Na konci tabulky se mnoho nezměnilo, pouze si polepšily jednobodovým ziskem za remízy Gasservis a Habartice.
V individuálních schopnostech zaujaly dva hattricky – dětřichovského Vágnera a višňovského M. Mazánka. Pozitivem kola je skutečnost, že žádný hráč nebyl vyloučen.

Krásná Studánka B – Bílý Kostel 0:1 (0:1)

Fotbalovější hosté v úmorném vedru zaslouženě zvítězili, bojovnost domácích tentokrát nestačila ani na bod. Přitom Studánka začala slibně, Kocour prošel obranou, ale jeho střela skončila na tyči. Pěknou ránu Charváta potom brankář P. Ulrich vytěsnil nad břevno. Dvě minuty před přestávkou se po rohovém kopu trefil bělokostelský Ďuriš hlavou a jak se posléze ukázalo, tento gól byl rozhodující. Ve druhé části se hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce, Studánka už si žádnou vážnější příležitost nevytvořila. Naopak na druhé straně domácí tým několikrát podržel brankář Vrábel.

Branka: 43. Ďuriš. Rozhodčí: Svinka, ŽK: 1:0, 50 diváků. Krásná Studánka: Vrábel – Housa, Palán, Dvořák, Soukup (32. Pižl) – Sedláček, Kocour, Petrus, Charvát – Devátý, Linke (70. Balický). Bílý Kostel: P. Ulrich – Chomout, Třešňák, Novák, Vitík – Sedlmajer (53. Novotný), Michálek, Ďuroš, F. Ulrich – Rychetský (86. Dorda), Motejlek.

VTJ Rapid B – Jindřichovice 1:1 (0:0)

U vojáků se hrálo pohledné vyrovnané utkání s množstvím šancí, zejména v I. půlce. V úvodu spálil tutovku domácí Šikýř, když přestřelil ze 3 metrů, na druhé straně mířil těsně vedle Horák. Za domácí pak o vlásek minul Dospěl a Kohla vychytal Rezler. Další pokus hostujícího Horáka vykopl Lukáč z brankové čáry. V závěru poločasu se ukázal domácí gólman Hess. Nejprve se před ním po centru Hradce zjevil sám Knapp a v poslední minutě ještě Horák. Hess však bravurně zachránil.

Ve II. půli pak již za úmorného vedra docházely síly a tempo opadlo. Na střídání toho oba týmy moc neměly, a tak se spíše bojovalo ve snaze strhnout vedení na svoji stranu. Podařilo se to Jindřichovickým, když Nosek trefil z trestňáku přesně do vinglu. Za rezervu vojáků čtvrthodinku potom vyrovnal po individuální akci Šikýř. Závěr zápasu se již obešel bez vyložených šancí, a tak se body, asi zaslouženě, dělily.

Branky: 68. Šikýř – 54. Nosek. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 2:1, 50 diváků. VTJ Rapid Liberec: Hess – Filinger, Lukáč, J. Halama, Boleček – Jerie (58. Šedivý), Černý (87. Kühr), Stuchlík, Dospěl – Šikýř, Kohl. Jindřichovice: Rezler – Andrš, Přibyl, Kopecký, Forman – Horák, Petrovič, Hradec, Nosek – Knapp (50. Kolafa), Hroch.

Dětřichov – Nová Ves B 7:1 (2:0)

V úvodu zahodili několik stoprocentních šancí domácí, ale jednu stoprocentní měli i hosté. Potom se probudil dětřichovský Vágner, který v předchozích zápasech spálil asi třicet tutovek, ale teď se konečně probudil a hattrickem dostal Dětřichov do pohody. Po brance novoveského Abraháma na 3:1 to vypadalo, že by hosté ještě mohli s výsledkem něco udělat, ale dva góly Koťátka rozhodly. Vedoucí celek přeboru pak přidal ještě dvě úspěšné trefy. Kromě toho ještě asi sedmi brankám zabránil brankář Nové Vsi Boubela.

Branky: 27., 44. a 47. Vágner, 76. a 80. Koťátko, 81. Lachman, 88. Netolický st. – 57. Abrahám. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 2:2, 40 diváků. Dětřichov: Zeman – Málek, Kareš, Netolický ml., Vízner – Lachman, Chmátal, Netolický st., Ráž – Vágner, Koťátko. Nová Ves: Boubela – Kobliha, Kučera, Souček, Vondráček – Menšík, Čermák, Černý, Kropáček – Cusnir, Abrahám.

Gasservis – Horní Řasnice 2:2 (2:1)

Domácí Švanda nedal ve 14. minutě velkou šanci, ale o minutu později již Smejkal po pěkné akci mířil přesně. Švanda potom spálil ještě dvě tutovky a Řasnice v 33. minutě vyrovnala. Jenže za tři minuty kopali plynaři penaltu za ruku a uzdravený Macháček se nemýlil – 2:1. Aktivita hostů v druhém poločase přinesla v 65. minutě opět vyrovnání, když ze skrumáže se trefil Krýcha. V 88. ještě domácí Helm nastřelil břevno.

