VYBERTE SI REGION

Mladší dorosty Slovanu Liberec zahájily ligu na Spartě

Liberec – V České lize mladšího fotbalového dorostu hrál Slovan U17 a U16 na Spartě, kde sice prohrál, ale nijak dramaticky.

19.8.2014

Fotbalové utkání. Ilustrační snímek. Foto: DENÍK

U17: Sparta Praha – Slovan Liberec 1:0 (0:0). Do poločasu se mnoho šancí neurodilo. Jednu měla Sparta, ale Král ji vychytal. Tu libereckou po centru Vrabce nikdo neusměrnil. „Měli jsme možnosti, ale špatně řešili finále, někdy nám chyběl klid," potvrdil trenér Petr Papoušek. Po dvou příležitostech se Sparta prosadila po hodině hry, kdy Liberečtí ztratili míč na půlce. Liberec sice soupeře napadal, byl aktivnější, ale největší šanci neproměnil Vrabec. V převaze to bylo ze strany hostů bez vážnější šance.
Liberec: Král – Baláž, Burda, Dvořák, Šulc – Vrabec, Novák, Prokš, Krejčíř – Lehoczki (65. Adam) – Petr (60. Rumler.

U16: Sparta – Liberec 6:4 (4:2). Nadstandardní zápas skončil divokým výsledkem. V dramatickém průběhu měla hra tempo a odehrávala se
v několika vlnách, takže utkání bylo otevřené až do konce. Sparta se dostala do vedení, ale Liberec dokázal otočit na 2:1. Domácí po vyrovnání byli lepší a do poločasu přidali další dva góly. Po změně stran podal Liberec doslova heroický výkon a srovnal stav na 4:4. Nakonec Sparta využila standardní situace a brala všechny body. „Ve druhém poločase jsme měli velký tlak, byli aktivní a dokázali vyrovnat. Dominovaly ofenzivy," uvedl trenér Pavel Čapek.

Branky: Gembický 2, Vébr, Syrovátka. Liberec: Franc – Dědeček (41. Resl), Všechovský, Hanuš, Khun – Lábek, Naštický (55. Barac) – Gembický (65. Němec), Mizera, Drahoš (75. Drahovzal) – Vébr (60. Syrovátka)