Předsezónní prognózy naplňuje tým Žibřidic, naopak za očekáváním jsou Vratislavice. Zatímco nováčci z Dolní Řasnice a Hlavice body mají, Machnín zatím na první radost čeká.
Ve druhém kole padlo celkem 31 branek hosté vybojovali jen dvě remízy. Zatím se žádný hráč neprofiluje do střelce, a tak jen žibřidický Menšík a višňovský "Messi" Štrbák dali po dvou gólech. JInak tabulce střelců vévodí Michal Jíra z Českého Dubu, autor 4 tref.

Nová Ves - Vratislavice 4:1 (3:1)

Nápor domácí proměnili okamžitě v gól, ale po ruce se kopala na ně penalta. Tu sice Svinka vystihl, ale ne dorážku. Hrál se oboustranně dobrý fotbal a domácí do půle přidali dvě další branky. Obě strany měly své šance, ale ujalo se jen sólo Tomáše Komarova v nastaveném čase, které navýšilo skóre domácích na čtyři.

Branky: 1. Novotný, 29. Patrman, 43. Pražák, 91. T. Komarov - 5. Žabka. Rozhodčí: R. Ďuriš, ŽK. 3:0. Diváků: 70. Nová Ves: Svinka - Didi, Novák (72. Kratochvíl), Malaga, Vávra - Modrák (67. Illek), T. Komarov, Novotný, Pražák (81. V. Komarov) - Kahl (59. Bartuněk), Patrman (85. Kverka). Vratislavice: Stolín - Bergr (46. Čermák), Voják, Zejbrlík (60. Jonák), Peš (70. Gajanec) - Salaba (46. Šidák), Házi, Hofman, Žabka - Dědič, Štěpánek (75. Marx).

Český Dub - Rynoltice B 2:2 (2:0)

Domácí mohlo v I. půli mrzet neproměňování šancí, takže klidně mohlo být pět. Ve druhém poločase se hra opticky vyrovnala a hosté využili rohový a trestný kop k remíze.

Branky: 30. Jíra, 34. Najman - 73. Dobrovolný, 87. Rudolf. Rozhodčí: Svinka, ŽK: 3:2. Diváků: 50. Český Dub: Müller - Altman, Havlík, Jandus, Hauer (46. Seman) - Linke, Najman, Bílek, Jíra - Jiránek, Gerenda (46. Holubek). Rynoltice: Škopek - Steklý (42. Rudolf), O. Tvrzník, Malík, Soldát - Ryšavý (60. Pudil), Karásek, Drešer, Kraus - M. Tvrzník, Dobrovolný.

Žibřidice - Frýdlant B 4:1 (2:1)

Začátek vyšel Žibřidicím náramně a podařilo se rychle vstřelit dvě branky Menšíkem. Domácí sice ovládali hru, avšak hosté rychlým kontrem snížili. Postupně se Frýdlant dostával do hry, naopak domácí se začali trápit, vázla kombinace, bylo k vidění hodně nakopávaných balónů bez mezihry. Šance nikdo nevyužil, pouze po střele domácího Šorejse zazvonilo břevno. Ve druhé půli byl boj o to, kdo vstřelí branku. Hosté srdnatě bojovali, ale rozhodnutí přišlo v 65. minutě, kdy vstřelil branku z trestného kopu Abrahám. Ta domácí uklidnila a vrátila se jim jistota na kopačky. Výsledkem byla krásná kombinační akce, kdy domácí Smola zavěsil.

Branky: 5. a 9. Menšík, 65. Abrahám, 74. Smola - 14. Mauer. Rozhodčí: Chwiedziuk, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Žibřidice: Lajtar - Kučera, Herclík, Peřina, Kodet - Menšík (63. Vávra), Abrahám, Smola, Šorejs - Danczi (67. Kopecký), Jaček (73. Trojan). Frýdlant: Michal Němec - Vnouček, Němeček, Vocásek, Peml - Hýbl, Halík, Válek, M. Stýbal - Tobolka, Mauer (75. Martin Němec).

Hrádek B - Dolní Řasnice 1:1 (0:0)

Za domácí nastoupili bez čtyř hráčů ze základu dva patnáctiletí hráči. Oba týmy předváděly dobrý fotbal, pokud ale Dolní nezdržovala. Brankáři dloho drželi čistá konta, a tak celkem překvapivě šli hosté do vedení, když si Zrůst položil i brankáře. Domácí nakonec šťastně dosáhli na plichtu, to se doubáčkem trefil Belko.

