 150 diváků. Doubí: Tonev – Šikýř (59. Zikmund), Suchan, Stříbrný, Kozák (35. Šlambor) – Ridzoň, Hauer, Pošmourný, Páral – Haunold, Martínek. (ci)

I. B třída Východ

20. kolo: M. Skála - Plavy 6:0, Držkov - H. Branná 1:1, Rokytnice - Rovensko 0:0, Zásada - Mírová 1:1, Mšeno B - Studenec 6:0, Jenišovice - Víchová 1:1.

1. Maršovice  20 15 4  1 60:23 49
2. Doubí  20 16 0  4 60:25 48
3. M. Skála  20 11 5  4 61:33 38
4. Mírová  20 10 4  6 27:25 34
5. Mšeno B  20 10 2  8 53:41 32
6. Rovensko  20  8 3  9 39:47 27
7. Jenišovice  20  7 5  8 37:37 26
8. Zásada  20  7 5  8 24:29 26