Předposlední Dětřichov bodoval a dotahuje se

Liberec - Dětřichov v derby porazil Stráž nad Nisou, na špici bojující Pěnčín-Turnov výrazně vyhrál ve Stráži p. R., Nová Ves zabodovala v Novém Oldřichově. Prohru si připsaly Ruprechtice ve Mšeně.

2.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Foto: Jiří Bittner

Mšeno Jablonec - Ruprechtice 3:0 (1:0)

Domácí šli do vedení, když střelec Švorc překvapil z těžkého úhlu brankáře k bližší tyči. Pak se dlouho hrálo mezi oběma šestnáctkami bez šancí. Ve 44. mohl ruprechtický Záveský srovnat, ale trestný kop zastavilo břevno. Krátce po otočce domácí obloučkem zvýšili náskok, který mohl odmazat v 52. Záveský. Jenže po sólovém úniku sice překonal lobem gólmana, ale ne na lajně obránce. Čtvrt hodinu před koncem šel míč za obranu Ruprechtic a pohotový střelec jistil na 3:0. Pak předvedli domácí několik brejků, když byly Ruprechtice bezradné.

Branky: 12. a 76. Švorc, 47. Petr. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: .0:1. Diváků: 50. Ruprechtice: Kobachidze - Viktora, Záveský, Bernášek (10. Kudláček), Spudich - Pour, Vrtal, Grujoski, Cihlář - Cibulka, Urban (65. Kusebauch).

Stráž p. R. - Pěnčín-Turnov B 1:4 (1:1)

Půl hodiny patřilo hostům, kteří se ujali vedení Vavřichem, po centru Vajdy. Pak jakoby vypustili a domácí trestali chybu obrany i brankáře. Ve druhém poločase hosté dobře kombinovali a po přihrávce Svobody dal Vajda druhý gól. Domácí však stále žili, ale jen do 72. minuty, kdy za hrubý faul loktem dostal červenou jejich hráč. Tím se odkrylo více prostoru pro manévry hostů, a ti z přesilovky nemilosrdně trestali. Po úniku od půlky šel Vodrážka sám, počkal si na Vavřicha a bylo 3:1. V nastaveném čase Žďárský prošel přes tři čtvrtiny hřiště a stanovil výši domácí porážky.

Branky: 42. Roll - 25. a 88. Vavřich, 52. Vajda, 90. Žďárský. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 2:2, ČK: 72. Žampach (S). Diváků: 100. Pěnčín-T: Jíra - J. Bárta - Lochman, Škréta, Mynář - Žďárský, Krejčík (70. Vodrážka), P. Bárta, Vajda - Vavřich (90. Šerpan), Svoboda.

Nový Oldřichov - Nová Ves 0:1 (0:0)

Ves se představila jako lepší tým. V 15. minutě šli hostující Mráček s Řezkou na brankáře, jenže ten je vychytal. Za pět minut Vávra ze 30 metrů orazil břevno a po něm ještě střílel po úniku vedle Koprnický. Až v závěru půle musel Zahradník čarovat při hlavičce domácích. Pět minut po pauze nastřelil T. Kahl břevno ze 20 metrů, Koprnický před brankářem mířil nad. Drama pokračovalo až do konce, přestože hosté od 81. vedli hlavičkou Junka. Nastavovalo se osm minut, a ty byly patřičně horké.

Branka: 81. Junek. Rozhodčí: Kafka, ŽK: 0:1. Diváků: 150. N. Ves: Zahradník - J. Martínek (63. Trita), Malaga, Štol, Hořák - Vávra, Junek, Mráček, Koprnický - Řezka (90. Čanda), T. Kahl.

Dětřichov - Stráž n. N. 3:0 (2:0)

V utkání týmů ze spodku tabulky hosté zklamali a hlavně v I. poločase byl výkonnostní rozdíl až příliš „okatý“. Již ve 3. a 4. minutě se dvakrát prosadil Bobik (16 let), ale koncovku ani v jednom případě nezvládl. V 10. se předvedl Skalický ml., když pohodlně obešel pět hráčů soupeře, jenomže Černý mu perfektním zákrokem přízemní ránu chytil. V 16. centroval Mičunovič a Černý v brance Stráže se musel opět činit, když likvidoval hlavičku Vágnera. Ve 26. se probudili i hosté, ale Zeman Krausovu koncovku zoči – voči s bravurou zneškodnil. Ve 29. střílel Vágner, míč se po jeho špatně trefeném voleji odrazil k Bobikovi, který svoji třetí šanci z malého vápna do prázdné branky proměnil. Ve 44. důraz Netolického v souboji s brankářem přinesl gól do šatny, když do prázdné dorážel Tomášek. Ve II. poločase domácí hráči viditelně polevili a hosté vycítili určitou šanci na zvrat utkání. V 60. podržel domácí Zeman a Smržovu gólovou střelu vytáhl konečky prstů na břevno. Domácí se nadále utápěli při sólových představeních a pohodově rozehrané utkání vypouštěli. V 75. trefili hosté břevno Krausem. Definitivu výsledku pak přinesla 80., když po přihrávce Jiřího Květa zamířil k tyči Netolický.

Branky: 29. Bobik, 44. Tomášek, 80. Netolický. Rozhodčí: M. Neugebauer, ŽK: 2:2, ČK: 89. Koťátko (D). Diváků: 80. Dětřichov: Zeman – Mičunovič, Kareš, Skalický st., Koťátko – Tomášek (76. Květ), Skalický ml., Netolický, Kutílek – Bobik, Vágner. Stráž: Černý - Valášek, Balog, Herman, Klokočník - Kosiewicz, Kapras, Klucho, Horáček (46. Štekl) - Smrž, Kraus.