Branky: 15. Smejkal, 36. Macháček z pen. – 33. Hrevuš, 65. Krýcha. Rozhodčí: Jacík, ŽK: 3:2, 50 diváků. Gasservis: Tošner – Jan Louda, Fišera, Macháček, J. Šolc – Lednický (78. Helm), Smejkal, Hřeben, Filip (65. Celler) – Jakub Louda, Švanda. Horní Řasnice: Chlebek – V. Podrazil, Benda, Krýcha, Haloun – R. Podrazil, Lenhart, Stránský (46. Dešť), Hájek – Lode, Hrevuš (57. Garčar).

Osečná – Bulovka 0:3 (0:0)

V Podještědí se v utkání velmi dobré úrovně zrodilo největší překvapení kola. První poločas byl v režii Osečné, která hrála po větru, ale ačkoli měla šancí snad na pět gólů, netrefila se ani jednou. Po přestávce se všechno otočilo a Bulovka byla mnohem produktivnější. Nejprve využil v 63. minutě Zbořil špatného odkopu a otevřel skóre, poté Smolný dvakrát nachytal domácího gólmana. Kromě toho hosté ještě trefili dvakrát břevno a odvezli si tři body.

Branky: 75. a 80. Smolný, 63. Zbořil. Rozhodčí: Popelář, ŽK: 0:2, 120 diváků. Osečná: Taraba – Novotný, Němeček, Tomáš, Třešňák – Janíček (80. Bílý), Trapp, Jarý, Pošva (42. Krásný) – Pokorný, Rybář. Bulovka: Zajíček – Lengál, Zbořil, Franc, Potoč – Hofman, Eimann, Brykner, Hýbl – Židuliak, Smolný (87. Falta).

Hejnice B – Habartice 1:1 (1:1)

Habartice byly v prvním poločase aktivnější, avšak brejky domácích byly nebezpečné a Hejnice měly více šancí. Ve 14. min. mířil Pecháček z dobré pozice těsně vedle, o dvě minuty později brankář Nový bravurně vyrazil střelu Kobra staršího na roh a v 21. vytěsnil ránu Sirůčka nad břevno. Přišel trest – po faulu Sýkory kopali hosté penaltu a Hrubý je dostal do vedení. Těsně před pauzou však Kobr starší vystřihl parádní trestný kop a bylo vyrovnáno. V druhé půli už gól nepadl, i když o rušné situace nebyla nouze. V 65. napálil Kobr starší míč do břevna, v 70. mířil Zrubec hlavou nad branku a v samotném závěru měly Hejnice dvě další obrovské příležitosti v podání střídajících hráčů. V 90. Kobr mladší obešel stopera, leč nezakončil přesně, a v druhé minutě nastaveného času trefil Leitner hlavou tyč…

Branky: 45. L. Kobr st. – 31. Hrubý z pen. Rozhodčí: Vacek, ŽK: 1:2, 100 diváků. Hejnice: L. Ráž – Horčička, L. Kobr st., Sýkora, Přibyl – Domorák, Zrubec, Holub, Sirůček (62. L. Kobr ml.) – M. Ráž (55. Leitner), Pecháček. Habartice: Nový – Bradáč, Slavík, Roušar, M. Kniga (72. Svoboda) – Švandrlík (84. Barabančík), T. Černý, Hrubý, Lieskovský – Kyncl, Tůma.

Višňová B – Frýdlant B 3:0 (2:0)

Milan Mazánek předvedl v derby frýdlantského výběžku One man show a rozhodl o výsledku pohledného zápasu třemi góly. Nejprve se ve 14. minutě uvolnil 20 metrů před brankou a napálil míč přesně k tyči, ve 33. se trefil z přímého kopu z 25 metrů a v 47. napřáhl na hranici velkého vápna – 3:0. Frýdlant nepředváděl špatný fotbal, ale své šance nedotáhl do gólového závěru.

Branky: 14., 33. a 47. M. Mazánek. Rozhodčí: P. Kozák, ŽK: 1:3, 100 diváků. Višňová: Závůrka – Pařík, Zimák, Kepr, Bufák (63. D. Stejskal), Sirůček, M. Mazánek, Cýrus, T. Mazánek (46. Jakl) – Štrbák, Mrázek. Frýdlant: Jireček – Kaplan (58. Tomášek), Mir. Stejskal, Uhrik, Ponc – Kutílek, Šlejtr (63. Kubát), Částek, M. Stýbal – Coufal, L. Stýbal.

Příští kolo
Sobota 5. 5.: Bílý Kostel – VTJ Rapid B (10) v Hrádku, Frýdlant B – Osečná (14), Bulovka – Hejnice B (15), Jindřichovice – Višňová B, Habartice – Gasservis, Horní Řasnice – Dětřichov (vše 17). Neděle 6. 5.: Nová Ves B – Krásná Studánka B (18.30) U Nisy.