Mehanovič v nastavení zachránil Jablonci remízu. Podještědské derby skončilo 1:1

Liberec - Fotbalisté Liberec neudrželi v derby s Jabloncem vedení a v nastavení inkasovali vyrovnávací gól.

13.5.2017

Zleva Milan Kerbr z Liberce a Ondřej Mihálik z Jablonce v podještědském derby.Foto: ČTK/Radek Petrášek

Úkol zněl jasně: zničit rivala a dostat se před něj. Fotbalisté Liberce měli dobře našlápnuto. V utkání 28. kola mířili za splněním mise, jenže ve čtvrté minutě nastavení přišel vyrovnávací gól Jablonce. Prestižní podještědské derby skončilo 1:1. Liberec tak nedokázal soupeři oplatit podzimní porážku a zůstal dva body za svým úhlavním nepřítelem.

Pro severočeské kluby zápas jara otevřel ve 47. minutě záložník Slovanu Breite, který levačkou propálil gólmana Hrubého. Ten se vzápětí vyznamenal proti střele Baroše. Domácí kontrolovali hru. Až do čtvrté minuty nastavení. Souček nešťastně odvrátil míč k hostujícímu Mehanovičovi, ten si ho ztlumil na prsou a nechytatelnou ranou vyrovnal. Sudí pak zápas ukončil. Liberečtí domácí ligovou neporazitelnost natáhli na jedenáct zápasů, Jablonec venku nezvítězil poosmé za sebou.

Slovan Liberec - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 47. Breite - 90.+4 Mehanovič. Rozhodčí: Orel - Myška, Melichar. ŽK: Souček, Dúbravka - Masopust, V. Kubista, Zelený, Trávník, Mehanovič. Diváci: 5400.
Liberec: Dúbravka - Mikula, Karafiát, Kúdela, Kerbr - Souček - Ekpai, Breite, Bosančič (90.+1 Obročník), Vůch (85. Voltr) - Baroš (89. Coufal). Trenér: Trpišovský.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený - V. Kubista - Diviš (84. Kysela), Trávník, Masopust (62. Mehanovič) - Doležal, Mihálik (73. Považanec). Trenér: Klucký.

Autor: Pavel Mikeš

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Liberecký deník. Ilustrační foto

KRÁTCE: Co se děje na Liberecku? Přečtěte si stručný přehled

Zajímavé klasické škodovky, které zrovna hledají nové majitele.
AUTOMIX.CZ
30

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

HLASOVÁNÍ: Zaostřeno na Jizerky: Vyberte nejkrásnější fotku Jizerských hor

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát posedmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor.

Výstavy v regionu: od perníku až po drahé kameny

Liberecký kraj – Podívejte se na velký přehled výstav, které lze aktuálně zhlédnout v Libereckém kraji.

POZVÁNKY: Grabštejn láká po roce na noční prohlídku

Chotyně – Hrad Grabštejn zve po roce opět na noční prohlídku se svatou Barborou jako průvodkyní. Letos se ponese v duchu renesance.