Branky: 91. Belko - 78. Zrůst. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:3. Diváků: 50. Hrádek: Manhart - Kapras, Klenovič, Bruner, Peuker (57. Šulc) - Šalát (85. Novák), Černohorský (90. Charvát), Holec (66. Sitte), Horváth - Belko, Marek. Dolní Řasnice: Veselý - T. Kovačík, Horáček, Riedl, Brezovák - O. Černý, Hnilička, V. Černý, Sochor - Zrůst, Slavík (62. M. Kovačík).

Stráž B - Nové Město 4:2 (2:2)

Hosté na domácí vlétli a v 8. minutě vedli 2:0, kdy se po rohu prosadil hlavou Láznický a po kiksu doklepával do prázdné Šindler. Domácí se oklepali, spustili festival šancí, ale ujala se až krásná střela Valáška z dálky. Do poločasu zúročili svůj tlak gólem Procházky hlavou. Ve druhé půli tlak pokračoval a domácí bušili do hostující obrany. Po rohu střílel z voleje Kapras a Landa tečoval do protipohybu brankáře. Stráž se poté uspokojila a přenechala iniciativu hostům, kteří hráli o jednoho muže v poli navíc. Tlak po mnoha centrech nepřinesl ovoce a navíc Valášek krásně potáhl a Gruncl zakončil jeho akci předpisově.

Branky: 19. Valášek, 44. Procházka, 60. Landa, 85. Gruncl - 7. Láznický, 8. Šindler. Rozhodčí: Stýbal, ŽK: 6:2, ČK: 78. Soukup (S). Diváků: 50. Stráž: Frýba - Vedral, Valášek, Kapras, Landa - Gruncl, Budský, Hruboň, Košárek - V. Jirsa (37. Procházka), Soukup. Nové Město: Kocourek - Bartoš, Kolenkár, Láznický, P. Suk - Hradec, Hübst, Bruský, Šindler - Jiruše (62. Pospíšil), L. Suk (76. Plaček).

Višňová B - Machnín 4:1 (1:1)

Hosté hrou domácí překvapili zejména v úvodu, kdy vstřelili gól. Téměř hodinu pak byl fotbl vyrovnaný, ale rozhodla větší zkušenost domácích, v čele s dirigentem Milanem Melkou.

Branky: 56. a 90. Štrbák, 11. Koťátko, 61. Lachman - 6. Buchvald. Rozhodčí: Vencl, ŽK: 2:1. Diváků: 70. Višňová: Závůrka - Pařík, Kepr st., Machek (82. Erban), Bláha (84. Bednář) - Lachman (68. Michálek), Cýrus (60. Kocián), Šmidrkal, Melka - Koťátko (78. Zita), Štrbák. Machnín: Albrecht - Gruncl, Markuliak, Mir. Pavlů (82. Pičman), Novotný - Buchvald, Aubrecht, Mich. Pavlů, Bér (68. Resler) - Gondola (86. Romanopulos), Bárta.

Hlavice - Chotyně 2:2 (0:1)

Po hrubých chybách hosté i bez vyloučeného hráče vedli. Proto trenér domácího nováčka sáhl ke dvěma změnám které pomohly. "V početní převaze jsme měli spousty šancí, ale na gól jsme se hodně nadřeli. Také našim klukům pomohla velká návštěva, která je vyhecovala," uvedl trenér Zdeněk Kraus.

Branky: 66. Zejbrlík, 69. Procházka - 10. a 60. J. Kolínský. Rozhodčí: Ďuriš, ŽK: 3:2, ČK: 33. L. Ráž (Ch). Diváků: 170. Hlavice: Zavadil - Kovač, Honzák, Rubáš, Ulrych (62. Procházka) - Rolf, Najman (62. Malý), Arlt, Zejbrlík (72. Musil) - Rajtr (46. Štoček), Gubiš. Chotyně: A. Kolínský - Scheufler, Fedák, Engel, Krejčík - M. Ráž, Válek, Šalát (70. Postl), V. Kolínský - J. Kolínský, L. Ráž.